Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Шеремет 1 або “мотив не важен”

Igor Lutsenko
Маленька, але очевидна брехня породжує недовіру до всієї намальованої картини.
Яким чином вбивство білоруського журналіста може «привернути увагу суспільства до націонал-радикальних ідей»?
Це виглядає маразмом, маразмом і є. Це – копіпейст з інших підозр, котрі оголошуються добровольцям у багатьох справах.
Зверніть увагу на слова генпрокурора Рябошапки на брифінгу. Він каже дуже важливу тезу: «Насправді це перші кроки у розкритті цього злочину, оскільки встановлено лише тих осіб, котрі планували і вчинили вбивство. І насправді країна ще має почути про те, хто ж був ініціатором та організатором цього злочину»

Зауважте, більше Рябошапка ніяк, ні словом не коментує матеріали «презентації».

Але слова прокурора про наявність якогось наразі невідомого ініціатора чи організатора злочину протирічать матеріалам підозри. У них же вказано, що цей ініціатор та організатор – Антоненко, «арієць» та «націонал-радикал», за версією Авакова.

Чому ж такі суперечності у заявах правоохоронців? Кому вірити – Авакову з підлеглими, чи Рябошапці?
------------
Алі Татар-заде
щодо нечуваного фіналу справи вбивства Шеремета, ще й прив’язаного до “злочинного підриву” електромережи з 3шт. стовпів якими “питался” весь Крим.
Ці враження найперші, деякі кажуть що вони самі вірні. Хоча у кримінальній галузі мабуть це не правило.
Отже що я відчуваю, дбайливо відфільтрувавши ... якраз відчуття, тобто емоції на які наштовхує режисура слідства.
Тут усього два або:
або у нас в Україні завелися свої власні достоєвскі бєси;
або автор сценарію його й писав під впливом “Бесов” Достоєвскаго.
Я можу навіть сумістити обидві версії в третю, але це і так очевидно.
В усіх 2(3) випадках результат поганий.
Навіть не знаю, який з них гірший.
Три дівчини змовляються вбити спочатку журналіста (а може й журналістку?), а потім свою ж подругу волонтерку. Версія слідства гласить що 3 з 5 підозрюваних це жінки.
І що всі п’ятеро (а те й більше) як один причетні до АТО.
Деякі доводи не дивлячись на посилання на “американського” (“британського”) експерта викликають щірий подив, а те й обурення.
Я кажу про те що в трьох з них на момент злочину були відімкнені телефони, що “нехкаратерно”.
Ну ніхріна ж собі.
Я слабко натасканий в кримінальній юстиції, але це взагалі не може бути доказом. Це я знаю. це може бути якоюсь зачіпкою в слідстві, поштовхом для думок нашого скотланд-яру, недостаючою соломинкою. Але не аргументом.
Ну ви що, скажу я, а може вони утрьох в цей час займались груповухою, та мало лі ще що, цьому може бути багато причин і навіть пояснень. А про “нехарактерно” і поготів.
Я не дивився “Слугу народа” (серіал), але маю відчуття що якщо то сценарій, то його писали прямо звідтам.
Пригадайте сцену про озвірилих западенців, які не пускають донецкіх ребят допомогти витягнути поранених шахтарів Галиччини - оце щось таке. Безпардонне і нахабне (і разом з тим ефективне) враньйо.
Але це може бути і не сценарій.
Висновки тоді не кращі.
Однак прийняти першу версію мені заважає така банальність, відома кожному читачеві детективів на дивані - як відсутність мотиву. Де мотив? Дестабілізувати ситуацію в країні - це мотив? вибачте але щоб цього хотіти треба інший мотив, а от його якраз і нема.
Шоби шо? Таки без “Бесів” не розібратись. я б навіть і не апелював до них, як би не кричуча рускоязичність виставлених на сайтах доказах міліції - отеті всі переговори. Це може свідчить і про “бесів”, і про сценаристів, тобто знову не дає нічого (але тільки тому, що ми ще не розібралися).
Якщо ж це розробка спецслужб - і може бути не наших спецслужб або не тільки наших - то результат не покращиться.
Отже, пропускаю фазу морального засудження (бо мені неясно, кого ж засуджувати) і обов’язкові фрази про те щоб розібрався справедливий суд.
А переходжу одразу до результатів.
У мене чимало реальних волонтерів, спонсорів та атошників в житті, серед знайомих й друзів, і ще більше в виртуалі.
Оце мені за них було страшно після президентських виборів (справа навіть не в тиражованому дописі портнова) але смутно, - а тепер вже чітко.
Бо кожен з них у всіх трьох варіантах, мною перелічених, може стати наступним.
Або вбитим, або звинуваченим. Або вбитим випадковим хуліганом (а потім навіть в некролозі в просунутому проукраїнському виданні напишуть що “мотив не важен”).
Або навіть - вбитим а потім посмертно звинуваченим (самогубство, не витримала совість, злякався, вбитий подільниками етс).
Мені однаково неспокійно і за тих що були за діючого кандидата і за тих що проти. Бо якщо це лінія, то вони однаково під неї підпадуть.
На жаль, я не можу дати їм дієвої поради - всі поради були раніше, до того як почалося.
Тільки одне: бережіть себе і близьких.
-----
Станислав Речинский
Кузьменко обсуждает с подругами типа похищение детей Маруси Зверобой. Уже после скандала со Зверобой и Фединой. Офигенное доказательство причастности к убийству Шеремета. Уже одно вот это блядство с подтасовками вызывает глубокое недоверие
-----
Денис Казанский
Понятия не имею, виновны ли обвиняемые в убийстве Шеремета. Но пока мне не ясно главное - в чем состоял их мотив?

Дестабилизация ситуации в стране - ну это детский сад какой-то, извините. В чем она проявилась? На что был расчёт? Что после убийства революция произойдёт? Что это за хрень вообще?

Могу поверить, что предполагаемые убийцы могли исполнять чей-то заказ. Но тогда предъявите заказчика. Без этого история опять же будет попахивать туфтой.

Не хочу никого выгораживать, но я слишком хорошо знаю, как умеет работать наша полиция. Мы с Mariana Pietsukh это ещё в прошлом году проходили, когда выяснили, что убийство Кати Гандзюк хотят повесить на левого пассажира по имени Николай Новиков. Тогда тоже сначала радостно рассказывали, что убийца пойман и разоблачён на том основании, что у него был отключён телефон, но только потом выяснилось, что Новиков вообще не имеет к покушению никакого отношения. И тогда эту позорную историю быстро замяли и задержали настоящих убийц.

Как оно на этот раз - не знаю. Не знаком ни с одним из обвиняемых. Но то, что нам сейчас рассказывают, пока звучит не убедительно.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2226221.html.
Tags: дебилы, менты, провокація, свобода змі, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments