Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

"Формула Штайнмаєра". Повний текст листа глав МЗС Німеччини та Франції

Лаврову і Клімкіну від 28 листопада 2015 року

У листі колишнього міністра закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра й ексглави МЗС Франції Лорана Фабіуса до міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова та ексглави українського зовнішньополітичного відомства Павла Клімкіна, датованому 28 листопада 2015 року, було запропоновано, зокрема, введення особливого статусу окремих районів Донецької та Луганської областей у день місцевих виборів на цій території на тимчасовій основі, а постійне його впровадження після того, як спостерігачі Бюро з демократичних ініціатив та прав людини ОБСЄ підтвердять, що вибори відбулися відповідно до міжнародних стандартів і українського законодавства. "ГОРДОН" ексклюзивно публікує копію листа англійською мовою та його переклад українською.
Сьогодні 14.41
Пристайко: "Формула Штайнмаєра" існує, вона є, написана
Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" на каналі "Україна" 4 жовтня продемонстрував документ, який назвав "формулою Штайнмаєра". Міністр запевнив, що "вона існує", і нова влада одержала її від попередньої. Видання "ГОРДОН" ексклюзивно публікує документ, про який говорив Пристайко, – лист ексміністра закордонних справ Німеччини, наразі президента ФРН Франка-Вальтера Штайнмара, й ексглави МЗС Франції Лорана Фабіуса до міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова та колишнього глави українського зовнішньополітичного відомства Павла Клімкіна від 28 листопада 2015 року.
"Ми зробили перший крок. Це ось ця злощасна "формула Штайнмаєра". Я тягаю із собою цю зелену папочку, у якій є від 2015 року "формула Штайнмаєра", про яку деякі політики кажуть, що її не існує. Вона існує, вона є, написана. Хто хоче – може підійти, ознайомитися. Це не те, що ми тільки що придумали. Ми просто вимушені виконувати те, що нам передали наші попередники (міністр, найімовірніше, мав на увазі п'ятого президента України Петра Порошенка, який перед цим покинув студію програми. – "ГОРДОН")", – сказав Пристайко в ефірі "Свободи слова".
Він зазначив, що документ підписали Штайнмаєр і Фабіус.
"ГОРДОН" публікує повний переклад листа українською мовою.
Його Превосходительству
міністру закордонних справ
Російської Федерації
пану Сергієві Вікторовичу Лаврову,
Москва
Його Превосходительству
міністру закордонних справ України
пану Павлові Клімкіну,
Київ
Шановний Сергіє, шановний Павле,
Ми хотіли б висловитися щодо нещодавніх листів Сергія і нашого листа від листопада, написаного за підсумками нашої конструктивної зустрічі в Берліні 6 листопада.
По-перше, ми хотіли б скористатися цією можливістю, щоб ще раз висловити нашу глибоку стурбованість поточною ситуацією вздовж лінії розмежування. Порушення режиму припинення вогню, які відбуваються, можуть призвести до подальшої ескалації та підірвати весь процес. Ми повторюємо наш заклик до всіх сторін виявляти максимальну стриманість і запобігти подальшій ескалації ситуації. На нашій останній зустрічі ми досягли повної згоди в тому, що припинення вогню необхідно суворо дотримуватися. З огляду на що ми ще раз нагадуємо про нашу угоду щодо того, що сторони терміново виконують, до початку грудня, відведення важкого озброєння, погоджують умови розмінування і забезпечують повний доступ для моніторингу СММ відповідно до мандата СММ.
Як було узгоджено в Берліні та викладено в нашому листі, сторони ставлять перед собою завдання погодити в межах політичної підгрупи механізм місцевих виборів і надати погоджений результат до нашої наступної зустрічі у грудні. Такі вибори стануть важливим кроком уперед для політичного процесу і початку фінальної фази мінського процесу. Ми із занепокоєнням зазначаємо, проте, що відповідні позиції сторін далекі одна від одної. Ось чому ми рішуче підтримуємо ініціативу посолки Морел провести зустріч політичної підгрупи, щоб сторони домовилися про компромісний пакет.


Фото: Gordonua.com
Фото: Gordonua.com
Очевидно, що механізм виборів має бути прив'язаним до відповідних положень Пакета заходів. По-перше, п. 12 визначає формат дискусій: питання, що стосуються місцевих виборів, необхідно обговорювати за участю представників окремих районів Донецької та Луганської областей. Із цієї причини представники цих районів брали участь у політичній підгрупі від моменту її створення і знову братимуть участь у зустрічах із 29 листопада до 2 грудня. По-друге, п. 4 визначає порядок переговорів: місцеві вибори проводитимуть відповідно до українського законодавства і стандартів ОБСЄ під моніторингом БДІПЛ.
Головні положення стандартів ОБСЄ відображено в "Документі копенгагенської зустрічі конференції з людського виміру НБСЄ" від 1990 року.</span>
</span>Окрім того, обговорення проєкту спеціального закону про місцеві вибори має бути прив'язано до положень, які було визначено на зустрічі глав держав та урядів у Парижі 2 жовтня, та підтверджено міністрами в Берліні 6 листопада. </span>
Ці положення можна звести до такого:


 • вибори, оголошені в односторонньому порядку лідерами сепаратистів, має бути скасовано й узгоджено з українською владою;


 • проєкт закону про місцеві вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей має бути підготовлено політичної підгрупою якнайшвидше і схвалено Радою за чотири тижні;


 • місцеві вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей має бути проведено за 90 днів після ухвалення закону про вибори;


 • кандидати на цих виборах мають дістати недоторканність;


 • унаслідок цих виборів має набути чинності амністія;


 • закон про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей має набути чинності в день виборів на тимчасовій основі. Він набуде чинності на постійній основі після оцінки виборів із боку спостережної місії БДІПЛ ОБСЄ на відповідність міжнародним стандартам, а також відповідності національному законодавству.


Спроби підготовки проєктів пропозицій поза згаданих меж і положень є неприпустимими і стримувальними маневрами, які підривають довіру між сторонами. Настав час провести переговори на вищому рівні на умовах, які ми колективно погодили, а також час для конкретного обговорення сторонами проєкту тексту.
Щоб відновити дискусію і для якнайшвидшого врегулювання ситуації ми хотіли б поділитися нашим розумінням питань, які чекають на рішення, і простору для компромісів щодо цих питань.


Фото: Gordonua.com
Фото: Gordonua.com
По-перше, щодо виборчих прав. Стандарти ОБСЄ передбачають, що внутрішньо переміщені особи та біженці, які раніше жили в окремих районах Донецької та Луганської областей, матимуть право обирати і бути обраними на цих виборах. Для того, щоб занести до виборців внутрішньо переміщених осіб і біженців, які живуть за межами ОРДЛО, необхідно здійснити практичні кроки.
По-друге, щодо ролі ЗМІ. Сторони повинні, згідно з Копенгагенським документом, однозначно підтвердити, що не буде жодних законодавчих або адміністративних перешкод для роботи ЗМІ і для доступу до ЗМІ на недискримінаційній основі.</span>
</span>По-третє, про роль політичних партій та висування кандидатів. Право громадян претендувати на виборні політичні чи громадські посади індивідуально або як представника політичної партії має бути гарантовано без дискримінації. У цьому контексті стандарти ОБСЄ передбачають гарантії можливості громадян балотуватися як незалежним кандидатам або в межах партійного списку. </span>
Наступне. Що стосується організації виборів. Повноваження Центральної виборчої комісії та виборчих комісій нижчого рівня має бути збалансовано в обопільно прийнятний спосіб, який не підривав би ефективності організації виборів. Може бути розглянуто кілька варіантів, наприклад, створення тимчасової місцевої виборчої комісії або спільних виборчих комісій. До цих комісій також можуть входити представники від місцевих громадських організацій і політичних рухів.
І останнє. Щодо питання про спостереження і безпеку. Ми очікуємо спостереження БДІПЛ на цих виборах, якому передуватиме місія БДІПЛ, котра оцінить безпеку. Також ми очікуємо явну прихильність сторін забезпеченню захисту і безпеки ситуації без залякування, що дасть змогу гарантувати порядок під час процесу голосування. Ми очікуємо повного співробітництва з місією оцінки безпеки БДІПЛ як першого кроку, повний і необмежений доступ має бути надано спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ, зокрема до всіх районів, що прилягають до державного кордону.
Ми дуже сподіваємося, що напрацювання Мінська тепер буде конструктивно розвинено відповідно з описаним вище і для інших аспектів місцевих виборів, як обговорювали в політичній підгрупі. Тому ми надішлемо копію цього листа координатору політичної підгрупи як орієнтир для рамкового обговорення і пропонуємо вам також передати копії вашим представникам для інформації та обговорення.
Щиро ваші,
Федеральний міністр закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина, доктор Франк-Вальтер Штайнмаєр
Міністр закордонних справ і міжнародного розвитку Французької Республіки Лоран Фабіус
Фото: Gordonua.com
Фото: Gordonua.com
1 жовтня 2019 року члени тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на сході України і представники окремих районів Донецької та Луганської областей дали письмову згоду на затвердження тексту "формули Штайнмаєра", якою передбачено порядок набуття чинності кількох пунктів Мінських угод щодо місцевих виборів в ОРДЛО.
У листі на ім'я спецпредставника ОБСЄ у ТКГ Мартіна Сайдіка, який підписав представник України у тристоронній контактній групі Леонід Кучма, ідеться, що Україна приймає текст формулювання імплементації "формули Штайнмаєра" в українське законодавство, поширений і погоджений дипломатичними радниками глав держав та урядів України, ФРН, Франції та РФ 11 вересня.
Як заявляв президент України Володимир Зеленський, положення "формули Штайнмаєра" полягають у тому, що закон про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей почне діяти за умови проведення в цих районах місцевих виборів відповідно до законодавства України й після публікації звіту ОБСЄ щодо виборів відповідно до стандартів організації. "Жодних виборів під дулами кулеметів не буде і не може бути", – підкреслив Зеленський. Він зазначив, що усунуто останню перешкоду на шляху до проведення саміту "Нормандської четвірки".
https://gordonua.com/ukr/publications/-formula-shtajnmajera-povnij-tekst-lista-goliv-mzs-nimechchini-i-frantsiji-lavrovu-i-klimkinu-vid-28-listopada-2015-roku-rosijskoju-1323686.html


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2146493.html.

Tags: германия, зеленский, история, луг%андония, порошенко, рассея, україна, франция
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments