Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

О дискуссии по исследованию о настроениях ОРДЛО

Владимир Фесенко
Во внимание его принять надо, но не стоит абсолютизировать его данные и его значение, тем более называть самым важным текстом за все годы оккупации. Многие коллеги справедливо обратили внимание на неоднозначную репутацию организации, проводившей это исследование. Но гораздо важнее другое. А как эти ребята умудрились провести опрос в ОРДЛО? Неужели под носом местного МГБ, а заодно и российского ФСБ? А может с их благословения? И тогда через «Зеркало недели» нам внедрили очень целенаправленный продукт. Не хочу ни в чем упрекать, но такие вопросы возникают у многих. Общая картина настроений там передана. У меня нет сомнений в проросийскости настроений на той территории. Но статистика ответов на отдельные вопросы вызывает вопросы, сомнения и т.д.
=============
Як ми проводили соціологію в ОРДЛО
ВІКТОР АНДРУСІВ, УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ МАЙБУТНЬОГО, "ХВИЛЯ"
Навмисно чекав і спостерігав реакцію після публікації статті Дзеркало Тижня. Звісно, я чекав поки всі стануть експертами з соціології, ОРДЛО, вирішення конфліктів і тому подібне. Тепер, коли фб-соціологи висловились, я спокійно поясню, що мало місце.
Ні, ми не перші замовили соціологію на окупованих територіях. Але ми перші вирішили її опублікувати.
У нас є досвід співпраці з компанією «Нью імідж маркетінг груп» по інших соціологіях. Ми абсолютно впевнені в компетентності цієї компанії, яку підряджають провідні соціологічні бренди країни.
Зараз багато «експертів» почали розповідати про можливість – неможливість проведення соціології на окупованих територіях, а також чи можна їй довіряти? В це буде важко повірити, (сарказм) але ми теж задались цими питаннями від самого початку. Так-так, цілий інститут експертів перше, що подумав чи можна цьому довіряти. Саме тому, тривалий час розроблялась логіка і підхід цього дослідження.
Була розроблена спеціальна легенда, яка мала викликати довіру в опитуваних. Далі було багато тестувань, як опитувати людей, щоб відповідали чесно. Тестувалась анкета, збирались дані і аналізувались, викидались і змінювались. Нарешті після достатнього тестування було запущено опитування. Далі, був ще телефонний контроль по респондентам. Теж в рамках легенди. Аналіз логіки у відповідях, професійні соціологи знають, що людина не може брехати у відповідях на 50 питань. Тому буде порушена логіка, і відповіді в одних питаннях будуть суперечити в інших.

Сукупність цього всього дає нам підстави бути повністю впевненими в тому, що отримані дані об’єктивні.

На додачу до цього всього, всі ці дані можна підтвердити аналітично, якщо просто включити мізки. Для нас ці дані були цілком очікувані. І ось чому:
По-перше, війна триває 5 років. Ці 5 років люди живуть в окупації, де їм російське телебачення формує розуміння і уявлення про те, хто друг, хто ворог, і яке майбутнє. Наше опитування чітко показує кореляцію відповідей людей з переглядом і частотою переглядів російських каналів. Опитування доводить, що у людей усталені позиції по конкретних питаннях.

По-друге, за ці 5 років не було зроблено нічого, щоб люди з окупованих територій поміняли свою думку. Вони їдуть сюди проходять принизливі процедури КПВВ в огидних умовах, тут їх ніхто не вітає. Ніяких умов для прискорених процедур, ніякого сприяння для них не існує. Всі ці 5 років від нас летіли туди меседжі про те, що «нам треба території, а не люди». Нагадаю ще всім на додачу, що ми тут їм БЛОКАДУ влаштували! Цікаво, що ж насправді про нас можуть думати ці люди?

По-третє, а давайте глянемо, що у нас на підконтрольних територіях робиться. Ой, та в нас же тут тотально переміг ОПЗЖ (Луганська – 49%, Донецька – 43%). Ще раз перемогла партія, в якій є кум Путіна, і чиї лідери регулярно їздять в Москву і топлять за союз з РФ, мир і відмову від ЄС та НАТО. Як це так, ми ж коонтролюємо ці території і тут навіть у всіх є доступ до каналів? Так тоді уявіть, що робиться на окупованих, якщо в нас така ситуація!!!

І останнє. Суть цієї соціології не в тому, наскільки професійно вона зроблена, не в тому, чи можна її було взагалі зробити і тому подібне. Її суть в тому, в яких фантазіях і мріях ви жили перед тим як її прочитати. Ваша реакція напряму пов’язана саме з цим, і чим більше емоцій тим просто більшого розміру були ваші ілюзії.
Насправді, не важливо як ви ставитесь до цієї соціології. Вона є. Я теж дуже хотів би щоб вона була іншою, чи щоб була якась інша правда, яку раптом можна відкрити – але це не так. Проблема в тому, що багато хто сприйняв цю соціологію як вирок. А насправді вона всього лише діагноз. Тепер отримавши цей діагноз ми повинні переглянути методи лікування. І ми повинні почати щось з цим робити.

Політику не можна будувати на емоціях і іллюзіях. Соціологія повертає всіх на землю. В реальність. В realpolitik. Тільки так можна досягнути успіху.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2189976.html.
Tags: зеленский, луг%андония, провокація, піар, рассея, україна
Subscribe

 • Diana Makarova · Я розкажу вам про урок.

  Урок, який дали дві маленьких дівчинки майже шістидесятирічній жінці, що годиться їм в бабусі. ... дівчатка ці прийшли до Ф.О.Н.Д.у разом з батьками.…

 • Вірте абсолютно, країні так потрібна наша віра

  Diana Makarova Ми і самі не віримо ще достеменно у наші перемоги, правда? Надто жорстоким був удар, надто малими ми самі собі здавались порівняно з…

 • Andrii Klymenko · Важливе уточнення!

  Вчора багато ЗМІ опублікували повідомлення на тему "Росія продовжує експортувати нафту в ЄС через порти попри санкції". Це неправда. Ніяких санкцій…

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 117
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments