Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Ну что... В лес можно?Віктор Сівець: Обробка лісів проти соснового пильщика проводиться виключно пестицидами, які є безпечними для людини та під пильним контролем лісівників (6 вересня 2011)

Біологічний препарат Вірін-ЗСП має вибірковий характер дії і вражає виключно цільові об’єкти – в даному випадку звичайного соснового пильщика. Біологічні вірусні препарати посідають провідне місце завдяки їх специфічності, вірулентності, безпечності для ентомофагів, теплокровних тварин і людини.
Фастак є синтетичним піретроїдом і належать до «третього покоління інсектицидів». Фастак – характеризується швидкою інсектицидною дією проти хвоє-листогризучих комах. Норма витрати становить 50-100 г на 1 гектар лісу. Безпосередньо після обробки забороняється випас лактуючої худоби протягом 5 днів (відгодівельної худоби, молодняку і заготівля сіна – без обмежень), збір дикоростучих грибів та ягід можна проводити через 10 днів.
За словами голови Держлісагентства Віктора Сівця перед початком здійснення заходів боротьби із шкідниками лісу населення попереджається про проведення винищувальних заходів та карантинні строки через оголошення в місцях скупчення людей (магазини, сільські та селищні ради, зупинки транспорту, тощо). В місцях в’їзду до лісу виставляються аншлаги з попередженням про проведення винищувальних заходів та заборону відвідування лісових насаджень.
«Щорічно в лісах України проводиться обробка насаджень на площі 20-50 тис. га. Випадків отруєння людей чи тварин в лісах не зафіксовано. В цьому році у кожному лісгоспі проводились попереджувальні і роз’яснювальні заходи щодо термінів обробки насаджень та обмеження їх відвідування. Встановлювались відповідні попереджувальні та роз’яснювальні знаки» - зазначив Голова Держлісагентства Віктор Сівець.
«На сьогоднішній день обробка в осередках шкідників лісу вже завершена. В більшості лісових масивів відвідування дозволене. Більш конкретна інформація щодо кожної лісової ділянки знаходиться у відповідних лісгоспах за місцем розташування лісового масиву» - підсумував Віктор Сівець.

============

</a>


Историю вопроса см. http://don-katalan.livejournal.com/tag/%D0%93%D0%BB%D1%96%D0%B1%D1%96%D0%B2%D0%BA%D0%B0

===============

ДП "Димерське лісове господарство" Київського обласного управління лісового та мисливського господарства Державногоагентства лісових ресурсів був організований на базі Димерського ліспромгоспу Наркомзема УРСР згідно з Постановою ЦВК та РНК СРСР від 02.07.1936 року і розташований в північній частині Київської області на території Вишгородського адміністративного району. Контора лісгоспу знаходиться в кварталі 61 Катюжанського лісництва на відстані 0,5 га від с. Катюжанка. Загальна площа земель лісового фонду 30834,9 га, до його складу входить сім лісництв, Катюжанський лісопромисловий комплекс, автогараж.

 

Таблиця 1 - Адміністративно-організаційна структура та загальна площа

 

Назва лісництв, місцезнаходження контор

Адміністративний район

Загальна площа, га

1. Руднянське кв.37. вид. 9

Вишгородський

5590,4

2. Дніпровське кв.68. вид. 18

Вишгородський

4976,4

3. Ясногородське кв. 60 вид. 14

Вишгородський

3937,3

4. Катюжанське кв.61 вид. 19

Вишгородський

5306,5

5. Кам’янське кв.45 вид.18

Вишгородський

5373,2

6. Шевченківське кв.5 вид. 1

Вишгородський

2863,6

7. Литвинівське кв. 37 вид. 3

Вишгородський

2787,5

Всього

30834,9

 

 

За лісорослинним районуванням територія Димерського лісгоспу відноситься до зони змішаних лісів, розміщуючись в крайній південно-західній частині, відомій під назвою Українське Полісся.

Клімат району розташування лісгоспу помірно-континентальний.

Початок вегетаційного періоду припадає на початок другої декади квітня.

Кількість опадів за весну складає 107-110мм. Найбільш розповсюджені на території лісгоспу є супіщані дернові – підзолисті ґрунти.

Основними напрямками ведення лісового господарства в лісгоспі є вирощування високопродуктивних насаджень; заготівля та переробка деревини  для потреб народного господарства; створення оптимальних ландшафтів та умов для відпочинку населення.

 

Таблиця 2 – Розподіл площі та запасів насаджень за переважаючими породами

 

Назва породи

Площа

Загальний запас, дес. м. куб.

Середній запас на 1 га, м. куб.

га

%

Сосна звичайна2083778

547343

263

Дуб звичайний1498535022234
Береза повисла2685

10

38864145
Вільха чорна1188422564190

 

Також на території лісгоспу на незначних площах (3% вкритих лісовою рослинністю площ) ростуть такі деревні породи: сосна Банкса, сосна Веймутова, ялина європейська, дуб червоний, граб звичайний, клен польовий, акація біла, осика, тополя чорна, верба біла та чагарникова, горіх грецький.

Аналіз сучасного розподілу площі лісового фонду лісгоспу за категоріями земель дозволяє зробити висновок, що лісові землі в практичній діяльності використовуються ефективно. Вкриті лісовою рослинністю землі займають 90% від загальної площі лісгоспу. Лісові культури складають 51%, а не зімкнуті 1% від загальної площі лісгоспу.

Район розташування лісгоспу відноситься до числа сільськогосподарських районів області.

Щорічний об’єм лісозаготівель за всіма видами користування в межах 95-100 тис.м.куб. ліквіду, в тому числі підприємству виділяється ліміт лісосічного фонду в розмірі 57,11тис.м.куб. (87% по хвойному господарству, 2% по твердолистяному і 11% по м’ягколистяному).

Розробка лісосічного фонду сортиментна. Основні сортименти, що заготовляються: пиловник - 59%, будліс - 5%, баланси - 5%, фанерна сировина - 4%, технологічна сировина - 15% та дрова паливні - 11  %.

 Лісове господарство в економіці району розташування лісгоспу займає значне місце. Основний напрямок його розвитку – це задоволення народного господарства деревиною.

Крім задоволення потреб народного господарства в деревині ліси підприємства мають велике природоохоронне та рекреаційне значення. В умовах сільськогосподарського виробництва лісам лісгоспу належить виняткове значення в захисті сільськогосподарських угідь від водної та вітрової ерозії, негативних кліматичних факторів.

Велика цінність лісових насаджень полягає в їх великому естетичному, санітарно-гігієнічному, ґрунтозахисному, водоохоронному та водорегулювальному значенні. Крім того, ліси лісгоспу являються місцем відпочинку жителів міста Києва та навколишніх населених пунктів.

З дня організації і до сьогодні на підприємстві побудовано автогараж, цех переробки деревини в Дніпровському лісництві, ЛПС, шишкосушилку, контори лісництв Литвинівського, Ясногородського, Руднянського, Дніпровського, відремонтовані контори: лісгоспу, Шевченківського лісництва, Катюжанського лісництва, теплиця в Камянському лісництві та цехів лісопромислового комплексу.

Велика увага в лісгоспі приділяється лісогосподарським роботам.

Так щорічно відновлюється 220-250 га лісових культур, проводиться доповнення на 150-180га, заготовляється насіння сосни звичайної 300кг, засівається 4-5га розсадників, що дає змогу забезпечити повністю свої потреби в садивному матеріалі.

Кожного року підприємством проводяться догляди в молодняках на площі – 175 га, проріджування - 91 га, прохідна – 131 га, вибіркові санітарні рубки – 1000га.Отсюда

Tags: глібівка, грибы, дымер, сухолучье
Subscribe
promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments