Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Diana Makarova: ТУТ БУДЕ ПОЗИТИВ

Мама казала в усьому шукати позитивні сторони. Тато не казав, а просто сам шукав, і нам показував, як це робити.
- Це дуже полегшує життя, от побачиш. - казали вони разом.
Маму й тата треба слухати, і я усе життя, в усьому-всьому, в будь-якій жопі, куди засуне мене життя, намагаюсь вишукувати позитивну сторону. Нехай одну, хоча б маленьку. І знаєте? Це дійсно полегшує життя...

... учора прочитала у Кочеткова - в Україні точиться громадянська війна. Це війна інформаційна. Вона як розпочалась під вибори, так і не стихає. Одні патріоти України мочать інших патріотів України, і всі разом - вони і є патріоти України.
Ну ой. Десь так і є.
А як же позитивна сторона?

Я чітко бачу позитивну сторону, ви не повірите, але я вам скажу - і ви її побачите.
Люди раптово прикипіли очима до фронту. Будь-який рух на фронті, будь-яке рішення там, будь-яке будь-що, що відбувається на фронті, зараз так само цікавить людей, як і в 14-му році. Ну, майже так само.
І, якщо спочатку линули фейки, чого вартий гвалт, піднятий з приводу "Розведення військ почнеться в Новоазовську. Від Новоазовська відступлять на енннннн... кілометрів" - ви пам'ятаєте, який здійнявся гвалт?
Ви пам'ятаєте, як люди кричали:
- Всі на мітинг! Не віддамо наш рідний Новоазовськ!
Люди репетували:
- Ви що, хочете полишити Новоазовськ росіянам? Та там же наші люди!
аж доки людям не пояснили, що Новоазовськ ми вимушено віддали ще у 14-му році. Ми здивовано розказували людям, що Новоазовськ вже п'ять років як окупована територія і щиро знову дивувались - як це? Люди що, проспали всю війну?

Мда... Тут всі і зрозуміли, що голий фейк не пройде. Тут всі згадали, що є ж карти, і навіть є карти з лінією розмежування. І полізли вивчати карти.
І я знайшла свій позитив!
Ура. Люди нарешті згадали про фронт не як про якусь обтікаєму субстанцію "ось є фронт, там стріляють і все таке" - а об'єктивно, з курсором на екрані вивчаючи фронт як він є зараз. І повірила я, що фронт наблизився до людей, і що потроху стала заростати прірва, яку так старанно вибудовували між тилом і фронтом усі роки війни.

Та чи ж це не позитив, скажіть мені?
Нарешті люди більш-менш уявляють собі і лінію, і сіру зону, якою вона має бути за Мінськими (до речі, Мінські теж полізли вивчати, нарешті!), і якою вона є зараз. Нарешті знайомі до болю назви населених пунктів увійшли до екранів тих, хто і не знав, що таке Станиця, Санжаровка, Новоселівка, хай їм грець, там тих Новоселівок - кинь шапку, попадеш в Новоселівку. А вже, вже починають навіть в цьому надскладному питанні орієнтуватись, я вже мовчу про архіскладне - не сплутати Старобешево зі Старобільськом.
Нарешті люди знають, що Докучаєвськ тимчасово не наш, а Верхнєторецьке наше. І нарешті ж вони вже розуміють, що фронт на лівому фланзі - по Сіверському Донцю, а на правому - по Кальміусу.
От ви смієтесь, а мені іноді коменти закидають картами. Два-три місяці, як і три-чотири роки тому такого ще не було. Так що не смійтесь, це точно позитив!

А яким беззаперечним позитивом є те, що люди зараз постійно говорять про фронт.
Люди переживають за фронт масово, та ну вас, згадайте, коли таке було, крім хіба гарячих 14-15 років?
Не лише волонтери та їх фінансисти, які й не забували - а навіть тьотя Муся, домогосподарка, що прийшла до Фейсбуку з Однокласніков. Ви подивіться, як тьотя Муся, якій ще чотири роки тому було пофіг на ту війну "А чЬто, у нас вайна? чЬто ето ви такоє гаварітє?" - ця моя мила тьотя Муся зараз орієнтується в карті аж гай гуде. Щоб не дай боже, не пройшло повз неї якесь там рішення Генштабу чи - о, боже! - навіть рішення банкової.
Слава, слава тобі, тьотя Муся!

Але ж чому?
Чому, так сильно говорячи про фронт, так піклуючись про нього у своїх постах - люди забувають, що фронт насправді потребує й іншої підтримки. Фронт потребує конкретної допомоги.
А волонтерський досвід п'яти плюс років виводить і підказує одне правило - ͟К͟о͟л͟и͟ ͟с͟у͟с͟п͟і͟л͟ь͟с͟т͟в͟о͟ ͟п͟о͟ч͟и͟н͟а͟є͟ ͟ ͟з͟д͟і͟й͟м͟а͟т͟и͟ ͟х͟в͟и͟л͟ю͟ ͟п͟р͟о͟ ͟ф͟р͟о͟н͟т͟ ͟у͟ ͟ф͟е͟й͟с͟б͟у͟ц͟і͟ ͟-͟ ͟в͟о͟л͟о͟н͟т͟е͟р͟с͟ь͟к͟і͟ ͟к͟а͟р͟т͟и͟ ͟л͟и͟ш͟а͟ю͟т͟ь͟с͟я͟ ͟п͟о͟р͟о͟ж͟н͟і͟м͟и͟
Скажіть, чому?...

... звичайно, цей пост був жартом. З нами завжди незримо люди, які й не забували про фронт. Інакше як би ми могли працювати для фронту?
З нами люди, які слідкують за фронтом постійно, і ще й нам можуть підказати, що там де - нам, прикладним, що вивчили карту фронта своїми ногами та колесами своїх машин.
З нами люди, які чудово пам'ятають історію своєї війни, бо вона колією пройшлась їх серцями.
З нами Володимир Іванович, старенький пенсіонер, якого я й зовсім не знала, мені вже потім розповіли про нього, коли він помер - Володимир Іванович провів війну через своє серце, він допомагав волонтерам, а в себе вдома вивісив карту Донецької та Луганської областей і прапорцями відмічав просування наших військ. Земля вам пухом, Володимире Івановичу. Генератор, який вже по вашій смерті ми передали у військо, працює й досі.

І тут неважливо, сидиш ти перед комп'ютером чи їдеш ти по фронту. Тут головне - завжди пам'ятати про фронт.

Наші реквізити завжди розміщено тут
https://www.facebook.com/fondDM/posts/1615417812050324
Якщо якісь обставини заважають вам співпрацювати саме з нами - допоможіть іншим волонтерам.
Їх ще трохи лишилось, саме фронтових.

Дякуємо вам. Як завжди дякуємо - і тим, хто завжди був з фронтом, і тим, хто лише зараз пильно вивчає карту.
Це точно позитив.Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2115533.html.
Tags: ато, донбасс, коллективное х%№ло, піар, свобода змі, україна, х%№ло
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment