Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Люди брешуть, що замовником цієї провокації, начебто, є Андрій Вавриш та Олександр Ткаченко

Volodymyr Boiko
Можу дати пораду адвокату Tetiana Matiash, яка надає правову допомогу підозрюваному в шахрайстві Юрію Гримчаку, тим більше, що по суботах я консультую безкоштовно:

Рекомендую вимагати від прокурора Володимира Приходька показати Вам витяги з ЄРДР (первинні повідомлення про кримінальні правопорушення) у провадженнях 42019000000001546 та 42019000000001547. Це і є ті два провадження, які були зареєстровані прокурором відділу організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими управлінням спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури, Приходьком на підставі повідомлення агента СБУ Максима Святненка про те, що заступник міністра Юрій Гримчак погодився виступити посередником у передачі неправомірної вигоди службовим особам КМДА та заступникові генпрокурора Анжелі Стрижевській для подальшої передачі у Верховний Суд (насправді, Святненко, виконуючи завдання свого куратора, ініціативно вийшов на Гримчака й став пропонував йому гроші за сприяння в отриманні дозвільних документів у КМДА та рішення Верховного Суду, а Гримчак «заковтнув наживку» і погодився).

Люди брешуть, що замовником цієї провокації, начебто, є забудовник Андрій Вавриш та гендиректор «плюсів» Олександр Ткаченко. Автором провокації називають заступника начальника відділу «К» ГУ СБУ по Києву та Київській області Олександра Білоуса. Більш того: 6 серпня 2019 року Білоус, Богдан, Вавриш і Ткаченко були в Зеленського, де Білоус звітував про перебіг цієї «спецоперації», спрямованої на компрометацію Віталія Кличка та відсторонення його від посади, а також на компрометацію генерального, прости господи, прокурора Юрія Луценка з метою припинити переслідування директора НАБУ Артема Ситника (останній зараз ревно обслуговує Богдана). За це Богдан, Вавриш і Ткаченко прохали Зеленського призначити Білоуса начальником ГУ СБУ по Києва та Київській області, щоби «порвати Кличка». Але про візит Білоуса до Зеленського на ранок довідався лейтенант Баканов і призначення зупинив.

Щоправда, інкримінований Гримчаку злочин належить до виключної підслідності НАБУ, а здійснювати процесуальне керівництво в подібних провадженнях може лише прокурор САП. Слідчі прокуратури, зокрема слідчі очолюваного Сергієм Горбатюком Управління спеціальних розслідувань, яке було створено для розслідування «справ Майдану», взагалі не мають права розслідувати провадження, зареєстровані після 19 листопада 2017 року – вони зараз лише завершують старі провадження, а решту до 20 листопада 2019 року мають передати в ДБР через остаточну втрату прокуратурою функцій органу досудового розслідування. Одначе прийняти цю справу директор НАБУ Ситник також відмовився, навчений гірким досвідом «агента Катерини», оскільки готувалась явна провокація відносно Гримчака, відомого своєю жадібністю й тупістю, а зайві неприємності Ситнику, якого самого зараз судять за скоєння корупційного правопорушення, не потрібні.

Тоді Приходько замість того, щоби ці два провадження відправити за підслідністю в НАБУ, 19 липня 2019 року за вказівкою начальника відділу Олексія Донського вніс об 11:02 і об 11:04 у ЄРДР записи про приєднання цих проваджень до провадження 12014000000000046 від 4 лютого 2014 року, яке була зареєстровано в МВС України за фактом замаху на вбивство Тетяни Чорновол. Точніше, це були рештки справи, що залишились після того, як обвинувальні акти відносно нападників на Чорновол були направлені до суду (у справі давно є вироки, а один з обвинувачених наклав на себе руки в СІЗО).

За кілька хвилин по тому начальник відділу організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими управлінням спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури, Донськой звернувся до заступника генпрокурора Сергія Кізя з проханням прийняти рішення про зміну органу досудового розслідування й спрямувати «46-у» справу в слідчий відділ УСБУ в Чернігівській області, мотивуючи це тим, що він хоче позбутись макулатури й тому штучно приєднав до цієї справи два епізоди щодо можливого хабарництва в КМДА, які випадково стали відомі, але які слідчі прокуратури не можуть розслідувати через втрату прокуратурою повноважень ОДР. Об 11:20 19.07.2019 Кізь вніс у ЄРДР запис про визначення підслідності в «справі Чорновол» за слідчим відділом УСБУ в Чернігівській області, процесуальне керівництво в справі мала здійснювати прокуратура Чернігівської області. Але станом на 15 серпня 2019 року прокурор у справі так і не був призначений. Тим не менш, витяги з ЄРДР по «справі Чорновол» були використані Ситником і Приходьком для того, щоби отримати в суді дозвіл на проведення негласних слідчих дій щодо Гримчака, Луценка та Стрижевської й встановити зусиллями Оперативно-технічного управління НАБУ в кабінетах керівництва Генпрокуратури засоби негласного зняття інформації.

З урахуванням того, що Гримчак, дійсно, взяв гроші в агента СБУ Святненка й, дійсно, ходив до Стрижевської з проханням вплинути на суддів Верховного Суду (але гроші не пропонував, оскільки разом зі своїм шваґром Ігорем Овдієнком привласнив усю отриману від Святненка суму, через що Стрижевська відмовилась йому допомагати), дії Гримчака мали б кваліфікуватись за статтею 369-2 КК України – зловживання впливом, яка у випадку з Гримчаком належить до виключної підслідності НАБУ. Оскільки підслідність порушена, то всі докази, зібрані проти Гримчака, не є належними й не можуть розглядатись у суді.

Але, найголовніше, що гроші пану заступнику міністра для передачі в КМДА та Стрижевській запропонував Максим Святненко, який є заявником і потерпілим у цьому кримінальному провадженні. При цьому раніше цей Святненко брав участь у конкурсі на посаду начальника відділу по роботі зі свідками та заявниками НАБУ й наразі виступає заявником у ще двох аналогічних кримінальних провадженнях – відносно судді Подільського районного суду Тетяни Войтенко та судді Баришівського районного суду Олександра Лисюка. А це означає, що всі матеріали проти Гримчака Ситник може повісити на цвяшок у туалеті, натомість до кримінальної відповідальності, встановленої ч.2 ст. 370 КК України, мають бути притягнуті директор НАБУ Ситник, начальник управління Генпрокуратури Горбатюк, прокурори Донськой і Приходько та заступник начальника відділу «К» ГУ СБУ в Києві та Київській області Білоус.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2083946.html.
Tags: бойко, дебилы, зеленский, порошенко, прдоны, провокація, україна
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 11 comments