Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Ми розучились мислити незалежно

Diana Makarova
Ми розучились мислити незалежно.
Ми, якщо й збираємо Майдани - то обов'язково за якихось політиків.
Ми, якщо й оцінюємо якісь дії влади чи силовиків - то всєнєпрємєнно з погляду своїх симпатій чи антипатій.
Ми забули про верховенство права, верховенство закону, верховенство Конституції - натомість замінивши все це верховенством своїх симпатій чи антипатій.

... останнім часом я намагаюсь оцінювати будь-яку дію з огляду на ретроспективу - було таке вже, чи ні? Моя ретроспектива починається з 14-го року, року офіційного перезавантаження зміненої Майданом країни. Ну, не смійтесь. Не з Януковича ж мені починати, правда?
Так от.
Чи були арешти добровольців за минулі роки? - були, і дуже багато.
Чи були арешти та обшуки у волонтерів? - були, хоча і дещо менше, та й волонтери ці були не такими відомими, як учорашні "фігуранти", бо лише кавичками я можу висловити своє ставлення до учорашнього брифінгу з оцим натягнутим совою на глобус "розслідуванням"
До речі, про голосні заяви, брифінги тощо. Чи були подібні голосні справи з обвинуваченнями у дестабілізації суспільства, вбивствах тощо? - були. І закінчились виїденим яйцем.
Все було, розумієте. За будь-кого з двох президентів постмайданівської України було вже все. І питання лише в одному - помітили тоді це люди, чи ні?

Скільки сидить добровольців? Скільки з них засуджено? Які справи їм "шились"? Наскільки доведені ці справи? З якою метою йшли обшуки у волонтерів?
Ви знаєте відповіді на ці питання? Я - ні. Я не цікавилась. Ну, ніколи мені було, я ж все по фронту...
А ви цікавились? А хто може отак з розмаху, не гуглячи, відповісти на ці питання?
Навряд чи хто зможе...

А чому? Адже це наша країна. Адже неважливо, наскільки розпіарене ім'я волонтера чи добровольця, а чи малорозпіарене. Адже це НАШІ - чому ж ми так байдуже проходили повз всі ці справи? Чи ми не знали, як працює наша поліція? Чи ми не знаємо про їхню майстерність натягувати сову на глобус?

І про поліцію.
Чи це лише мені здається, чи ще і вам, що у нас в країні існує певний сірий кардинал. Непотопляємий сірий кардинал. Той, кому не треба вчити українську мову, він презирливо стоїть вищим цього. Той, хто може порушувати закон як хоче - йому нічого не буде за це. А хто ж, хто підтримує цього сірого кардинала? Невже кожен з президентів України, по черзі?
Та то само собою. Сірі кардинали вміють тримати своїх президентів за певні сакральні місця. Але є ще одна підтримка. Масована. Непорушна. Наша з вами.
- Та ладно, що ти верзеш? - скажуть мені. - Ти що, хочеш сказати, що я підтримую Авакова? Ти підтримуєш Авакова? Ми підтримуємо Авакова?

Так. Ми усі підтримуємо і ростимо собі Авакова. Я доведу свою нетривку тезу.

... коли було розігнано Міхо-майдан, згадаймо, яким дружним хором відповіла блогосфера:
- І правильно, так їм і треба! А нєча оце розхитувати суспільство!
Тобто? Людей, що вийшли на мирний протест, били. Фронтовиків ставили на коліна. Людям ліпили строки, людей масово вивозили до лікарень з побиттям - ату їх! - кричала блогосфера. А тих, кого жахнуло це ПОРУШЕННЯ КОНСТИТУЦІЇ, гасили лише одним питанням:
- Так, стоп. Ти що, за Саакашвілі?

- Так, стоп. Ти що, за Саакашвілі? - спитається зараз читач.
От вам і все. Я знала, що читач так мислить, я і сама іноді так мислю.
- Знаєте, а я за верховенство права. - несміло мекаю я у відповідь.
- Так, ніфіга. Ти за Саакашвілі. - безапеляційно кажуть мені у відповідь.

От вам ще приклад.
- На Майдани треба виходити. - кажу я. - Але, якщо ми хочемо, щоб наш Майдан був продуктивним, ми мусімо зробити все, аби там не було партійних прапорів. Аби нас не запідозрили, що ми виходимо на мітинг за якусь там окремо взяту партію.
- Ти що, за Зеленського? - питає тут же пересічний читач.
От вам і все. Я знала, що він таке спитає. Я давно знаю, як він мислить.

Колись, ще за правління Януковича, коли Юлія Тимошенко жалілась, що її загнобили у Качанівці, половина України гнівалась, а половина кричала - так їй і треба!
Я висловила приблизно таке:
- Я проти Януковича. Він завжди був моїв особистим ворогом. Я робила й роблю все, аби його змістити з посади і, можливо, віддати під суд. Але скажу вам щиро. Якщо Януковича заарештують і будуть знущатись над ним у тюрмі, я перша виступлю на його захист. Бо я за верховенство права.

... колись у мене був товариш. Він постійно казав:
- Ми за верховенство права. Саме за це стояли ми на Майдані.
За це він і загинув. За країну, в якій так і не настало верховенства права. І не настане, доки...

... так скільки добровольців було заарештовано за минулі роки, починаючи з 14-го?
так у скількох волонтерів вдома були обшуки?
так скільки "розслідувань" нам подано ось так, натягнувши сову на глобус, включаючи і розслідування смерті мого товариша?
Ви можете швидко відповісти на ці питання? Я - ні.
І доки так буде - в нас не настане верховенства закону. А так і буде правити Україною симпатія чи антипатія до того чи іншого політика.

А якщо я вам скажу наступне - всі, хто радів розгону Міхо-Майдана, винні зараз у арештах Кузьменко, Антоненка та Дугарь. Ви мені повірите?
А винні ж...
Бо в цьому світі все взаємопов'язано. І сірих кардиналів, яким начхати на верховенство права, на Україну загалом - ростять не лише президенти.
У першу чергу ростимо їх ми з вами. Дозволяючи їм робити що вони захочуть. А ми таки дозволяли, будьмо щирими.

... "Я можу не розділяти ваших переконань, але я ладен вмерти за те, аби ви мали право їх висловлювати"
(Хтось)...


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2227277.html.
Tags: аваков, ато, майдан, менты, порошенко, провокація, свобода змі
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments