Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Про інтерв’ю колишнього заступника генерального прокурора Євгенія Єніна


Volodymyr Boiko
22 жовтня 2019 року на телеканалі ZIK вийшло інтерв’ю колишнього заступника генерального прокурора Євгенія Єніна, яке він дав Наташі Влащенко. З червня 2016 по квітень 2019 року Єнін був куратором міжнародно-правового напрямку Генпрокуратури й не міг не брати участі в підготовці скандального інтерв’ю колишнього генерального, прости господи, прокурора Юрія Луценка американському виданню The Hill у березні 2019 року. Зокрема Луценко тоді розповів, як посол США Марі Йованович під час офіційного відвідування Генеральної прокуратури України в січні 2017 року оголосила йому перелік осіб, яких не можна притягувати до кримінальної відповідальності.
До речі, перекладач, який здійснював синхронний переклад розповіді Луценка (генеральний, прости господи, прокурор спілкувався з журналістом Джоном Соломоном по Скайпу, а відео було викладено на веб-сторінці The Hill) помилився: Луценко сказав, що Йованович йому назвала перелік прізвищ, а перекладач використав дієслово take і вийшло, що Йованович, начебто, вручила Луценкові цей перелік у вигляді якогось документа. Це в наступному дало підставу галасливому, але безграмотному фан-клубу Демократичної партії США в Україні влаштувати кампанію по відбілюванню Йованович та звинуваченню Луценка в брехні.
Більш того, під час слухань у Палаті представників Йованович 11 жовтня 2019 року категорично заперечила слова Луценка в інтерв’ю The Hill, сказавши наступне: «Я ніколи ні через себе, ні через інших, прямо чи опосередковано, чи будь-яким іншим способом не просила будь-якого уряду чи урядового чиновника в Україні утримуватися від розслідування або переслідування фактичної корупції».
У ході бесіди з Єніним Наташа поцікавилась у екс-заступника генпрокурора, чи був він присутнім під час розмови між Йованович і Луценком і чи, дійсно, Йованович називала Луценкові прізвища недоторканних. Бо очевидно, що хтось бреше – або Луценко, або Йованович, будучи приведена до присяги. Єнін крутився, як вуж, намагався переконати, що ніякого документа на папері посол США Луценкові не вручала, але уршеті-решт таки був змушений визнати, що прізвища «недоторканних» у розмові фігурували.
Треба зазначити, що «список Йованович» секрету не становить, посол США вимагала закрити кримінальне провадження відносно Віталія Каська, якому було повідомлено про підозру в шахрайському заволодінні державною квартирою на підставі підроблених документів, а також прохала не притягувати до кримінальної відповідальності народного депутата Сергія Лещенка, який отримав неправомірну вигоду в розмірі 300 тис. доларів США й придбав на ці гроші квартиру в центрі Києва, та професійного «громадського активіста» Віталія Шабуніна, який взяв участь у розкраданні коштів американської урядової допомоги, що була виділена на проведення атестації співробітників української прокуратури.
При цьому Єнін усіляко відхрещувався від організації інтерв’ю Луценка виданню The Hill, запевняв, що він сам довідався про це інтерв’ю з засобів масової інформації й намагався вигородити Йованович. Тому я хочу освіжити пам’ять Євгенія Володимировича й нагадати йому, що людиною, яка перекладала розмову між Луценком і журналістом The Hill Соломоном та зробила помилку, застосувавши неправильне дієслово, був безспосередній підлеглий Єніна – начальник Департаменту міжнародно-правового співробітництва Генеральної прокуратури України Євген Пікалов.
---
Volodymyr Boiko Eugene Enin знаєте, Євгенію Володимировичу, я, мабуть, поріжу Ваше інтерв'ю на шматочки, буду кожного дня розміщувати по одній фразі й коментувати - з навчально-виховною метою. Почну прямо з першої, де Ви розповідаєте Наташі Влащенко, що працюєте в якомусь "Інституті майбутнього" під орудою пана Андрусіва. Думаю, читачам буде цікаво довідатись, що цей "Інститут" - то є псевдо-громадська організація, гроші Вам платять з ласки тов. Авакова, а пан Андрусів намагався працевлаштуватись у Донецьку військово-цивільну адміністрацію заступником голови, але не пройшов спецперевірку в СБУ й не отримав допуску до державної таємниці, оскільки є встановленим агентом спецслужби Федеративної республіки Німеччина. Вам, як випускнику Національної академії СБУ, такий начальник, звісно, дуже пасує.
--
Volodymyr Boiko У ході розмови з Луценком – сподівась, Євгеній Володимирович це підтвердить – Йованович пояснила, що Касько, Лещенко та Шабунін – це видатні борці з корупцією й тому їх не можна карати за вчинені злочини. Але я підозрюю, що причина високого заступництва була зовсім інша. Річ у тім, що Лещенко та Касько під орудою заступника посла Джорджа Кента та представниці ФБР в Україні Карен Грінавей брали активну участь у роздмухуванні «справи Манафорта» з метою дискредитувати Дональда Трампа під час виборчої кампанії 2016 року. Більш того, є підстави вважати, що 300 тис. доларів Лещенко отримав саме за свою антиамериканську діяльність (а як ще назвати втручання іноземця у вибори президента США?). Що стосується Шабуніна, то кошти американських платників податків від розкрадав за допомогою все того ж Джорджа Кента й попереднього посла Джеффрі Паєйтта, який направив на приватний рахунок Шабуніна гроші Уряду США, що призначались для Генеральної прокуратури України.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2168682.html.
Tags: бойко, дебилы, порошенко, сша, трамп
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments