Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

В Україні існує дві владних виконавчих структури

Volodymyr Boiko
Ідея президента Зеленського звільнити Віталія Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації та призначити замість нього Олександра Ткаченка заслуговує на всіляку підтримку. Річ у тім, що, відповідно до статей 10, 10-1 Закону України «Про столицю України – місто-герой Київ», КМДА підзвітна та підконтрольна Київраді. А, відповідно до рішення Конституційного Суду України від 25 грудня 2003 року №21-рп/2003 та статті 10-1 Закону України «Про столицю України – місто-герой Київ», головою Київської міської державної адміністрації президент України зобов’язаний призначати лише київського міського голову, обраного киянами.

Таке рішення Конституційний Суд України ухвалив через те, що в Києві відсутній міськвиконком, функції виконавчого органу місцевого самоврядування виконує КМДА і в разі, якщо головою КМДА буде призначений не міський голова, а інша особа, то порушуватимуться конституційні права киян – територіальна громада не матиме можливості управляти містом.

Отже, у разі, якщо Зеленський виконає намічену пертурбацію, він має бути притягнутий до кримінальної відповідальності, встановленої частиною 4 статті 382 КК України – невиконання рішення Конституційного Суду України (санкція – до 8 років позбавлення волі). І ось тут виборці на власні очі переконаються, як працюватиме обіцяний Зеленським закон про імпічмент та обіцяне Зеленським скасування президентської недоторканності. Тому бажання Арбітра Нації захопити владу в Києві можна лише вітати, оскільки завдяки цьому деякі його виборці, можливо, навіть порозумнішають.
===
Volodymyr Boiko Пояснюю на випадок, якщо хто не зрозумів, що таке КМДА. В Україні існує дві владних виконавчих структури - це місцеві державні адміністрації, які становлять собою вертикаль від голови райдержадміністрації до Кабміну. Державна виконавча вертикаль керує державним майном, державною землею й т.д. І є виконавчі органи місцевого самоврядування - райвиконкоми, міськвиконкоми, які керують майном територіальної громади. Тому одночасно існують Житомирській міськвиконком, створений Житомирською міськрадою, на чолі з мером, а є Житомирська обласна державна адміністрація. Київ та Севастополь прирівняні до областей і тут створені державні адміністрації - є губернатори, яких призначає президент на подання Кабміну. Але в Києві не передбачено, на відміну від Житомира, існування міськвиконкому. І тому фактично КМДА керує не державною власністю, а власністю територіальної громади, ремонтує дороги в місті, опікується школами й т.д. - робить те, що робить Житомирський міськвиконком. А в такому разі на чолі КМДА має стояти лише людина, обрана киянами. Бо кияни мають такі ж права місцевого самоврядування, як і жителі Житомира. Є лише один спосіб розділити посади київського міського голови та голови КМДА - внести зміни в закон і дати можливість Київраді створити міськвиконком, який буде очолювати мер. Тоді президент зможе головою КМДА призначати кого завгодно. Але при цьому КМДА не зможе управляти майном територіальної громади та втручатись у життя міста.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2055658.html.
Tags: беспредел, бойко, зеленский, київ, кличко, прдоны
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment