Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

Викрадення Луценка та Вербицького: адвокати переконували Волкова не йти на угоду зі слідством

і не давати правдиві свідчення

Бориспільський суд у четвер, 21 листопада, у справі за обвинуваченням Олександра Волкова дослідив лист до прокурора, з якого слідує, що адвокати радили підзахисному не надавати слідству жодних даних по інших фігурантах.
Також прокуратура доводила суду 21 листопада зв'язок Олександра Волкова з Крисіним, Чеботарьовим та Чемесом.
Тож, були досліджені телефонні з’єднання з іншими фігурантами справи про викрадення активістів Ігоря Луценка та Юрія Вербицького в січні 2014 року.
Розпочали дослідження з’єднань з Олексія Чеботарьова. Згідно даних слідства, Чеботарьов у часи президентства Януковича був "наглядачем" за "Укрспиртом". Із 2014 року він переховується від слідства в Росії, його оголошено в розшук.
Слідство вважає, що саме за замовленням Чеботарьова, взимку 2014 року Київ заполонили тітушки. Координацію між різними групами тітушок, згідно з матеріалами справи, здійснював, зокрема, наближений до Чеботарьова Олександр Волков.
Відтак, суд на засіданні 21 листопада дослідив телефонні з’єднання Чеботарьова з Юрієм Крисіним. Так, у січні 2014 року більшість з’єднань були саме з Крисіним та Євгеном Жиліним (39 з’єднань).
Жилін - це колишній співробітник МВС України, лідер угруповання "Оплот", створеного в Харкові у 2010-му як громадська організація, пізніше виник однойменний спортивний клуб. Члени "Оплоту" виступали на боці "Антимайдану". Жиліна ще восени 2016 року невідомі вбили у Російській Федерації, де він переховувався.
Вказані листування та з'єднання, на думку прокуратури, вказують на злагодженість та узгодженість дій в день викрадення Луценка та Вербицького.
Олександр Волков. Фото: Герман Крігер

Були також у Волкова у січні 2014 року і телефонні з’єднання з Віктором Зубрицьким, який нині у розшуку.
За даними слідства, до протидії мирним акціям Зубрицького залучив Віталій Захарченко. А Зубрицький, в свою чергу, вже долучив Армена Саркісяна.
Надалі суд зачитав долучений до справи лист начальника департаменту карного розшуку (дата не вказана) Олексію Донському. В листі йдеться, що документ є відповіддю на доручення. Відтак, в ньому зазначено, що Волков був затриманий, але вину не визнає, оскільки боїться розправи над ним людей, які підтримували разом з ним Антимайдан. Адвокати ще тоді, як слідує з документу, порадили Волкову не надавати слідству жодних даних по інших фігурантах.
В подальшому суд дослідив дані негласних слідчих розшукових дій (спостереження) від 2 жовтня 2017 року. Спостереження за Волковим проводилось на підставі ухвали слідчого судді. Волков був помічений в ході розмови з громадянином Анатолієм. Вони обговорювали побутові питання, дітей та сім'ю. В ході розмови Волков розповів, що його дочка не працює, але має власну квартиру. Надалі обвинувачений поділився враженнями від проведеного в нього обшуку. Жалівся, що до нього в суди приходили активісти, яких Волков називав "ряженими". Проте на засіданні 21 листопада Волков заявив, що в той момент розумів, хто з ним веде розмову і що то був - оперативний співробітник.
Наразі в суді оголошено перерву до 12 грудня 15:30.
Олександра Волкова звинувачують у створенні злочинної організації з метою вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину, незаконному позбавленні волі, катуванні, умисному вбивстві, незаконному перешкоджанні організації або проведенню мирних зібрань.
Зазначимо, активістів Луценка та Вербицького в часи Майдану викрали з приміщення Олександрівської лікарні 21 січня 2014 року. Активістів катували і покинули в лісі. Ігорю Луценку вдалося вижити після цих подій, тоді як Вербицький помер 22 січня.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2202990.html.
Tags: беспредел, история, коллективное х%№ло, майдан, менты, прдоны, янукович
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment