Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Що цікаво – Друга світова війна завершилась раніше, ніж Перша світова

Volodymyr Boiko
Календарі стверджують, що 2 вересня виповнюється чергова річниця з дня завершення Другої світової війни, фіналом якої стало підписання 2 вересня 1945 року в Токійській бухті на борту американського лінкора «Міссурі» Акта про беззастережну капітуляцію Японії.

Насправді 2 вересня 1945 року лише припинились бойові дії в Другій світовій війні. А стан війни між СРСР і Японією був припинений 12 грудня 1956 року – з дня вступу в силу Радянсько-японської спільної декларації. Аналогічним чином війна між СРСР і Німеччиною була припинена не 9 травня 1945 року, а 25 січня 1955 року – шляхом видання Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР «Про припинення стану війни між Радянським Союзом і Німеччиною». Стан війни з Німеччиною Франція та Велика Британія припинили 9 липня 1951 року, Сполучені Штати – 19 жовтня 1951 року.

Таким чином, серед усіх учасників Другої світової війни СРСР і Японія найдовше перебували в стані війни й тому датою її припинення слід вважати 12 грудня 1956 року.

Що цікаво – Друга світова війна завершилась раніше, ніж Перша світова. Якщо з Другої світової війни останнім вийшов Радянський Союз у 1956 році, то з Першої світової – князівство Андорра в 1957 році. Річ у тім, що Андорру, яка також оголосила війну Німецькій імперії, забули в 1919 році запросити на Версальську конференцію. І лише в 1957 році Андорра, нарешті, припинила стан війни з Німеччиною. Цей день і став завершальним у Першій світовій війні.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2103063.html.
Tags: бойко, история, піар
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment