Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Тріумф демократії: про результати та наслідки виборів до місцевих рад Гонконгу

Артур Харитонов з 燕夕.
Facebook формат не дозволяє робити people-friendly пости, однак дозволяє обходити цензорів-редакторів. Тому пишу тут, трохи у спрощеному вигляді.

Вибори до місцевих (районних) рад Гонконгу завершилися повним тріумфом продемократичних сил. З результатами у 388 місць для демократичного табору та 59 місць для пропекінського, вони стали рекордними навіть у сенсі явки: правом на волевиявлення скористувалося 71,28% відсотки громадян, що зареєструвалися на вибори (так, окрема процедура для участі у виборах; зареєструвалося також рекордні 4+ мільйони). Таким чином, Пекін втратив увесь вплив на районному рівні та майже 300 місць для прокомуністичних депутатів.

☑️ Чому ці вибори є історичними?

По-перше, через протести, які зупинили фактично повністю на час виборчих днів: активісти переконані, що ці вибори стали умовним референдумом про майбутнє Гонконгу та подальше життя в межах КНР. По-друге, через сам факт прямих виборів, які КНР забороняє для обрання Законодавчої ради (парламенту) та Голови адміністрації (прем’єра); люди показали, що тільки загальне виборче право є єдиним можливим репрезентативним інструментом. По-третє, через увагу світу: вперше в історії Гонконгу за місцевими виборами спостерігали в усіх демократичних столицях, аби переконатися, що люди більше не хочуть жити за умовами зламаної моделі «Одна країна, дві системи», вигаданої Пекіном.

І, звісно, через повну перемог молоді над старими корупціонерами. Не тієї молоді, що зараз у ВРУ, а тих, хто дійсно боровся протягом останніх 5 років, і має високий професіоналізм. Дуже багато з них - мої друзі та знайомі.

☑️ Чому ці вибори є важливими у перспективі?

Районні ради мають обмежену кількість повноважень, в першу чергу – локального, районного значення. При цьому, на кожного депутата виділяється величезний бюджет (а його точно не треба віддавати в руки пропекінським силам).

1. Важливість щодо Законодавчої ради.
Тут буде складно. Законодавча рада обирається частково прямо (35 місць – дуже грубо кажучи, для розуміння, – мажоритаркою), частково – непрямо: йдеться про географічні (прямі) та функціональні (непрямі) округи. Що таке непрямо? Це 29 спільнот (журналісти, медики, вчителі та багато інших, у тому числі – екзотичні спільноти), що обирають свого представника у парламент. Майже всі спільноти зазвичай під контролем Пекіну. Для того, аби балотуватися та голосувати на них, необхідно приналежати до спільноти (типу професор КНУ вирішив стати депутатом і тепер збирає голоси у професорів з інших вузів). Тут у нас і виникають функціональні округи «Районна рада 1» та «Районна рада 2».

«Районна рада 1» – це функціональний округ, на якому депутати районних рад обирають з-поміж себе особу, яка буде делегована (обрана) до Законодавчої ради. Тут вже 100% буде демократ, бо в нас 388 місць, а у Пекіна – 59.

«Районна рада 2» - це функціональний округ, обирати депутатів від якого можуть усі громадяни, які не належать до жодного з інших професійних спільнот (ну типу ви не є ані вчителькою, ані медиком, ані юристом, але вас також треба занести у якусь спільноту – тоді йдіть саме до цієї, аби у всіх громадян було 2 голоси – прямий і непрямий). Округ дає 5 депутатів Законодавчої ради. Кандидатами можуть бути тільки депутати районних рад. Тут теж буде 100% перемога.

Тепер зрозуміло, що 6 місць апріорі з 70 – це вже дуже чудово.

2. Важливість для обрання Голови адміністрації.

Голова адміністрації обирається колегією виборників, які також обираються дуже складно, багатоетапно та дико. Спрощено, у колегію входить 1200 виборників. З них 117 – це депутати районних рад, що обираються як делегати на вибори Голови адміністрації – депутатами районних рад.

117 – мало, але все ж є маленький шанс для тактичних дій.

Коротко кажучи, ці вибори дають надію на подальшу перемогу у боротьбі за Гонконг. Люди розраховують, що тепер у них є бодай якийсь захист під час протестів.

Тепер, думаю, ви трошки зрозуміли, чому люди вимагають пряме виборче право – бо система дуже складна. Хоч я і розібрався, та ще й написав з цього приводу магістерську, але хай воно і залишається у теорії та більше ніколи не з’являється на практиці.

На фото: Джимі, який є одним з головних координаторів протестів, якого ви востаннє бачили у моїй стрічці без свідомості у крові після нападу тітушок. Він переміг і став депутатом районної ради.Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2206377.html.
Tags: анализ, вибори, гонконг, китай, левые, піар
Subscribe

 • на рівні дна

  Артур Харитонов Доки громадянське суспільство допомагало СБУ виконувати свої функції щодо Басти, у окупованій Ялті китайські співаки та інші…

 • Стає зрозумілим механізм ціноутворення в Нафтогазі

  Alexey Kucherenko Це фрагмент з інтерв’ю пана Коболєва. Стає зрозумілим механізм ціноутворення в Нафтогазі. Якщо слідувати такій логіці - «для…

 • Дискурс сформовано, і він розвивається

  Петро Олещук На тлі усіх надзвичайно важливих та актуальних проблем, які за звичкою "мережева комуналка", звісно, не могло не загубитися щось не таке…

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments