Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

І до теми інформаційної безпеки

Артем Комісаренко
Не говоріть стрьомні речі по телефону, навіть в жарт. Бо нарізати те все можна дуже легко, а доводити, що не верблюд – дуже довго. Ви, звісно, можете думати «та кому я там потрібен» – але як бачимо з останнього кейсу, може просто трапитись, що потрапите в коло знайомий з «людиною з прінтом та бородою» і цього буде досить, щоб підпасти під прослушку.

Також не треба багато говорити з незнайомцями по телефону. У потенційного зловмисника не має бути запису вашого голосу, зокрема «так» та «ні». «Ало?» і вже досить. Чим далі, тим це буде ставати критичнішим. Оцей machine learning скоро буде допиляний, що будь-який школьник потусивши на специфічних форумах зможе ваш голос синтезувати з потрібними словами. Не треба цьому допомагати.

Відповідно, не дуже довіряйте «знайомим голосам», якщо зміст розмови видається вам підозрілим (типу класичного, «мамо я в СІЗО» вночі).

Трішки не за темою, але універсальна порада: коли вас намагаються змусити поспішати або обмежують контакт з близькими – вас швидше за все розводять. Це стосується як звичайних шахраїв так і «в законі» – політиків.

Ніколи не передзвонюйте на незнайомі номери, на номери людей, що ви їх не знаєте IRL. Стандартна процедура «відновлення сімки» вимагає назвати кілька останніх вихідних. Краще, звісно, зареєструватись у оператора, щоб сімку не можна було «відновити» інакше як з паспортом. Але одне одного не виключає.

Поради щодо месенджерів давати не буду, хто з них там краще-гірше шифрує оце все. Просто запам'ятайте, що все, що ми робите з телефоном й з месенджером на компі, вся інформація, яку ви лишаєте в мережі – це потенційно публічна інформація, ставтеся до неї відповідно.

Wi-Fi і мобільний інтернет а-пріорі небезпечні, SMS – також. Та й провідний, якщо так вже розбиратись..

Планувати вбивство Кенеді через TOR я б не став.

Взагалі, може здатися, що я тут щось параноїдальне пишу – ні. Не треба так це сприймати, наче всі за вами слідкують й треба забитися в інформаційний бліндаж й готуватись до контр-атаки. Просто пам'ятайте, що будь-яка залишена десь інформація може в певний момент стати доступною шахраям, поліції або взагалі необмеженому колу осіб. Параноїти з цього приводу не потрібно, ви ж не параноїте, бо у вас по всій хаті йде 220В, які легко вас вбити можуть, а просто не соваєте туди пальці, не забиваєте цвяхи, не заливаєте водою. Ось і тут так треба.

Реального життя все це також стосується. Хоча до цього якось вже звикли. Все, що є у вас в хаті, може в певний момент продемонструвати очко авакава на брифінгу чи використати слідство. Вчора от до п'ятьох (шостий загинув) прийшли з обшуками за якоюсь дуже мутною підозрою. Якщо у них було щось, не пов'язане навіть з Шереметою (трава, вибухівка тощо) – у них будуть проблеми. Зробити обшук за лівою підозрою з розрахунком щось таки знайти – стандартний ментовський метод.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2227478.html.
Tags: аваков, менты, піар
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 117
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments