Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

Volodymyr Boiko. «Список Йованович» (2)

(Початок)
У відповідь заступник генерального прокурора Юрій Столярчук публічно заявив, що Кент може бути допитаний як свідок у цьому кримінальному провадженні (це можливо, але виключно за добровільної згоди дипломата). Але 12 травня 2016 року на посаду генерального прокурора України був призначений Юрій Луценко, а вже 30 травня 2016 року ця справа була закрита, оскільки Луценко заявив своїм новим підлеглим, що не збирається сваритись з американським посольством. Втім, зараз Луценко розповідає про те, який він принциповий і як посол США примушував його порушувати закон.
Також Марія Йованович під час зустрічі з Луценком згадала народного депутата України Сергія Лещенка, який 31 серпня 2016 року придбав фешенебельну квартиру в центрі Києва вартістю 300 тис. доларів. Для колишнього журналіста, який ніколи не займався бізнесом, це – фантастична сума, і отримати її в законний спосіб Лещенко явно не міг. Сам Лещенко пояснював, що гроші йому, начебто, позичила власниця Інтернет-видання «Українська правда» Олена Притула та його коханка Анастасія Топольська. Але ані Притула, ані Топольська й близько не мали таких офіційних доходів, тим більше, що Топольська на той час перебувала в шлюбі з іншим чоловіком, без згоди якого не могла розпоряджатись сімейними заощадженнями.
Натомість серед українських політиків ходили чутки, що квартира Лещенка придбана з щедрот українського олігарха Віктора Пінчука, який у такий спосіб віддячив члену українського парламенту за роздмухування в США «справи Манафорта» з метою компрометації кандидата в президенти Дональда Трампа.
У березні 2016 року, у розпал кампанії по виборах президента США, керівником виборчого штабу Дональда Трампа став Пол Манафорт, який, як лобіст і політтехнолог, раніше надавав консультації українському президенту Януковичу. Призначити таку яскраву особистість керувати виборчим штабом міг тільки ідіот або самогубця. Тож не дивно, що опоненти миттєво зметикували, як можна вдарити по Трампу шляхом оприлюднення компромату на керівника його виборчого штабу.
Безпосередніми організаторами «справи Манафорта» стали заступник посла США в Україні Джордж Кент і представник ФБР в Україні Карен Грінавей які, з метою компрометації Трампа, влаштували публікацію витягів з так званої «чорної бухгалтерії Партії Регіонів» – записів про неофіційну виплату грошей політикам і журналістам, що були знайдені в київському офісі Партії Регіонів після того, як будинок у лютому 2014 року підпалила майбутній член українського парламенту Тетяна Чорновол. Після пожежі всі документи, знайдені в офісі Партії Регіонів, зберігались у Міністерстві внутрішніх справ України, потім були передані в Службу безпеки України, де з ними працювали співробітники ФБР. Ось тоді, власне, і було виявлено, що на деяких аркушах є відмітки про виплату Манафорту крупних сум грошей (щоправда, за отримання грошей розписувався не Манафорт, а інша людина – тодішній народний депутат України Євгеній Геллер).
У травні 2016 року перший заступник голови Служби безпеки України Віктор Трепак, якого на той час вже звільняли з СБУ через позаслужбові зв’язки з американським посольством (виявилось, що Трепак виконував дуже специфічні прохання посла Пайєтта та заступника посла Кента з метою примусити генерального прокурора Віктора Шокіна закрити кримінальне провадження, в якому розслідувалось діяльність компанії Burisma, співробітником якої був син віце-президента США), за вказівкою Карен Грінавей розповсюдив інформацію про те, що він, начебто, випадково знайшов біля свого дому «чорну бухгалтерію Партії Регіонів» і передав її в Національне антикорупційне бюро України. Одночасно Кент передав Сергію Лещенку для оприлюднення копії кількох сторінок з «чорної бухгалтерії», щоби розпочати ґвалт навколо Манафорта. Але оскільки Лещенко навіть не читав, що саме він публікує в «Українській правді», то через неуважність Кента й Грінавей він поширив також і той запис, де йшлося про нелегальні виплати Партією Регіонів грошей виданню «Українська правда», де на той час працював сам Лещенко.</p>
Записи в «чорній бухгалтерії Партії Регіонів» про виплату 16 серпня 2012 року грошей Інтернет-виданню «Українська правда», де на той час працював Сергій Лещенко


Невдовзі директор НАБУ Артем Ситник оприлюднив витяги з «чорної бухгалтерії» на сайті НАБУ, а також, виконуючи вказівку Грінавей, передав копії журналістам New York Times. З тим, щоби не трапилось несподіванок, як у випадку з Лещенком, Грінавей провела інструктаж і попередила Ситника та інших осіб, причетних до «справи Манафорта», щоби вони уважно читали, що оприлюднюють, і ні в якому випадку не допустили потрапляння в ЗМІ згадок про Грегорі Крейга. Крейг, як і Манафорт, отримував гроші від олігархів з оточення Януковича і також надавав послуги лобіста, але він був юристом Демократичної партії та особистим адвокатом Барака Обами, а, відтак, подібно до дружини Цезаря мав стояти осторонь будь-яких підозр.
18 серпня 2016 року New York Times опублікував надані Ситником витяги з «чорної бухгалтерії», де фігурувало прізвище Манафорта, з коментарем Віталія Каська. Наступного дня Манафорт на хвилі скандалу, що вибухнув, покинув виборчий штаб Трампа, а Лещенко оголосив, що це завдяки йому був забитий останній цвях у труну Трампа й що після такого удару Трамп вже не підніметься.</p>
«Амбарна книга Партії регіонів врятувала світ… Думаю, після такого удару Трамп вже не підніметься» – писав Сергій Лещенко за кілька днів до придбання квартири вартістю 300 тис. доларів

«Останній цвях у труну Трампа» – так народний депутат України Сергій Лещенко назвав свій брифінг з розповіддю про гроші, отримані Манафортом від Партії Регіонів.


А за кілька днів по тому народний депутат Лещенко придбав розкішну квартиру, вартість якої складала 3600 його місячних зарплат. Втім, усі спроби громадськості та журналістів примусити НАБУ розслідувати джерела доходів Лещенка були марними – директор НАБУ Ситник заборонив навіть реєструвати повідомлення про злочин, вчинений Лещенком. На той час послом США в Україні вже стала Марі Йованович («Маша», як її називають у дипломатичному середовищі, вручила копію вірчої грамоти заступнику міністра закордонних справ України 23 серпня 2016 року) і вона достеменно знає, скільки зусиль посольство доклало до того, щоби Лещенко уникнув кримінальної відповідальності.
У січні 2017 року, коли Йованович зустрічалась з Луценком, її хвилювало те, що Національне агентство з питань запобігання корупції склало відносно Лещенка, який є особисто другом Кента, адміністративний протокол у зв’язку з порушенням народним депутатом антикорупційного законодавства при придбанні злощасної квартири. Протокол був направлений до суду і посол США, звісно, турбувалась, щоби суд, не приведи господи, не визнав Лещенка корупціонером. Але й у цьому проханні Йованович була почута: Печерський районний суд Києва 15 лютого 2017 року закрив провадження відносно Сергія Лещенка.
* * *
У тому, що Марі Йованович попрохала Юрія Луценка закрити кримінальну справу відносно Віталія Каська й не притягувати до відповідальності Віталія Шабуніна та Сергія Лещенка, немає нічого протиправного – урешті-решт, американський посол не винувата в тому, що в Україні генеральним прокурором був призначений корумпований алкоголік без юридичної освіти, який виконував будь-які забаганки іноземних гостей. Злочином, з точки зору американського законодавства, є те, що Йованович сказала неправду конгресменам.
Точно так не є злочином організоване Джорджем Кентом і Карен Грінавей викриття Пола Манафорта, який, дійсно, брав гроші в українських олігархів і, дійсно, не сплачував податки в себе на батьківщині. Але переслідували його не за це, а виключно з метою скомпрометувати Дональда Трампа й допомогти на виборах Гілларі Клінтон – якби Манафорт не погодився очолити передвиборний штаб Трампа, то й досі вважався б респектабельним політтехнологом, директор НАБУ Артем Ситник не публікував би витяги з «чорної бухгалтерії», а Сергій Лещенко не роздмухував би «справу Манафорта». Злочинною є мета викриття Манафорта – коли державні службовці Сполучених Штатів використовували своє службове становище для того, щоби скомпрометувати одного кандидата й допомогти іншому кандидату в президенти. При цьому, робили це руками своїх українських агентів й на гроші американських платників податків. Напевно, це називається «антиамериканська діяльність».
This article can be read in English

Volodymyr Boiko (https://volodymyrboyko.com/2019/11/18/spysok-iovanovych/)


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2199187.html.
Tags: бойко, дебилы, левые, порошенко, провокація, сша, трамп, україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 117
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments