Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Тож не дивно, що Кличко зробив безпрограшний маневр

Volodymyr Boiko
1 серпня 2019 року в студії телеканалу NewsOne ми обговорювали нестерпне бажання керівника Офісу президента Андрія Богдана звільнити Віталія Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації та призначити замість нього гендиректора телеканалу «1+1» Олександра Ткаченка.

Проблема не в постаті Кличка чи Ткаченка й не в тому, хто з них краще навчений розпоряджатись бюджетом міста чи керувати комунальною власністю, а в тому, що в Україні досі діє (принаймні, формально) Конституція, відповідно до якої – і це роз’яснив Конституційний Суд своїм рішенням від 25 грудня 2003 року – головою КМДА президент може призначити виключно київського міського голову, обраного киянами.

Це пов’язано з тим, що в Києві немає міськвиконкому, а стаття 10-1 Закону України «Про столицю України – місто-герой Київ» визначає, що виконавчим органом Київської міської ради є Київська міська державна адміністрація, яка паралельно виконує функції державної виконавчої влади. Через це головою КМДА президент зобов’язаний призначати лише столичного мера, оскільки в протилежному випадку порушуватиметься право територіальної громади Києва на здійснення місцевого самоврядування, гарантоване статтею 140 Конституції України.

Намагання Богдана замінити в антиконституційний спосіб, без проведення виборів, голову КМДА аналогічні витівкам Януковича, який у 2010 році всупереч згадуваному рішенню КСУ звільнив Черновецького з посади голови КМДА й призначив замість нього гауляйтера Попова. У 2011 році Черновецький подав у відставку, але Янукович заборонив проводити позачергові вибори міського голови – він розумів, що його креатура не здобуте підтримки киян. У 2012 році вже треба було проводити чергові вибори, але Янукович також не дозволив цього робити, як і в 2013 році. Чим це урешті-решт закінчилось для Януковича ми знаємо.

Якщо президент Зеленський (про Богдана взагалі мова не йде – він лише очолює патронатну службу, не є суб’єктом владних повноважень і не може публічно розкривати рота) вважає, що Кличко поганий мер, то треба на наступних виборах міського голови просто запропонувати кандидатуру від «Слуги народу». Але в Офісі президента розуміють, що перемога висуванця «Слуги народу» на місцевих виборах у Києві – це аж ніяк не очевидність. Тому, що успіх команди Зеленського на президентських і парламентських виборах був спричинений колосальним антирейтингом Порошенка та Верховної Ради. Але за два-три місяці виборці вже сприйматимуть колишню владу як частину історії, натомість почне накопичуватись антирейтинг «Слуги народу», зокрема – через спробу узурпувати владу в Києві методом Януковича, намагання скасувати квоти на українську мову на телебаченні, влаштувати бездумний продаж землі сільськогосподарського призначення тощо.

Тож не дивно, що Кличко зробив безпрограшний маневр – він відвідав свого давнього друга Рудольфа Джуліані, колишнього мера Нью-Йорка та нинішнього адвоката президента Трампа. Загальновідомо, що прізвища Коломойського та Богдана діють на Джуліані, мов плащ матадора на бика, тож слід очікувати, що невдовзі новому президенту України з-за океану порекомендують вгамувати керівника Офісу президента й всі претензії до київського міського голови розв’язувати виключно в конституційний спосіб шляхом проведення місцевих виборів – чергових або, якщо на те є законні підстави, позачергових.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2065143.html.
Tags: бойко, зеленский, київ, кличко, прдоны, сша, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment