Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Бо то “не наша історія”, у Нестора того нема, і взагалі залишимо це європейцямАлі Татар-заде
13 год ·
на мапі ви бачите західноукраїнські землі під “празько-корчацькою археологічною культурою”, в VІ-VІІІ століттях нашої ери. Її умовно звуть ще “венедською”, пов’язуючи з відомими групами племен сінхронних літописів того часу. Як бачите вона займає значну теріторію України, відтак і відігравала суттєву роль в її історії.
Про що ж розповідають літописи того часу?
Вони кажуть про державу Само - це ім’я, за одною версією, природного слов’янина, за іншою (Фредегар Схоластик) купець-франк, що заторгував зі слов’янами далеко на сході, залишився там і в силу своєї підприємницької жилки заснував (нічого собі) першу слов’янську імперію, в якій був мало не королем. Принаймні сусідні королі та вожді один за одним складали йому присягу - від далеких каринтийців до Білих Сербів і хорватів (які, ймовірно, в той час мешкали якраз на Західній Україні).
Само правив слов’янами 35 років (порахував Фредегар), від 623 року. Франки постійно діставали його, слали провокативні посольства, які обурювали слов’ян і давали привід для війни.
631 року король Дагобер підняв в рішучий похід аж чотири армії - свою, баварську, аварську та лангобардську. Усі вони з різних боків одночасно атакували обширну Державу Само. І в трьох випадках армії загарбників перемогли, але сам Дагобер на чолі головної армії зазнав нищівної поразки під містом Вогастибург. Після цього венеди зовсім “знахабніли” і почалася їхня довга і кривава експансія на германський спадень. Крім того, старі слов’янські васали Франків відпали від них та пішли під руку Само - серед них передостанній князь “білих сербів” на старому місці на ім’я Древан чи Дерван.
Вогастибург шукали в місцях, які не цураються слави держави Само. В Баварії й Франконії, Чехії, Нижній Австрії, Каринтії, Словаччині, Мораві, лужицькій Саксонії та лужицькім Бранденбурзі. Не знайшли.
В Україні й не шукали.
Бо то “не наша історія”, у Нестора того нема, і взагалі залишимо це європейцям з їхніми священими камнями.
Зрозумійте правильно - я не кажу що Вогастибург був конче в Україні, і що десь тут загинуло велике військо франків.
Я лише кажу, що його тут і не шукали,
бо в нас, як пояснив мені недавно один фахівець, державна історія починається з Володимира.
Не шукали попри те, що у всіх інших землях не знайшли.
Нашим це неінтересно. Та й люді сміятимуться над “фолк хісторі”, ще й набіжуть “руйнівники міфів” - краще зовсім не братися.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2184017.html.
Tags: европа, история, піар, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments