Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

про ринкові ціни на газ

Вячеслав Ільченко
Не буду повторювати те, що писав майже три роки тому про ринкові ціни на газ - цю статтю ви знайдете в першому коменті, разом із реальними прикладами сегментування ринку саме за ціновими категоріями.

Зауважу тільки одну ключову річ, яку забувають практично всі вітчизняні економісти.

А саме те, що бізнес і населення є не просто різними сегментами, а й різними економічними категоріями.

Бізнес всі свої витрати має можливість перекласти на собівартість товару і гарантовано не лише повернути собі витрачене, а й отримати прибуток.

А населення не має куди віднести свої витрати і повернути витрачене. Воно може тільки їх оплатити із свого доходу. Причому воно по факту оплачує і свої витрати, і витрати бізнеса, купуючи товари.

В нормальних країнах поставки товарів та послуг для бізнеса і для населення представляють собою різні цінові сегменти. Є два можливих підходи:

- для бізнеса ціни на commodity (електрику, газ та ін.) робляться низькими для того, аби вони могли знижувати продажні ціни товару. В нашій економіці такий підхід не спрацює, тому що у нас із правилами ціноутворення... кгхм... в общем, ціну ставлять виключно з довідника професора Стелі.

- для населення ціни на commodity робляться низькими для того, аби вони мали більше купівельної можливості і більше ступенів свободи на внутрішньому ринку (тобто, обмежуватись не лише мінімальним набором по мінімальним цінам, а реально могли вибирати кращий товар). За рахунок цього активізується внутрішній ринок і внутрішня конкуренція, і бізнес отримує можливість компенсувати підвищені ціни на commodity за рахунок більшого прибутку "на круг".

А підхід, при якому всі категорії платять одну і ту саму ціну, є найгіршим із усіх можливих. До того ж він страшно корупціогенний у випадку, якщо на ринку присутні кілька джерел commodity з різними собівартостями.

Якщо коротко, виходить стара добра радянська схема пересортиці, тільки в масштабах не товарної бази, а всієї країни.

Хде-то так.

https://www.facebook.com/notes/%D0%B2%D1%8F%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2-%D1%96%D0%BB%D1%8C%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D1%86%D1%96%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D1%83-%D1%94%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D1%87%D0%B8-%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0/803499279784731/?hc_location=ufi


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2184864.html.
Tags: анализ, гройсман, зеленский, порошенко, тимошенко, україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments