Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Чи ви проспали ці п'ять з половиною років війни?

Diana Makarova

А скажіть, як раптом виросла кількість експертів з обміну полоненими у наших блогосерах? За таких обставин я вражена, що ми взагалі ще маємо десь наших громадян у полоні.
А які грамотні питання, звернуть увагу:
- От ви радієте, що випустили полонених, але ж ви навіть не замислюєтесь, ЩО МИ ЗА ЦЕ ВІДДАЛИ?
І ми такі одразу - ах! А що ж ми за це віддали?
- Отож. - кажуть нам експерти. - А це програш. Це програш України.
Ми вражені. Ми повєржені. Ми відчуваємо себе у Задзеркаллі. Лише там усе, що зі знаком "плюс" може бути прочитаним зі знаком "мінус" - і чесно, ми вже готові посипати голови попелом і ридати:
- Ой, лишенько, що ж ми зробили... Що ж зробили ці недолугі політики... Навіщо вони обміняли цих полонених...

Дорогі мої експерти.
Шановні мої, що ридають за втраченим Цемахом, за втраченою примарною підтримкою Європи, за втраченим... Та взагалі - дорогі мої, хто зараз ридає. Або сторожко пише у коментах:
- Звичайно, ми раді, але щось не дозволяє цілком радіти. От щось... От ми навіть не знаємо. Чи то чуйка якась, чи то ботинок тисне.
Ну, добре. Давайте розберемось з вашим ботинком. І поринемо для цього в історію війни.
Попереджаю. Сама я історію нашої війни не надто добре знаю. Як і всі волонтери - ми затикали якісь конкретні діри на фронтах. Читати новини нам було ніколи. Тому загальна картина тоді якось вислизала з нашого споглядання.
Коли там було споглядати...
Але, здається мені чомусь, що наші експерти від фейсбуку щодо обміну полонених знають історію нашої російсько-української війни ще гірше, тому впірьод, за мной, чітатєль, розберемось якось разом.

1. Літо 14-го року. Сектор Д.
Рятуючись з оточення, через кордон переходять підрозділи двох українських бригад, 72 та 51. Дивним чином на тій стороні їх вже давно чекають. Розкинуті табори, розбиті палатки, русскоє, сцуко, радушіє, ОБСЄ во главі. Це з розповідей учасника тих подій, бійця 72 бригади. Не з новин.
- Нас там чекали. Наш відхід саме туди планувався, чи то інформація була злита.
- Коли вас поміняли?
- Та досить швидко. І не поміняли, а просто віддали.
А це ні хрєна собі. Це бойові підрозділи, це дофіга українських військових. Агов, мої дорогусінькі експерти, ви ж, мабуть, вже тоді замислились, на яких умовах їх віддали назад? А що ми за це віддали? А що втратили?
Ні? Не замислювались? Просто раділи? Ну, й молодці.

2. Кінець літа 14-го. Іловайськ.
Хтось врятувався, хтось загинув - але велика кількість наших потрапила до полону. І, мабуть, не збрешу, коли скажу - досить велика частка серед полонених була з батальйону Донбас.
А що таке батальйон Донбас? Що значило попасти в полон саме бійцю (а паче командиру) батальйона Донбас?
Та це капець, мої дорогенькі. Бо якщо якісь підрозділи на тій стороні і ненавиділи лютіше лютого - то це ПС, Айдар та батальйон Донбас.
У нас є кілька знайомих, що пройшли через той полон. Ми ніколи не задавали і не задамо їм питання - а як воно велось там, у полоні. Не стане сил у нас питатись про це.
Тобто, донбасівці в полоні - це був дуже ласий шматок для ворога. Але ж нам віддали їх вже на Новий рік. Цілим літаком доставили витягнених з полону до Києва.
Експерти, любі мої - мабуть, тоді ви теж обурювались і питались - а що ми віддали за це?
Мабуть, тоді ви теж кричали - "Це зрада інтересів нашої держави!"
Що, ні? Що, ви навіть не поцікавились, на яких умовах нам віддали наших полонених і кого ми віддали на заміну? А це мали бути жирні полонені-росіяни з нашої сторони. Військові злочинці, не менше.

3. Зима 15-го, ми здаємо Донецький аеропорт.
Досить велика кількість наших військових потрапила тоді до полону.
Чи пам'ятаєте ви, коли їх все ж звільняли?
Як це не пам'ятаєте? Адже ви мусіли тоді кричати - "навіщо ви їх міняєте, ви ж здаєте інтереси країни!" Бо за такий обмін ми теж мусіли б щось серйозне віддати. Піти на якісь поступки.

4. Наступний серйозний масовий полон - Дебальцево.
40-й бат тоді начебто витягли досить швидко. Та й інших полонених. Хто добре пам'ятає, поправте.
Дорогі мої експерти, от я не пам'ятаю, що ви кричали тоді.
Та ви, мабуть, нічого не кричали. Схоже, ви навіть не помітили тоді витягування наших полонених. А вже щоб сидіти у фейсбуці і експертувати - а що ми за них віддали, а кого ми за них віддали? - і поготів.

Далі ситуацій масового полонення наший військових не було. Були точкові. Останній найбільший - це 53 бригада, ті, хто промчав повз КПВВ і одразу попав у лапи ДНР.
Далі - багато хто лишився на підвалах квазіреспублік. Міняли їх - хто тільки не міняв. Міняли:
- духовенство
- наші й ворожі підрозділи чін-чін між собою
- волонтери
- Рубан
- Медведчук
останні двоє, хто за гроші, хто за піар, але все ж теж когось обмінювали. Аж доки десь у 16-му наша любесенька контора не підмяла всіх цих і не почала працювати над обмінами одноосібно.
На цьому обміни стихли й скінчились. Головне ж для нашої любесенької контори що? Возглавіть. А далі все розпадеться само.
У 17-му грохнув обмін імені Ірини Геращенко.
Для мене особисто то був потрібний обмін, там вивезли з ЛНР хлопця, чия доля стала для мене рідною долею. Але, скажімо чесно - в цілому обмін був гнилим. Нам натикали різного непотрібу, для масовості. Військові там були далеко не всі.
Мої дорогоцінні експерти з обміну від фейсбуку - чи ви тоді галасували, що Ірина Геращенко здає інтереси держави? Бо мало лі кого вона відвезла на обмін від нашої сторони?
Бо там же можуть бути цінні військові злочинці для Гааги (отієї примарної Гааги, про яку мріє половина України, але, але...)

Та ні. Чомусь мені здається, що усі ці п'ять з половиною років вас зовсім не обходило, на кого ми міняємо наших. Які домовленості йдуть під час переговорів по обміну. Хто з ФСБшників відправляється додому, до Москви. Хто з цінних свідків і учасників російської агресії вже не дасть свідчення у тій примарній Гаазі.
І це правильно, що тоді ви не кричали. Бо обмін полоненими - настільки тонкий процес, що не дай боже його зрушити якимось інтернет-триндьожем.

Чому ж ви так розтринділись зараз?
Що це за пізнє зажигання?
Чи ви проспали ці п'ять з половиною років війни?........

прим
інформацію про масові потрапляння в полон і масові ж звільнення наших за всі роки війни приймаю. Пост на вимогу редагую.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2111247.html.
Tags: ато, зеленский, история, порошенко, піар, рассея
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments