Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Наш підхід має бути іншим

Алі Татар-заде
оскільки в фейсбуку радісно вітають інформацію, буцімто ідеєю розпаду РФ “заінтересовалісь московскіє учониє”, я на правах одного з послідовників розпаду скажу своє слово.
Африку свого часу поділили по адміністративних кордонах колоній, якими володіли з десяток провідних держав.
Це призвело до того, що практично жодна державна границя не співпадає з мовними, етничними і навіть релігійними, які реально існували та існують в Африці. Не співпали вони, звісно, і з кордонами царств, які самі склалися на континенті до появи першого європейця.
В результаті Африка стала тим, чим вона зараз є, коли ми згадуємо це слово - ні, не країною красивих людей, багатої природи чи високої і самобутної культури, а простіром всесітньої небезпеки. Простіром війни, геноциду, спіду, голоду, епідемій, екстремизму і ще бозна чого. І це все лізе на весь світ, а не сидить в самій Африці.
Може це була витончена помста “неграм” з боку колонистів, може проста недбалість, може все сталось через поспіх, адже вся Африка звільнилась практично протягом так званого “Року Африки”, який займав лічені роки.
Проблема в тому що розпад Росії також пройде за якийсь там “Рік Московії”, а не століттями та поступово.
І якщо ділити її за африканськими лекалами, то отримаємо оту саму Снігову Нігерію, яка вже існує в мемах.
А московити збираються ділити її саме за існуючими границями.
Так що в такому разі катастрофи не уникнути, і ми будемо першими, кого не врятує ніякий ров із крокодилами.
Наші досужі (і поки що абстрактні) аналітики - наші це українські та дружньо-західні - теж креслять поділи РФ за існуючими адмінкордонами.
Від ліні, байдужості або задля простоти і красоти.
Наш підхід має бути іншим.
Мусимо розуміти, що існуючі національні республіки - це резервації зі штучно обрізанними границями, відтятими землями, - заради корисних копалин, стратегічного розташування, просто щоб два нацмени не мали спільної границі (наприклад, штучний Оренбурзький коридор поміж Казахстаном і Башкортостаном).
Отже, при оголошенні суверенитету нацмени зі своїми республіками не мають орієнтуватись тільки на ці кордони. (Ба більше, кожному з них закладено навмисно свій маленький “карабах”, - наприклад удмуртські райони татарам та татарські райони удмуртам, таке повсюди і невипадково).
Що стосується кордонів поміж областями та краями, їх і взагалі слід вважати “нічтожними”, тоді як московитські федерали збираються поділитись по “федеральним округам” - ще більш умовною та умоглядною лінією, якій навіть в невеличкій імперській історії “без году неделя”.
Отже, Росія має розпастися на національні, етничні, конфесійні, мовні, культурні та світоглядні окремі одиниці.
Чим їх буде більше - тим краще, і чим суперечливіші будуть відносини між сусідами - тим менше вірогідність “собіраня земель” при наших внуках.
Мусимо подбати щоби там, як кажуть китайці, “квітли сто квітів (колорів?)”, тобто в чересполосицю існували різні республіки, халіфати, царства і боярства, герцогства і графства, комунни і секти, - і особливо, щоб це охопило 100% русификованих теріторій.
Безліч різних і однаково сильних (точніше однаково слабких) ідентифікацій, протиставлених одна одній, взаємовиключних.
Якщо станеться що в одному та іншому регіоні правлять нащадки Романових, то слід подбати щоби 1) ці регіони не мали спільної границі та відділялись сильним сусідом, 2) щоби там правили різні і ворогуючі гілки тих романових, - це просто приклад.
Якщо десь постав халіфат, най поруч буде каганат та імамат, і ніяк інакше.
Тобто, нуль інтеграційного потенціалу, навіть не нуль а минус з багатьма нулями.
Проте - всі ці кордони мають відповідати історичним та сучасним реаліям, а не як у Африці.
Практично, національні республіки на кшталт класичного Татарстану мусять бути там острівцями демократії та республіканизму, попри неминучу пост-постсовітську схильність до тиранії і лизодупства.
Всі інші, ненаціональні (ніби в наш час) теріторії підуть розходним матеріалом а) для добудови сусідніх нацреспублік, б) для експериментів описаних вище, в) для задоволення апетитів сусідніх держав.
Пара слів про так звану суцільно руськомовну теріторію.
Вона тільки здається величезною.
Що таке наприклад Красноярскій край.
Це анексована Евенкія, анексована Ненеція та “рускіє землі”, побудовані на землях все тих же тунгусів і самоїдів.
Вам скажуть що там на 1 мільйон рускіх живе 0,000015 евенків. Так. Але весь той мільйон живе в одному місті типу Нарильск, а ті 15 родин евенків контролюють величезні обрії на всі боки від нього. Як то кажуть, подумки приберіть тут зайвий елемент. Не треба робити перепис тайги в якому евенки, рускіє та ведмеді рахуються разом.
Насправді ж великі природні ресурси Азіопи захоплені в кожному випадку ліченим колом “кооперативів”, де з десяток московитів пилять вдень більше дерев, ніж згорає влітку в Амазонці, толкають їх наліво і пробухують, а залишок відсилають дочерям в Лондон.
Відібрати ресурси в тих кооперативів та віддати їх евенкам - це основа будови національних держав. У кого гроші, до того підтягнуться люди. А з найбільш кмітливими кооперативами можна домовитись без експропріації.
Перед тим як малювати схеми Росії поділеній на семер-восьмеро, пригадайте як наші лініві журики і політики роками малювали мапи де Україна поділена на області.
Ця дебільна примитивізація (хоча існують і мапи районого поділу, і навіть сільрадівського, але то ж треба возитись добу, а редактор хоче картинку через 15 мінут) призвела зокрема і до того що й агресор, і його жертви мали хибне уявлення про монолітний Донбас, який відпадатиме одразу цілими областями. Ця штука обманула і нас і їх.
Так от, в РФ все ще складніше, а границі між областями ще набагато проізвольніші ніж навіть в Україні.
Не забувайте, що області, края і райони по всьому СРСР робили під відповідні обкоми, крайкоми та райкоми, тобто за принципом однакового відсотку комуністів, комсомольців та безпартійних в кожному. (“А потом ми удівляємся”).
Перфоративні лінії маємо малювати ми самі.
Росію ми розчиняємо на безліч атомів - назвемо їх “кантонами”.
Серед хаосу кантонів чітко вирізняються центри сили - нацреспубліки, як гори в ноєвий потоп.
Ситуацію в кантонах регулюють зацікавлені сторони:
1) ми, на правах ініціятора,
2) сильні країни, в тому числі сусіди РФ,
3) союзні нам впливові транснаціональні організації (в т.ч. з видобутку компаній)
Що ми маємо вижати з цієї НЕафрики собі?
- створення серії буферних держав навколо себе; з яких кожній можна обіцяти інтеграцію, як то робить і тепер ЄС та Нато, але кожну можна мурижити безкінечно довго і так не виконати. Сі буферні держави ще й варто регулярно сварити поміж собою (тільки не паліться, хлопці, - восток дєло тонкоє).
- створення всередині азійської частини своїх економічних колоній. На засадах компенсації за віковічні депортації в Сибір, окремі клаптики Сибіру поступають нам у власність чи концесію на багато років.
- створення сильної української діаспори на розвалинах РФ; пошепки скажу що це буде єдиний механизм реальної натуралізації, при чому індивідуальний, а не колективний.
- створення мережі національних республік Азії, дружніх до нас, і які дбатимуть наші інтереси в Азії в той час як ми їхні - в Європі.
- наближення далеких від нас держав географічно ближче, оскільки США, Японія, Китай, Швеція, та багато інших, наблизяться до нас за рахунок поглинення та засвоєння краєшків РФ. Наші клієнтські держави на Кавказі будуть граничити з клієнтськими державами Туркменії, Ірану і так далі, це як приклад. А наші колонії Сірий Клин сусідуватимуть із аналогічними компенсаційними землями німців, поляків, біларусів (коротше всіх народів, які теж каралися Сибіррю).

----
В тему: Как будет обустроена бывшая Россия

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2216085.html.
Tags: анализ, коллективное х%№ло, конспирология, піар, рассея
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment