Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Мовна завіса

Алі Татар-заде
з давнього, але актуально. Якось спілкувався з московитською общечеловечицею, і звісно ж зайшла мова про два язика одін нарот. Вона каже: а ти помітив, друже, що українці легко розуміють російську, а от росіянці українську ні в зуб ногой (от, як я наприклад, каже). Помітив, звісно, - киваю я. І додаю, що бува, киянин чи сумчанин загне перед московитом на вишуканій мові Тургенева, а генетичний носій йому у відповідь - чаво? і якщо листування, то по орфографії побачу: писав рускій - писав нерускій. В неруского ашибок менш ніж опечаток, а статистичний рускій незнает с литно и ли раз дельно. Вона трохи ображається, а потім каже:
- Але це доводить, що рускій язик первинний.
Я кажу, що доводить дещо інше. І що раніше я мав сумніви, бо наука тут мовчить, а на цьому прикладі одразу бачу, що то правда.
- ?
- Одразу видно, яка мова від якої походить. Англієць зрозуміє ламану англійську, а от ти, зі своїм шкільним англійскім на п’ятірку, - не зрозумієш ані слова з того що сказав англієць.
=========
Sergiy Dibrov
МОВНА ЗАВІСА

Підбиваючи підсумки трьох місяців переважної україномовністі в ФБ...

Френди і фоловери, думка яких є важливою для мене, продовжують коментувати та репостити. Кількість недолугих коментарів, зокрема з відверто ботових та фейкових акаунтів, зменшилася майже до нуля. Майже повністю припинилися коментарі іноземців в постах, де обговорюються українські події, зокрема політичні. І - жодних претензій щодо "невідповідності запису стандартам ком'юніті".

Життя стало простіше і легше. "Мовна завіса", схоже, працює.

Дякую вам. І раджу.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2054560.html.
Tags: dibrov_s.livejournal.com, рассея, україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments