Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Чого очікувати від абсолютних переможців виборів у податковій політиці

Експерт Економічної експертної платформи та CASE Україна Володимир Дубровський — про очікування від податкової політики переможців виборів, 10 вимог українського бізнесу та Меморандум, який представники українського бізнесу та економічні експерти підписали з партією «Слуга народу»

Ведучі
Андрій Куликов
Гостi
Володимир Дубровський

 • Усі ми є платниками податків. Навіть якщо ми цього не відчуваємо, сплачуємо податки кожного разу, коли щось купуємо. Податкова система відіграє важливу системну роль, бо якраз у податковій сфері найбільше відчувається тиск держави на бізнес. Коли підприємців опитують, хто найбільше «витягує» з них хабарі, хто є найбільшою перешкодою для їхньої діяльності, то податкова на перших місцях. Або просто на першому місці.

 • Партія «Слуга народу» не дуже детально все це розписувала, як і все інше. Вони обрали стратегію нічого не говорити виборцям, бо і так проголосують, а якщо скажеш, то когось відштовхнеш. Тому треба судити більше не за програмами, а за людьми, які там працюють та різними діями.


 • Ми підготували програму реформ свого часу, багато років доробляли її як експерти тоді ще РПР, а зараз Економічної експертної платформи. Але найбільше тішить, що її підтримав український бізнес. За ці п’ять років у нас відбувся цікавий процес, якого ми давно очікували: не тільки малий, але й середній і навіть великий бізнес починає вирішувати свої проблеми не так, як вони звикли (через персональні зв’язки), а за правилами гри. Коли люди вирішують проблеми через персональні зв’язки, це нібито легше, але коли починається турбулентність і люди, через яких вирішували проблеми, непередбачено змінюються, як це зараз відбувається, то виникає питання: а де ж тоді брати стабільність? А стабільність треба брати в правилах гри, тоді виникає попит на ці правила. Український бізнес за ці роки пройшов дуже важкий і серйозний шлях об’єднання, утворилася Спілка українських підприємців, Українська рада бізнесу.

 • Допоки в нас існує податок на прибуток підприємств, у нас не може бути ситуації «сплати всі податки – спи спокійно». Тому ми наполягаємо, що цей податок треба замінити податком на виведений капітал, щоб причепитися не було до чого (принаймні до 98% всіх українських підприємств).

 • Колись Зеленський говорив, що він виступає за цей податок. І нещодавно партія «Слуга народу» підписала Меморандум з Українською радою бізнесу, іншими організаціями, Економічною експертною платформою, яку я представляю, стосовно того, що будуть впроваджуватися 10 вимог українського бізнесу, сформульовані за ініціативою Національної бізнес-коаліції. Серед них є податок на виведений капітал.Повну версію розмови слухайте на сайті Громадського: https://hromadske.radio/podcasts/hromadska-hvylya/chogo-ochikuvaty-vid-absolyutnyh-peremozhciv-vyboriv-u-podatkoviy-polityci


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2059869.html.
Tags: анализ, вибори, дубровский, зеленский, податковий кодекс, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments