Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Новим головою Конституційного Суду України став Олександр Тупицький

Volodymyr Boiko
Новим головою Конституційного Суду України став Олександр Тупицький, про якого президент Леонід Кучма в записах з «фонотеки майора Мельниченка» сказав: «Суддів, блядь, набрали, ну вони й подонки». А голові Донецької облдержадміністрації Віктору Януковичу Кучма в березні 2000 року рекомендував зробити з Тупицьким наступне: «Візьміть цього суддю, блядь, за яйця подвєсь, хай повісить».

Треба сказати, що й мене доля якось звела з Олександром Миколайовичем: 17 років тому, у липні 2002-го, він обирав мені запобіжний захід.

Наручники на мене – прямо в редакції донецької газети «Салон» – вдягнув слідчий податкової міліції Максим Сабіна. Виконуючи вказівку прокурора Максима Гольдарба (того самого «громадського діяча», який завдяки своєму покровителю Ренату Кузьміну нині отаборився в Києві, а в ті часи працював у прокуратурі Донецької області, де разом з податковими міліціонерами контролював конвертаційні центри) Сабіна відправив мене до Ізолятора тимчасового тримання й вніс до Куйбишевського районного суду Донецька подання про мій арешт. Замовником цього безумства став перший віце-спікер Верховної Ради України Геннадій Васильєв (майбутній генеральний прокурор України), обурений на мої публікації про кримінальний бізнес його підлеглих. Зрозуміло, що в протоколі затримання нічого про публікації не йшлося, натомість Сабіна звинуватив мене у несплати якихось фантастичних податків на суму, еквівалентну 67 тисячам доларів.

Втім, вже за 10 днів я був на волі – за мене вступився Леонід Кучма, який 6 липня 2002 року виступив на мій захист на колегії Генеральної прокуратури України (Кучма якраз представляв колективу ГПУ щойнопризначеного генпрокурора Святослава Піскуна). Виступ президента транслювався на всю країну, тож переляканий суддя Куйбишевського районного суду Донецька Олександр Тупицький, який мав обрати мені запобіжний захід, не став випробувати долю й випустив мене з-за ґрат, вирішивши, що для такого злочинця як я буде достатньо застави. Але я подав апеляційну скаргу на постанову Тупицького, зажадавши відправити мене назад в камеру, оскільки ніколи в руках не тримав такої суми грошей, яку мені присудив внести як заставу «його честь». Суд другої інстанції скасував постанову Тупицього, а заодно – визнав моє затримання незаконним (згодом судом була скасована як незаконна й постанова про порушення проти мене кримінальної справи).

Ця історія дорого обійшлась тодішній владі – перебуваючи в ІТТ, я довідався від сокамерника, що голова Донецької обласної державної адміністрації Віктор Янукович також сьорбав у молоді роки тюремну баланду. По виході на волю я опублікував свої «Тюремні записки», з яких увесь світ довідався про колишні судимості нинішнього ростовського вигнанця.

На доданому аудіофайлі – виступ Леоніда Кучми на колегії Генеральної прокуратури України 6 липня 2002 року.Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2123495.html.
Tags: бойко, донецк, история, менты, прдоны, янукович
Subscribe

 • Serhiy Dibrov · О ЗАПРЕЩЕНКЕ

  необходимое пояснение Сегодня я столкнулся с ситуацией, когда ФБ не позволило мне оставить комментарии в аккаунте руководителя департамента…

 • Різне з фб 2021.10.17

  Станислав Асеев Стислі, але новини щодо "Ізоляції" (інформація десь двомісячної давнини): нікого з колишньої адміністрації воєнних злочинців там не…

 • Вторая часть текста про отношение России к украинскому национализму

  Валерій Пекар Вторая часть текста про отношение России к украинскому национализму. Первая часть текста была довольно хорошо принята читателями, но в…

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments