Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

легендарний слідчий не має права працювати в правоохоронних органах

Volodymyr Boiko
Володимир Зеленський заявив, що Верховна Рада 3 грудня 2019 року внесе зміни в Закон України «Про Державне бюро розслідувань», які дозволяють прийняти в ДБР без конкурсу тих осіб, яких вигнали з Генеральної прокуратури, щоби вони продовжили розслідувати «справи Майдану». Йдеться, насамперед про Сергія Горбатюка – довірену особу Сергія Пашинського, якого в березні 2014 року тодішній глава Адміністрації Президента України зажадав призначити керівником групи слідчих у цьому провадженні.

За п’ять з половиною років, що сплинули, у «справах Майдану» систематично нищилась доказова база, підлеглі Горбатюка проводили робочий час у спортзалах або розважались перегонами на мотоциклах, матеріали кримінальних проваджень продавались, пропивались, дарувались та відчужувались в інший спосіб. Замість того, щоби розслідувати злочини, вчинені у зв’язку з акціями протесту взимку 2013-2014 років, Горбатюк разом з директором НАБУ Артемом Ситником брав приватні замовлення на кшталт прослуховування кабінету заступника генпрокурора Анжели Стрижевської, підклавши під клопотання про проведення НСРД витяг з кримінального провадження про побиття Тетяни Чорновол у грудні 2013 року, або на прохання Порошенка влаштовував прослуховування кабінетів суддів Окружного адміністративного суду Києва, підклавши під клопотання про проведення НСРД витяг з кримінального провадження в справі про переслідування членів «Автомайдану» в січні 2014 року. А для того, щоби вводити в оману потерпілих у «справах Майдану», Горбатюк зібрав навколо себе фан-клуб з кількох «ментовських адвокатів», які, втершись у довіру до потерпілих, розповідали їм, що справи, начебто, розслідуються, та смоктали гроші з Фонду «Відродження» дідуся Сороса.

І ось нарешті генпрокурор Руслан Рябошапка зробив ледь не єдиний мудрий вчинок: ліквідував Управління спеціальних розслідувань, яке займалось фальсифікацією «справ Майдану», вигнав з Генпрокуратури Горбатюка й найбільш одіозних його підлеглих, а те, що залишилось від «справ Майдану», відправив у Державне бюро розслідувань. Тоді Горбатюк знову влаштував перформанс за участю своїх довірених адвокатів і професійних «громадських активістів», які шостий рік поспіль заробляють на продажу кримінальних проваджень. Як наслідок, президент Зеленський під волання «активістів» пообіцяв, що Горбатюк та його «адвокатська дорадча група» продовжать свою бурхливу діяльність, але вже в складі ДБР, для чого в профільний закон буде внесена зміна, яка дозволить автоматично прийняти Горбатюка на роботу без будь-яких формальностей і без проведення конкурсу.

Друзі, прошу тих, хто має доступ до президентського тіла, передати Володимиру Олександровичу, що для працевлаштування Горбатюка в ДБР недостатньо внести зміни в профільний закон, треба, щоби втратив чинність Закон України «Про очищення влади», оскільки легендарний слідчий не має права працювати в правоохоронних органах – він підпадає під люстрацію.

Відповідно до п.5) частини 7 статті 3 Закону України «Про очищення влади» заборона обіймати впродовж 5 років посади державної служби або в правоохоронних органах застосовується до співробітників прокуратури, якщо вони своїми протиправними рішеннями, дією чи бездіяльністю призвели до порушення прав людини та основоположних свобод, визнаних рішенням Європейського суду з прав людини. Одним з таких співробітників прокуратури є Горбатюк, який, будучи слідчим прокуратури, грубо порушував права Олександра Володимировича Яременка, що встановлено рішенням Європейського Суду з прав людини від 12 червня 2008 року в справі «Яременко проти України». Слідчий Г., про якого йдеться в рішенні, – це Горбатюк Сергій Вікторович:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/main/974_405

Але зазначене рішення ЄСПЛ Україна так і не виконала, права Яременка не були відновлені, а Горбатюк продовжував працювати в органах прокуратури. Внаслідок цього 30 квітня 2015 року, коли Горбатюк вже очолював Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України, Європейський суд з прав людини виніс ще одне рішення в справі «Яременко проти України»

у якому знову зазначив, що слідчий Г. – тобто Горбатюк Сергій Вікторович – порушував права людини в ході досудового слідства.

Тому Володимиру Зеленському для того, щоби влаштувати Горбатюка на роботу в Державне бюро розслідувань, треба спочатку підтримати ініційовану Макс Бужанский втрату чинності «закону про люстрацію».


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2212784.html.
Tags: бойко, майдан, менты, подонки, порошенко, прдоны, україна
Subscribe
promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments