Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Що буде з Гостинним двором?

Victoria Mukha
Чи не кожен, хто проходить повз будівлю на Контрактовій площі, задає це питання. Зведена у 1809 році будівля має непросту історію: у 2011 році її було виключено з реєстру пам’яток культурної спадщини, у 2012 – почали перебудовувати під торгово-офісні площі та автопарковку, в 2013 – внаслідок пожежі зруйновано дах. У 2016 році Гостинного повернули статус пам’ятки. Попри це, стан будівлі погіршується і такі часи вона переживала хіба після Другої світової війни….

Ще у листопаді 2017 року за ініціативи Кличко - мер Київрада прийняла рішення про надання згоди на безоплатне прийняття до комунальної власності будівлі Гостинного двору. Міська влада та громада розуміють необхідність термінового порятунку споруди. Але реставрувати об'єкт за рахунок коштів бюджету Києва можливо тільки після його передачі до комунальної власності.

Будівля Гостинного двору на Контрактовій площі досі перебуває у державній власності - на балансі регіонального відділення Фонду держмайна. До цього часу питання передачі Гостинного у комунальну власність перебуває на розгляді Кабінету Міністрів України та Фонду державного майна України.

Вчора Київрада прийняла рішення звернутися до Уряду щодо невідкладного вжиття заходів для безоплатної передачі будівлі Гостинного двору в комунальну власність територіальної громади міста Києва. Таке звернення раніше запропонувала робоча група по Гостинному двору при постійній комісії Київради з питань культури, туризму та інформаційної політки. Київрада вчергове підтвердила, що після передачі будівлі у власність міста вона буде використовуватися як заклад культури та не буде відчужуватися у приватну власність.

Щоб зберегти пам’ятку архітектури та містобудування Гостинний двір, яку київська громада свого часу захистила від знищення та перебудови у черговий ТРЦ, це справді треба робити якнайшвидше. Сподіваємось, що нарешті вдасться, а Гостинний двір стане справжньою окрасою Контрактової площі та туристичною перлиною столиці.Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2194012.html.
Tags: київ, кличко, подонки, прдоны, рейдеры
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments