Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

зовнішньо-політичні союзи, які можуть бути засновані Україною

Алі Татар-заде
зовнішньо-політичні союзи, які можуть бути засновані Україною для досягнення різних зовнішніх цілей.
Я наводжу лише такі, які грунтуються на “спільному минулому”, спільній славі, історичній пам’яті і “нематеріальних цінностях”, одначе це лише парасолька, яка дозволяє пройти поміж крапельками (улюблена справа українців, однак, чомусь юзана ними лише у внутрішній політиці, а не зовнішній).

І. Königreiche und Länder Die im Reichsrat vertretenen (“Королівства і країни, представлені в Рейхсраті”, офіційна назва Цісарії - також Австрійської імперії, імперії Габсбургів, АвстроУгорщини, Священої Римської імперії етс).
На чолі об’єднання стоятиме формальний голова або представник Дому Габсбургів із церемоніальними функціями, по-католицькому (і православному) пишними, з резиденціями у кожній з країн-членів.
Країни утворюють парламентську асамблею (Рейхсрат, який має різни назви іншими мовами), Міністеріум (колегію міністрів та прем’єр-міністрів), успільнені стандартами митну, міграційну, полійцейську, туристичну служби етс.
Теоретично союз може простягатись аж до Іспанії (і тоді король її може стояти на чолі КіК) і навіть деяких країн Латинської Америки. Адже спадщина Габсбургів дуже велика і широка географічно.
Практично це об’єднання центрально-європейських держав, що би не значило це словосполучення, і грунтуватись на ідеалістичних уявленнях сучасних та майбутніх правих, включно з долею ксенофобії (мігрантофобії).
Економічно велику роль гратиме туризм ностальгійно-сентиментального напряму, “Європа священих каменів”.
Військовий потенціал такого об’єднання дуже невеликий.
Водночас, повернення до об’єднання, в якому існували різні країни у свою “золоту епоху”, зниматиме гострі конфлікти за історичну пам’ять, оскільки сама КіК примирятиме їх самим фактом свого існування та членства у своїй конфедерації.

ІІ. Річ Посполіта, Міжмор’я, Інтермаріюм, Тримор’я, ВКЛ - найбільш обговорювана альтернативна конфедерація.
На мою думку, на базі цього об’єднання (точніше, напрацьовок і ідей, заготовлених вже на цей час багатьма сотнями мислителів і політиків) можна створити дієвий військово-політичний союз, як запасний в разі кризи, девальвації чи розпаду НАТО і інших усталених союзів.

ІІа. Практично ті ж країни, які так чи інакше записують в Інтермаріюм, можуть утворити україноцентричну конфедерацію Гетьманат. (у всіх тих країнах гетьмани, капітани, гауптмани капудани етс. є історичними назвами правителів).
Для цього українцям треба проявити справжні дива спритності, таланту і такту. Використовувати усі свої принади, щоби переконати в доречності розміщення штабу Гетьмана в Україні, своєму нульовому шовінизмі (а отже і мінімальній небезпеці для інших країн-членів), противазі сильним гравцям і загрозам від них (напр. польський та угорський шовінизм), гарантією неперетворення Гетьманату на щось “Великодержавне”.
Україні при побудові такого союзу варто ганятись не так за кількістю як за якістю: краще не мати в конфедерації зовсім бунтівних та капризних членів, і краще менше але ближче.
Конфедерація вповні може претендувати згодом на федерацію, якщо критичній масі країн-членів це буде здаватись гарним виходом з внутрішньо-політичних криз, при чому безболісно.
Наприклад, не ліквідовуючи посад президентів в своїх державах (і не змінюючи конституцій), Україна, Біларусь, Молдова можуть побудувати “сильну руку” поза своїми ж демократичними інститутами в рамках необхідності згуртування перед гострою війсковою загрозою.

ІІІ. “Велике Князівство” (ВК).
Псевдомонархічне (демократично-монархічне) об’єднання України з колишніми теріторіями Західної Московії (після ліквідації екс-РФСФР) - із колишніми землями які в будь-який час були афільовані з Київським та Литовським великими князівствами, або самі були великими князівствами. Звісно, проект відкритий для вільних і сталих держав Європи.
Основна мета союзу - контроль та пригляд над європейською частиною екс-Московії, її замирення та демілітарізація, особливо в випадках коли пряма демократизація не сприймається в силу упоротості кількох поколінь населення.
Формальне керування - інститут Великого Князя (з відомої династії, спорідненої з Рюриками або Гедиминами) та розвиненою титулатурою для других-третіх осіб, які мають теріторіальні “володіння” з країн-членів.
Раз на рік збирається якесь “велике вече” та - частіше - економічні переговори в рамках “дум” з виконавчої влади України та новітніх країн.
Таємне призначення об’єднання - подальша дезінтеграція постмосковитських земель, створення регіональних ідентичностей, під виглядом прямо зворотнім - “інтеграції”. Інтеграція буде, але інакша - не з метою воз’єдання земель, а з метою їхньої європеізації та гуманізації. Після виконання своєї місії (наприклад, першого ж прикордоного конфлікту поміж Вятиєй та Крівієй) об’єднання може з чистою совістю розпуститись, а Україні та Біларусі не забути прихопити з собою частину східних земель - на той час цілком цівілізованих та частково українізованих.

ІІІІ. “Православія”.
Експансіонистський проект вселенської патріархії на постмосковитських землях. При державній підтримці України з метою перенести центр світового православ’я (принаймні, північного) до Києва. Може сприяти появленню кількох “ватиканів” та “афонів”, старообрядських республік етс., тобто подальшій фрагментації теренів колишньої РСФСР.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2134427.html.
Tags: беларусь, венгрия, европа, история, конспирология, польша, рассея, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment