Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Юрію Віталійовичу доведеться ходити на допити

Volodymyr Boiko
Друзі, інформую, що я, маючи час і натхнення, вирішив трохи розважитись і, покидаючи Україну, направив у Державне бюро розслідувань повідомлення про вчинення злочину колишнім генеральним, прости господи, прокурором. Юрій Віталійович нині любить розповідати, як під час зустрічі в січні 2017 року колишній посол США Марі Йованович зажадала від нього незаконно закрити кримінальне провадження відносно Віталія Каська. Дійсно, такий факт мав місце. Але пан Луценко забуває розповісти, як же ж він відреагував на це прохання – вчинив злочин, виконавши забаганку Йованович, чи утримався від порушення закону? Сподіваюсь, що відповідь на це питання буде встановлена слідчим шляхом.

До речі, з урахуванням того, що слідчі ДБР не мають звички виконувати настанови ст.214 КПК України й не реєструють повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення, я, про всяк випадок, зразу ж направив у суд скаргу на бездіяльність слідчого ДБР. Тому можна не сумніватись, що Юрію Віталійовичу доведеться ходити на допити й пояснювати під протокол, яким чином Каську вдалось уникнути кримінальної відповідальності.

***
Державне бюро розслідувань
вул. Симона Петлюри 15, Київ, 01032

БОЙКА Володимира Марковича

ПОВІДОМЛЕННЯ
(у порядку ст. 214 КПК України)
про вчинення Луценком Юрієм Віталійовичем кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 365 КК України

В інтерв’ю американському виданню The Hill у березні 2019 року тодішній генеральний прокурор Юрій Луценко розповів, що посол Сполучених Штатів Марі Йованович під час офіційного спілкування називала йому людей, яких українська влада не повинна переслідувати. (https://thehill.com/…/434875-top-ukrainian-justice-official…)

Зустріч між Йованович і Луценком відбулась у січні 2017 року. Це був офіційний візит посла США в Генеральну прокуратуру України, під час якого з українського боку, окрім Луценка, ще був присутній заступник генерального прокурора Євгеній Єнін і перекладач. У ході розмови Йованович заявила Луценку своє невдоволення кримінальним провадженням, що розслідувалось відносно колишнього заступника генерального прокурора Віталія Каська, а також висловилась щодо неприпустимості переслідування, окрім Каська, директора лобістської фірми Віталія Шабуніна та народного депутата Сергія Лещенка.

Екс-заступник генерального прокурора Євген Єнін, в ефірі телепрограми «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK 22 жовтня 2019 року підтвердив, що колишня пані посол США Марі Йованович дійсно могла назвати Юрію Луценку прізвища «недоторканних» осіб. Серед них могли бути і народні депутати. Енин особисто був присутній при цій розмові і чув все, що там відбувалося.Стурбованість Марі Йованович долею Каська (5 вересня 2019 року новий генеральний прокурор Руслан Рябошапка призначив його своїм першим заступником) була спричинена наступним:

12 лютого 2016 року Генеральна прокуратура України розпочала досудове розслідування в кримінальному провадженні № 42016000000000470 у зв’язку з шахрайством і підробкою документів, які вчинив Касько, щоби незаконно привласнити державну квартиру.

Відповідно до українського законодавства в разі, якщо прокурор не має власного житла, йому надається в користування службова квартира, яка залишається в державній або комунальній власності. При цьому розмір цієї квартири визначається кількістю членів родини – з розрахунку 13, 65 кв. м. на особу. Віталій Касько переїхав до Києва й був прийнятий на роботу в Генеральну прокуратуру України в квітні 2002 року, а в травні 2003 року отримав у користування однокімнатну квартиру №64 по вулиці Новгородській, 3 загальною площею 48 кв.м. І хоча Касько не мав сім’ї, помешкання він отримав на двох осіб завдяки тому, що надав документи, у яких зазначив, що разом з ним проживає його матір (у той час як матір мешкала у Львові у власній квартирі). Далі Каську вдалось незаконно приватизувати службову київську квартиру на свою матір, після чого в жовтні 2005 року він звільнився з прокуратури й зайнявся адвокатською практикою.

У квітні 2007 року Касько повернувся в прокуратуру й у травні 2010 року знову подав заяву на отримання безкоштовного житла. Тільки цього разу він вже надав документи, зазначивши, що разом з ним проживають троє членів його сім’ї: матір, сестра й дід. У серпні Касько отримує як службову трикімнатну квартиру, при цьому – у самому центрі столиці, по бульвару Дружби Народів, у будинку 14-16, секція 2, №95.

У грудні 2010 року Касько звільнився з прокуратури, але службову квартиру не повернув, натомість 24 лютого 2014 року, подав до Печерської районної державної адміністрації підроблені документи, на підставі яких другий раз приватизував державну квартиру, знову не заплативши за це ні копійки. А вже в травні 2014 року Віталій Касько повернувся в прокуратуру – на посаду заступника генерального прокурора.

За два дні після реєстрації кримінального провадження Касько звільнився з Генеральної прокуратури України, 8 квітня 2016 року йому було повідомлено про підозру, але на час зустрічі Йованович з Луценко слідство ще тривало (розслідування вело Печерське районну управління поліції Києва, куди Луценко передав справу Каська, як тільки став у травні 2016 року генеральним прокурором), оскільки були виявлені нові епізоди шахрайства.

Так, наприклад, виявилось, що Касько в 2005 році отримав свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю на підставі підроблених документів. Заява на ім’я голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатів Закарпатської області з проханням допустити до складання кваліфікаційного іспиту було написано іншою особою, підпис Каська є підробленим.

Саме це кримінальне провадження Йованович і зажадала закрити. Це підтверджують не тільки люди, які були присутніми під час її зустрічі з Луценком, але й подальші події. По завершенні цієї зустрічі Луценко, який на той час усіляко демонстрував свою прихильність до посольства США, негайно викликав підлеглих і наказав закрити справу щодо Каська з тим, щоби не псувати відносини з Йованович. І вже за день по тому, 16 січня 2017 року, прокуратура Києва розповсюдила офіційне повідомлення, що «Київська місцева прокуратура №6 закрила кримінальне провадження за підозрою колишнього заступника генерального прокурора Касько в скоєнні шахрайських дій і використання підробленого документа при здійсненні приватизації житла в Києві».

(https://kyiv.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_t=rec&id=199959&fp=1880).

Відтак Ю.В. Луценко, перебуваючи на посаді Генерального прокурора, тобто будучи працівником правоохоронного органу, отримав від посла США в Україні Марі Йованович, особи, яка не мала ніякого відношення до правоохоронної системи України, вказівки про припинення кримінального переслідування колишнього заступника генерального прокурора України Віталія Касько та інших осіб.

Через короткий час після отримання вказівки, вказане провадження за підозрою колишнього заступника генерального прокурора Каська в скоєнні шахрайських дій і використання підробленого документа при здійсненні приватизації житла в Києві було закрито Київською місцевою прокуратурою №6, хоча до цього розслідувалось 11 місяців, з 16 лютого 2016 року.

Враховуючи цей факт можна припустити, що Луценко дав вказівку своїм підлеглим закрити вказане кримінальне провадження, тобто здійснив дії, які явно виходили за межі наданих йому прав та повноважень, що потягнуло тяжкі наслідки, оскільки вартість державної квартири, яку шахрайським шляхом привласнив В.В.Касько і яку Ю.В.Луценко, по-суті, подарував В.В.Каську, закривши кримінальне провадження й відмовившись від цивільного позову в інтересах держави, більше, ніж у двісті п’ятдесят разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Таким чином, у діях Ю.В. Луценка містяться явні ознаки злочину, передбаченого ч.3 ст.365 КК України.

Згідно зі ст. 214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов’язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 60, 214 КПК України, –
п р о ш у :

1. Внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом вчинення Луценко Юрієм Віталійовичем кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 365 КК України;
2. Надати мені витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань;
3. Розпочати досудове розслідування, перевірити всі викладені мною факти під час досудового розслідування;
4. Повідомити про підозру Луценко Юрію Віталійовичу у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 365 КК України;
5. Надати інформацію про закінчення досудового розслідування.

БОЙКО В.М.
4 грудня 2019 року


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2222961.html.
Tags: бойко, дебилы, менты, порошенко, піар, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments