Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

перейдемо до інформаційної безпеки. Вашої особисто, а не держави

Алі Татар-заде
ну ок, перейдемо до інформаційної безпеки. Вашої особисто, а не держави.
Не всі поради я можу оприлюднити, хоча і маю досвід в окупації. Ділю їх на певні етапи, і поки етап перший. Підготовчий.
Ви же не хочете, щоби держава мала доступ до ваших данних, та ще і з вашою допомогою? Якщо ви не проти, то далі не читайте, це не для вас. Я не витрачатиму час пояснювати і доводити тим, хто вважає що достатньо просто не брати хабарі та не ходити на ліво, і московити та їхні агенти в Україні вже не мають на них впливу. Я писатиму це тільки тім, хто розуміє навіщо йому приховувати свої данні.

Отже.
Відв’яжіть всі свої екаунти від телефона.
Спочатку - просто приберіть контактний телефон, у кого він як пароль або логін для входу. В моїй стрічці 1472 френда, і реклама фейсбук запевняє, що 800 з них “уже прив’язали” свої телефони до його сервісу. Перераховує переваги і закликає ним послідувати. Я ж кличу вас послідувати за мною, у темінь і мряку.
Далі гірше.
Відв’яжіть свій інтернет від свого телефону.
Ми всі знаємо, як це зручно, - мати в руці чи лопату, чи мініатюрну дощочку, в якій можна лазити по всіх сайтах, теревенити на безкоштовних мережах, лайкати, коментувати і заодне питати онука, як він дійшов до школи та балакати з подругою про нові кофти.
А ще це небезпечно (знову ж, чому - не пояснюю).
Якщо вам конче треба мати соцмережі та інтернет під рукою у дорозі, то заведіть собі ДВА смартфони чи планшети замість одного. По одному дзвоніть як і раніше, теревеньте з родичами про посуду та ціни на картоплю, робить міщанські запроси в гугль. По другому - ведіть соціальне життя. У другому просто не має бути сімки. А також - голосових служб, усіляких помічників, які радо запам’ятовують все що ви робите і підказують. Все це доведеться видаляти вручну, адмінувати власний телефон. У першому залиште все як є, але данних там про вас мусить бути не більше ніж про равлика: вік, зріст, кулінарні рецепти, діла пов’язані з розмноженням і пропитанням.
Якщо ви ділова людина, то або заведіть собі третій, ще більш захищений телефон для бізнесу, або взагалі не ведіть бізнес за допомогою телефону і інтернету.
Не храніть свої дурацькі фото в телефоні. Особливо в другому, але і в першому теж тупо.
Але цього мало. В сучасних пристроях вам по замовчанню поставлені сервіси “облачного храніння”, і кожна фотка, навіть вашої п’ятки і випадкова, відправляється туди.
Знайдіть та відімкніть всі такі послуги. Видаляйте програми цілими континентами. Не ставте нічого з Китаю та Росії, та видаляйте все що там вже прошито, і це лише верхівка айсберга.
Уважно читайте програмні описи - які дозволи “ви надаєте” для свого пристрою кожному з них.

Є два типи небезпеки: як ховатись від мереж та сайтів, і як ховати інформацію від власного телефона. Я описую тільки друге, бо про перше написані гори обивательської літератури. Але пам’ятайте, що краще б за вами слідкував гугл і цукрогор, ніж ваш дільничий та ваш фінінспектор. Бо перші продадуть вас за мільйони оптом, а другі за невеликий кеш кому завгодно, хоча б і вашому особистому ворогу.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2111535.html.
Tags: крим, піар, рассея
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments