Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

В.Лановий. БЛЕФ УКРАЇНСЬКОГО ГАЗОВОГО МОНОПОЛІСТА

Мафія у газовій галузі України забиває нам, населенню, голову балачками про неможливість збільшення видобутку газу з наших родовищ через ніби-то високі витрати на видобуток. Тому мафія заявляє, що необхідно оптимізувати структуру свердловин, що експлуатуються чи можуть почати експлуатуватися. Завдяки цьому буде максимізуватися обсяг прибутку монополіста «Нафтогаз». При цьому якийсь Фаворов від імені цієї корпорації заявляє, що в Європі ціни на газ за останній рік впали ледь не вдвічі і називає цифри 3000-4000 грн. за тисячу кубометрів. А тому витрати на наших родовищах повинні бути ще меншими. Якщо на окремих родовищах витрати вищі, то добувати газ, як заявляє цей управлінець, недоречно. Що випливає з цієї квазі-логіки злочинних газових авторитетів?
1. Вони замовчують, що оплачувати закордонний газ треба не в гривнях, а у твердій іноземній валюті. А тому імпорт газу, який так захищають українські газовики-монополісти, спричиняє дефіцит зовнішньої торгівлі України і потребує додаткових валютних запозичень – щорічно не менше ніж на 4 млрд. дол. Наслідком є наростання зовнішнього державного боргу, високий рівень процентних ставок за нашими борговими паперами і постійна девальвація валютного курсу гривні.
2. Відомо, що ззовні до нас приходить російський газ, навіть коли посередником виступають європейці (Словаччина, Угорщина, Польща). Тому імпорт Україною великих обсягів газу зберігає суттєвий ринок для російського Газпрому, який є головним інвестором економіки держави-агресора (в тому числі інвестором її ВПК та незаконних збройних формувань в Криму і Донбасі). Витіснення російського газу власним українським видобутком завдало б неабияких втрат російському газовому монополісту. Сьогоднішня ж позиція управління Нафтогазу (коли вже більше 5 років не збільшуються обсяги національного виробництва газу) грає в інтересах Росії, що повертає до думки про давні корупційні відносини української і російської газової мафії.
3. Уряд разом з членами злочинного угрупування – Нафтогазом, національним регулятором енергетики і послуг ЖКГ – при встановленні цін на газ на внутрішньому ринку не згадують про витрати у його виробництві. Ці ціни настільки адміністративно завищені і відірвалися від витрат, що дають змогу газовому монополісту отримувати небачені надприбутки і без оптимізації структури видобутку всередині країни. А після зниження європейських оптових цін, включаючи Дюсельдорф+, надприбутки отримуються і на імпортному газі. Нафтогаз жирує, не виділивши за останні 5 років жодної копійки на капіталовкладення у прирост добутку українського газу.
4. Усе це дозволяє зробити висновок, що українська газова мафія блефує, вона не збирається збільшувати національне виробництво і знижувати тарифи. Вона захищає економічні інтереси Росії і наносить шкоду українській грошовій системі. Вона продовжує тримати українців у пригнобленому стані, вичавлювати на власні потреби сотні мільярдів гривень з національної економіки і наносити шкоду усім іншим її секторам.
Як мені видається, терпимість нового Президента до діяльності мафіозної зграї у газовій галузі вже перейшла чи має перейти край. Час робити рішучі кроки, інакше мафія поглине усіх нас.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2056585.html.
Tags: анализ, порошенко, піар
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 13 comments

Recent Posts from This Journal