Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Ізраельтяни - традиціоналісти, а ви не знали?

Алі Татар-заде
хто про що а я про своє. Ізраельтяни - традиціоналісти, а ви не знали? Прем’єр, який нещодавно завітав до Києва, зветься на івриті Рош га-Мемшала, “Голова уряду”. Міністр в уряді зветься “Сар”, це щось з асирийських часів (Салманасар, Набукодоносар). Спикер парламенту - Йошеврош га-Кнессет (що таке кнесет знають всі, а перше слово означає “Той хто сидить у голові”, наприклад лідер опозиції також йошеврош). А от президент Ізраелю на мові оригіналу носить дуже давній титут Несі / Насі, чиє значення з біблійних текстів - “князь, вождь племені”, “передстоятель”, буквально ж - “верховний”. У різні часи несіїмами звали голову синедріону, голову суду (коли ці органи були керівними), вождя діаспори, а ціла династія Макавеїв носила титул Несі, тобто формально вони були президентами Ізраелю, верховними вождями, а не царями.
Для чого все це я наводжу?
Та все про те ж, панство, про гетьмана.
Скільки либочек про те що це мовляв архаїка, непоймутс, дурний тон. Хто непоймут-с, от в чим питання. Поляки, в яких досі Реч Посполіта і маршалки? Чехи, в яких губернаторів звуть гетманами, як Жижку? Невже американці чи ізраельтяни засміють?
Ні, ми всі знаємо, хто засміють і перед ким так невдобно. Перед московитами.
Тому дуже часто відмова від традицій, насмішка над “архаїкой” лише криється в одяг модернизму, насправді це неізжитий провінціалізм.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2088218.html.
Tags: израиль, история, коллективное х%№ло, піар, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment