Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Про Україну та Гонконг

Артур Харитонов
Думаю, прийшов час опублікувати цю фотографію з 梁頌恆 Baggio Leung з уже далеко 2017 року та розказати одну з історій. Про Україну та Гонконг.

Але спершу про Баджіо. Він є лідером партії 青年新政 - Youngspiration, яка у 2016 році героїчно здобула 2 з 35 демократичних місць у Законодавчій раді Гонконгу. Вони йшли у коаліції з Едвардом Луном, який наразі сидить у тюрмі як політв’язень. Саме їхній команді належить лозунг «Liberate Hong Kong. The Revolution of our times», що став головним гаслом протестів 2019 року.

Тоді, майже 4 роки тому, їхню партію називали радикальною, а у КНР - нациською. Все тому, що вони мали дуже чіткі позиції: право на самовизначення, заборона на міграцію (переселення у стилі Сталіна) материкових китайців на територію Гонконгу, забезпечення рідної кантонської мови (а не пекінського мандарину), повна демократизація Гонконгу. На всі інші чудові реформи, запропоновані Youngspiration, медіа особливо не зважали. Ідеологія партії ж насправді була і є центристською або праволіберальною.

Прийшов день урочистої сесії Законодавчої ради, на якій новообрані депутати мали скласти присягу на вірність уряду КНР. Відповідно до Основного закону не було передбачено санкцій за зміну тексту присяги.

Тоді Баджіо, його колега по партії Яу Вай Чін, та ряд інших депутатів змінили текст присяги та поклялися у вірності народу Гонконгу, а не КНР.

За це їх всіх дискваліфікували. Китай прийняв нові тлумачення Основного закону Гонконгу, ліквідував повноваження спікера парламенту, а потім суди засудили їх до величезних штрафів та садили у тюрми. На них нападали тітушки, їм надходили листи з лезами та погрозами вбивства. Але вони боролися з системою і далі.

Сотні тисяч голосів виборців були розчавлені червоним братогом. Бо Пекіну ніколи не буда потрібна демократія.

Його партія з моменту заснування активно підтримувала Україну.

«Прийде день, коли гонконгці будуть боротися на одному рівні з українцями», - сказав він наприкінці нашої зустрічі, маючи на увазі Революцію гідності.

І от цей день прийшов. Страшний, але такий важливий.

Наші народи дуже розуміють один одиного. В першу чергу - через ненависть до комунізму.

І я дуже щасливий, що Україна нарешті чує голос Гонконгу, який так давно лунає з далекої Азії.

Так, це наша справа. Бо Україна - в світовому контексті.Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2197750.html.
Tags: гонконг, история, китай, левые, майдан, менты, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments