Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Про політичну лінгвокопрофагію

SERGIY DIBROV
Тут з нагоди нашого свята почастішали голоси з того боку парєбріка. Мовляв, «Слава Україні! — Героям Слава!», офіційне вітання української армії, це щось «нациське», xaйльгiтлep і все таке.
БРЕХНЯ ТО.
ПОВНА БРЕХНЯ. ПОДВІЙНА БРЕХНЯ.
По-перше, то є брехня історична.
Гаслом «Слава Україні!» українські військові і моряки вітали один одного ще за часи Керенського, Петлюри і Скоропадського. Тоді відставний єфрейтор Адольф ще був мюнхенським комуністом (так, він був комуністом,хто не в курсі), а націонал-соціалізму не було як такого навіть в проекті.
По-друге, це брехня лінгвістична. Німецьке Heil не перекладається як «Слава». Німецькою іменник «слава» буде Ehre (в сенсі пошани) або Ruhm (відомість, популярність). Глагол «прославляти» — це «berühmt machen».
Насправді німецьке Heil перекладається як «благо», «користь», або як прикметник «цілий», «непошкоджений», «врятований», «беспечний», «збережений». Тому xaйль гiтлep німецькою — це скоріше «бережеться Гітлер». І якщо шукати якісь алюзії або аналогії цього нациського привітання, то варто переглянути кудись в бік «save the Queen». Також можна згадати божевільну одеську бабусю, яка проводжала пасажирів московських потягів словами «бережить Путіна» (Heil Putin!). А можна одразу сюди: «Боже, царя храни... царствуй на славу (на славу, ага) намъ... на страхъ врагамъ». Тут набагато тепліше, ніж у «Слава Україні».
В духовному християнському сенсі німецьке Heil то є «спасіння», тобто порятунок душі. Тому німецькі свідки Іегови тлумачили xaйльгiтлep не як «слава Гітлеру», а як «Гітлер спаситель», що суперечило іх вірі, тому що єдиним спасителем є Ісус Христос. І саме за таке переконання, за небажання ставити поруч слова «Гітлер» та «Спасіння», багато з них віддали свої життя в концтаборах.
Ну а ще Heil досі використовують як звичайнісіньке вітання. В Австрії, на півночі Італії вітають один одного Heil, на півдні Італії — Salute, тобто «бувай здоровий», або «здравствуй...тє», ну або ж «здравія желаю!».
Ну а поки російські пропагандони льють у мозок росіян брехливе лайно про якесь «нациське привітання». Ну, росіянам до такої екскрементофілії, схоже, не звикати. Але інколи дещо долітає і до нас. Тому будьте обережні та дотримуйтесь вимог інформаційної гігієни.
Ruhm der Ukraine, den Helden Ehre!


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2094394.html.
Tags: dibrov_s.livejournal.com, рассея, україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment