Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Касько, Говда, Рябошапка - чекаємо...

Volodymyr Boiko
Думаю, генеральний прокурор Руслан Рябошапка даремно не звернув увагу на видатні професійні чесноти прокурора Києва Романа Говди й досі не запропонував Роману Михайловичу посаду, яка більш пасує його феноменальному таланту розкривати будь-який злочин. А, між тим, Говді є чим пишатись – саме він вивів на чисту воду нинішнього першого заступника генерального прокурора Віталія Каська.

Як пам’ятає допитливий читач, навесні 2016 року Роман Говда, обіймаючи на той час посаду заступника генерального прокурора України, здійснював процесуальне керівництво в кримінальному провадженні №42016000000000470 від 12 лютого 2016 року, що розслідувалось відносно Віталія Каська за ознаками шахрайства та використання завідомо підроблених документів. Касько був звільнений з органів прокуратури 15 лютого 2016 року, за три дні після реєстрації цього провадження, а вже 8 квітня 2016 року Говда повідомив Віталію Вікторовичу про підозру в шахрайському заволодінні квартирою, яку Касько, підробивши документи, одержав за рахунок коштів державного бюджету й незаконно приватизував.

Але будучи нишпоркою від бога, Роман Михайлович на цьому не зупинився. Під його керівництвом була перевірена вся біографія Каська й з’ясувалось, що в 2005 році, ще до першого звільнення з органів прокуратури, майбутній заступник генерального прокурора на підставі підроблених документів отримав також і свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю. Як встановив Говда, Касько не складав кваліфікаційний іспит перед Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатів Закарпатської області, а його заява з проханням допустити його до складання такого іспиту, є примітивно виконаною фальшивкою.

Роман Михайлович відправив в Ужгород слідчих, які вилучили фальшивку, і хотів вже був повідомити Каську про підозру за ще одним епізодом, але трапилось лихо: 12 травня 2016 року Генеральну прокуратуру України очолив видатний фахівець у галузі права Юрій Луценко, який у червні 2016 року на прохання заступника американського посла Джона Кента відправив матеріали кримінального провадження щодо Каська з ГПУ «на поховання» в Голосіївське райуправління поліції, а в січні 2017 року на прохання посла США Марі Йованович розпорядився справу закрити.

Причина високого заступництва полягала в тому, що підозрюваний Касько у травні-серпні 2016 року брав активну участь у кампанії по виборах президента США і разом зі своїм другом Сергієм Лещенком приєднався до роздмухування «справи Манафорта», влаштованої директором НАБУ Артемом Ситником і першим заступником голови СБУ Віктором Трепаком під керівництвом представниці ФБР в Україні Карен Грінавей з метою скомпрометувати кандидата в президенти Дональда Трампа. Більш того, Пол Манафорт був змушений облишити посаду керівника виборчого штабу Трампа наступного дня після того, як газета New York Times опублікувала надані Ситником витяги з «Чорної бухгалтерії Партії Регіонів» з коментарем Каська, який підтвердив, що Манафорт отримував гроші від Януковича.

До речі, у березні 2019 року Юрію Луценку вистачило розуму в інтерв’ю американському виданню «The Hill» розповісти про те, як він на прохання Йованович незаконно закривав справу щодо Каська. Але хоча кримінальне провадження й закрито, робота Романа Михайловича не пішла коту під хвіст – зібрані ним докази злочинної діяльності Каська зберігаються в архіві, зокрема в матеріалах справи знаходиться й ось цей «документ», виконаний невідомою особою (ані почерк, ані підпис Каську не належать).

Оскільки Рябошапка справедливо вважається символом нової чесної та непідкупної влади, я не сумніваюсь, що Руслан Георгійович не тільки притягне Юрія Луценка до кримінальної відповідальності за незаконне закриття на прохання посла США кримінального провадження відносно Віталія Каська, не тільки вживе заходи для позбавлення Каська адвокатської «корочки», але й знайде для Романа Михайловича Говди посаду, яка відповідає рівню його прокурорського таланту.Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2139480.html.
Tags: анализ, бойко, история, порошенко, сша, україна
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment