Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

«Не бреши – не будеш замислюватись»

Volodymyr Boiko
«Не бреши – не будеш замислюватись», – ця народна мудрість виявилась недосяжною для колишнього посла Сполучених Штатів в Україні Марі Йованович, яка 11 жовтня 2019 року під час слухань у Палаті представників Конгресу США натхнення брехала конгресменам, розповідаючи про свої відносини з колишнім генеральним, прости господи, прокурором Юрієм Луценком.

Як відомо, Луценко в березні 2019 року дав інтерв’ю американському виданню The Hill, у якому розповів, як Йованович під час офіційного відвідування Генеральної прокуратури України в січні 2017 року від імені Уряду США оголосила йому перелік осіб, яких не можна притягувати до кримінальної відповідальності. «Список Йованович» секрету не становить, посол США вимагала закрити кримінальне провадження відносно Віталія Каська, якому було повідомлено про підозру в шахрайському заволодінні державною квартирою на підставі підроблених документів, а також не притягувати до кримінальної відповідальності народного депутата Сергія Лещенка, який отримав неправомірну вигоду в розмірі 300 тис. доларів США й придбав на ці гроші квартиру в центрі Києва, та професійного «громадського активіста» Віталія Шабуніна, який взяв участь у розкраданні коштів американської урядової допомоги, що була виділена на проведення атестації співробітників української прокуратури.

Йованович пояснила, що вказане тріо – це видатні борці з корупцією й тому їх не можна карати за вчинені злочини. Втім, є підстави вважати, що причина високого заступництва була зовсім інша. Річ у тім, що Лещенко та Касько під орудою заступника посла Джорджа Кента та представниці ФБР в Україні Карен Грінавей брали активну участь у роздмухуванні «справи Манафорта» з метою дискредитувати Дональда Трампа під час виборчої кампанії 2016 року. Більш того, є підстави вважати, що 300 тис. доларів Лещенко отримав саме за свою антиамериканську діяльність (а як ще назвати втручання іноземця у вибори президента США?) від українського олігарха, близького до Демократичної партії Сполучених Штатів. Що стосується Шабуніна, то кошти американських платників податків від розкрадав за допомогою все того ж Джорджа Кента й попереднього посла Джеффрі Паєйтта, який направив на приватний рахунок Шабуніна гроші Уряду США, що призначались для Генеральної прокуратури України.

Треба сказати, що Луценко, який у березні 2019 року обурювався поведінкою Йованович, у січні 2017-го пообіцяв їй негайно виконати всі забаганки. Принаймні, кримінальне провадження щодо Каська було незаконно закрито прокуратурою за два дні після розмови посла США з генеральним, прости господи, прокурором.

Але під час слухань у Палаті представників Йованович категорично заперечила слова Луценка в інтерв’ю The Hill:

«Я ніколи ні через себе, ні через інших, прямо чи опосередковано, чи будь-яким іншим способом не просила будь-якого уряду чи урядового чиновника в Україні утримуватися від розслідування або переслідування фактичної корупції. Як пан Луценко, колишній генеральний прокурор України, нещодавно визнав, згадка про те, що я створила або поширила список "непереслідуваних", абсолютно фальшива – це історія, від якої сам пан Луценко, відтоді відступив».

Треба сказати, що Луценко ніколи не відрікався від своїх слів й ніколи не визнавав фальшивою історію зі «списком Йованович» – напевно, на екс-посла просто найшло якесь затьмарення.

Якби б Йованович розповіла, як було насправді, це б не мало для неї жодних наслідків: урешті-решт, чому американські дипломати мають по-інакшому розмовляти з тубільцями? Але брехня перед Конгресом – це дуже серйозний злочин, який може вартувати Йованович не тільки подальшої кар’єри, але й свободи. Річ у тім, що її візит в Генеральну прокуратуру України був офіційним і те, що вона прохала Луценка не притягувати до кримінальної відповідальності Каська, Лещенка й Шабуніна, можуть підтвердити, окрім Луценка, ще дві людини, які брали учать у перемовинах. Це перекладач Генеральної прокуратури України та тодішній заступник генерального прокурора Євгеній Єнін. І немає жодних підстав вважає, що в разі, якщо до них звернуться американські журналісти, вони стануть брехати подібно до Марі Йованович.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2165911.html.
Tags: бойко, левые, порошенко, сша, трамп, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment