Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Росія дає знати США та НАТО, що і вона може їх видавлювати, принаймі, з Чорного моря

Michael Gonchar
Якщо накласти мапу встановлення Росією заборонених зон на мапу проходження підводних газопроводів "Блакитний потік" та "Турецький потік", то значною мірою вони співпадають.
Це означає, що Росія готується до перетворення Чорного моря в Час "Ч" в зону власного тотального контролю під приводом нейтралізації загроз для стратегічно важливої для Росії та Туреччини енергетичної інфраструктури.

І це задумка не сьогоднішнього дня. В Росії до цього йдуть системно і послідовно, сполучаючи військову і енергетичну стратегії. Ось стаття 20-річної давнини з "Независимого военного обозрения" з промовистою назвою "Флот на страже "Голубого потока". З-поміж іншого йдеться про те, що "Россию вьідавливают из Мирового океана", "американские ВМС все более настойчиво осваивают Черноморский театр военньіх действий", "обеспечить безопасность єтой внешней морской топливной артерии может только Черноморский флот РФ".

Це було 20 років тому. А ось тепер Росія дає знати США та НАТО, що і вона може їх видавлювати, принаймі, з Чорного моря, яке вважає своїм.
Подібними діями сьогодні Кремль продовжує вивчати реакцію НАТО та передусім США на обмеження свободи судноплавства. Адже акт агресії проти української катерної групи в Чорному морі 25 листопада не привів до якихось серйозних наслідків для Росії. Тому у Кремлі вважають, що можна і необхідно рухатись далі. Як мінімум, за логікою Росії, вони зможуть показати "Кузькіну мать" США та НАТО
=======
(https://mil.in.ua/rosiya-perekryla-chvert-chornogo-morya/amp)
Росія перекрила чверть Чорного моря

За даними міжнародних приписів мореплавцям, Росія з 24 липня 2019 року перекрила п’ять районів у Чорному морі, сумарна площа яких складає 118 570 км², що дорівнює більше чверті його загальної площі у 436 402 км².
Про це повідомляє Український мілітарний портал
Фактично вказані райони перекривають звичні та рекомендовані міжнародні морські суднохідні шляхи до Болгарії, Грузії, Румунії та України, майже блокуючи морське сполучення з цим країнами.
Мапа перекриття території у Чорному морі за міжнародним припис 0817/2019, №280, №287A та №287B:</p>
Перекриті Росією райони Чорного моря за міжнародним приписом 0817/2019

Термін дії міжнародних приписів №280, №287A, №287B та 0817/2019 – аж 19 серпня.
Чіткої причини закриття не вказується, частина ділянок названа як “з небезпечною навігацією та небезпекою плавання”, частина закрита для проведення заходів бойової підготовки.
Але, слід зазначити, що у РФ немає стількох наземних та надводних сил аби була потреба у перекритті такої площі у відповідних районах для проведення комплексу заходів бойової підготовки. Також в неї відсутня необхідна кількість плавзасобів для контролю та перекриття відповідних районів для забезпечення безпеки судноплавства та, у першу чергу, риболовлі та окремих підприємств рибного промислу, що не завжди можуть отримати відповідні приписи вчасно.
Тому варто розглядати ці дії як черговий акт гібридної агресії на морі, тепер вже не тільки проти України, а й інших країн Чорноморського регіону.
До цього перед самим початком навчань Sea Breeze 2019, Росія міжнародним приписом 0698/2019 перекрила район площею у 8 тисяч квадратних кілометрів у Чорному морі де мала розташуватися одна з локацій міжнародних навчань за участі кораблів України, Болгарії, Румунії, Грузії, Великої Британії та США.
Нагадаємо також, що учора Службою безпеки України спільно з Військовою прокуратурою України було затримано російський танкер “NEYMA”, який брав участь у блокуванні Керченської протоки 25 листопада 2018 року під час планового переходу української корабельно-катерної групи з порту базування Одеса до порту базування Маріуполь.
Цей танкер у лютому 2019-го року змінив власника зі збанкрутувалого ТОВ “Метида” на ALTOMAR SHIPPING LTD. Після тривалого простою наприкінці червня судно почало набирати новий екіпаж та 18 липня вирушило до Ізмаїлу.
Такий маневр пояснити важко, адже по українському правосуддю цей танкер проходить як речовий доказ у справі акту агресії Росії проти України у нейтральних водах Чорного моря 25 листопада 2018 року і затримання судна було очікуваним. Тому ймовірно рішення про перехід до України приймалось з метою провокації проти нашої держави та можливо є також частиною спеціальної операції, разом з перекриттям великої площі Чорного моря.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2058711.html.

Tags: дебилы, европа, крим, рассея, сша, х%№ло
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments