Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

день нашого "Варяга"


Andrii Klymenko
Сьогодні - дуже важливий день в історії ВМС України. Це день нашого "Варяга". 21 липня 1992 перший бойовий корабель Чорноморського флоту підняв прапор України та під вогнем руських братів перейшов з Донузлава до Одеси. Я навіть пам'ятаю, як це було, як ми тоді хвилювались - у ВР АР Крим в кабінеті покійного М.В. Багрова. І як він дзвонив Єльцину та Кучмі.

Це перший військовий корабель, що 25 років тому підняв прапор України, вийшов в море, отримав реальні бомби та постріли в себе, прийшов до Одеси.

21 липня 1992 року СКР-112 (корвет) - командир корабля капітан-лейтенант Настенко, начальник штабу 17 бригади охорони водного району капітан 2 рангу Микола Жибарєв (той самий, що в лютому 2014 встиг вивести з Криму всі прикордонні кораблі і був за це звільнений), флагманський мінер бригади капітан 3-го рангу Олег Шитіков і помічник командира дивізіону капітан-лейтенант Василь Горобець зустрілися з офіцерами і мічманами корабля, обговорили можливість підіймання на кораблі українського прапора і переходу до Одеси. Врахували те, що весь особовий склад ще у січні 1992 року присягнув народу України. Була отримана одностайна підтримка і від кожного командира бойової частини, і від особового складу корабля.
8:56 — СКР-112 підняв український прапор та незважаючи на реальні загрози застосування зброї зі сторони ЧФ ввечері прибув до Одеси. Загрози та гонитва були припинені, коли в конфлікт втрутилися міністр оборони України генерал-полковник К. Морозов і командувач Одеським військовим округом генерал-лейтенант В. Радєцкий.
18:50 — корабель зайшов до внутрішньої гавані порту Одеса, пришвартувався біля потапівського молу на території 18-ї бригади прикордонних кораблів.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2049772.html.
Tags: история, крим, рассея, україна
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments