Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Diana Makarova · ВІРЮ-НЕВІРЮ або ЗВІТ ПРО ВІЗИТ ДО МВС

- Кілька днів тому я виключила свій телефон. Це відбулось уперше за п’ять років війни, у мене боліла голова. Виключений телефон – це було щось абсолютно нехарактерне для моєї особи. До того ж у мене є бібліотечка книг з мінно-вибухової справи. І кілька макетів мін, ми з цими макетами ходимо до школи, вчимо діток, від чого треба тікати, що не можна чіпати. Заарештуйте мене. – з такими словами я здалась Антону Геращенко, Зоряну Шкіряку, ба навіть колишньому прокурору Єніну

І силі силенній блогерів, яких запросили на закриту зустріч, де МВС в особі Антона Геращенко збирались поговорити з нами по справі арештів, відповідно по справі Шеремета.
Ну, яка сила-силенна? Чоловік двадцять-двадцять п’ять було.
Там стались дивні речі.
Діана Макарова, наприклад, заспівала в унісон зі своїми постійними опонентами Леонідом Остальцевим, Віктором Трегубовим, Михайлом Макаруком тощо.
Мирослав Олешко, наприклад, різко лизнув МВС, настільки різко, що аж бувавші у бувальцях юристи чи околоюристи скривились.
В усьому іншому зустріч пройшла без несподіванок. Геращенко був подобєн Борису Беккеру у його кращі роки, він чітко відбивав усі м’ячі і відповідав на всі питання, це не дивно, адже усі свої питання ми до цього виголосили в інтернеті, був час підготуватись, і, о диво, я це бачила! – він навіть поставив до глухого кута Трегубова, Вітя замовк і навіть покивав. А у етого мальчіка всєгда єсть в запасє пара слов. К чорту пєрья, це варто було бачити!

В цілому:
1. Геращенко коротко доповів про ̶т̶е̶,̶ ̶я̶к̶ ̶м̶и̶с̶л̶я̶т̶ь̶ ̶п̶р̶а̶в̶о̶о̶х̶о̶р̶о̶н̶ц̶і̶ історію розслідування. Наголосив на тому, що є два угрупування, в кожного своя підозра, і не треба плутати Бучу й Пуму і їх справу - зі справою Шеремета і підозрюваними Антоненко, Кузьменко та Дугарь. Це зрозуміло.

2. Антоненко, Кузьменко та Дугарь заарештовані за «совокупностью косвенних улік» - далі «сукупність побічних доказів» Тобто, оте все, що я перерахувала плюс телефонні розмови і експертиза знаних експертів зі збігу ходи та облич підозрюваних. Цього мало. Не віримо.

3. Прямих доказів у МВС немає, хіба лише отой збіг ходи та облич. Геращенко завірив, що підозрюваних довго знімали на відео, а потім звіряли записи на камерах, от звідки експертиза. Обережно віримо, але з умовою, що ці кілометри записів є правдою, і вони будуть представлені суду. На питання, чому їх підозрюють, адже адвокат довів, що уперше всі познайомились вже після вбивства Павла Шеремета – Антон Геращенко туманно пообіцяв спростувати ствердження адвоката, мовляв, докази є. Хм… Поки що не вірю.

4. МВС обережно, але наполегливо проштовхує ідею того, що у цій справі лишився слід СБУ. Бо саме співробітники СБУ вилучили відео з чотирьох ключових камер і не віддають МВС. І лише одне відео з цих камер внізапно виникло у фільмі Дмитра Гнапа. Це відео досить якісне, тому МВС мріє дістатись до записів інших камер. Тут Мирослав Олешко з ̶в̶л̶а̶с̶т̶и̶в̶и̶м̶ ̶й̶о̶м̶у̶ ̶і̶д̶і̶о̶т̶и̶з̶м̶о̶м̶ властивою йому безпосередністю запропонував створити петицію до СБУ з проханням від блогерів видати МВС записи з камер, усі присутні ввічливо покивали в стилі «і потім маленьке звірятко загортає шоколад у фольгу…». Я хотіла сказати, що просто треба попросити президента подзвонити Баканову, нехай видасть отих чортів, але промовчала. Досить того, що я вилізла з Чорною Кішкою

5. Про Чорну Кішку. Сергій Іванов дуже наполегливо наштовхував слідство на роздуми – а чому це усі резонансні вбивства в Україні здійснюються фронтовиками? Геращенко обурено відповідав, що далеко не всі, не треба цих інсинуацій, рукі протч від фронтовиків. Було вирішено дати звіт від МВС по вбивствах (резонансних грабунках) і, заявив Геращенко, він певний того, що процент фронтовиків у винуватцях буде мізерним. Іванов же продовжував вести свою версію – а чи не схоже, що в Україні існує якесь угрупування, яке заманює до своїх тенет саме фронтовиків і дає їм такі завдання? Отут я і ляпнула з награним подивом – Чорна Кішка, мовляв? Аудиторія розділилась. Половина взагалі не знала, що таке повоєнна Чорна Кішка, а Сергій Іванов суворо відповів, що Чорна Кішка дійсно була, і це досить не смішно. Я згодилась, ясєн пєнь, не смішно. Тож інша половина аудиторії суворо покивала. Вірю. Може бути.

6. Поговорили про міни та макети цих мін, літературу з підривної справи, сумки сапера тощо. Здається, Зорян чи Шкіряк здивувались тому, а чому це у медсестри є сім телефонів, література з мінної справи та сумка сапера? На що обурений Макарук тут же здався поліції, заявивши, що в нього самого цього добра валом, а Макарова, що здалась поліції ще раніше, додала, що люди, які пройшли через фронт, ставляться до подібних речей трохи інакше, аніж пересічні тилові громадяни, і вважають, що все це має бути, часи непевні, враг у ворот і все таке. Карочє, тут енергійними кивками здались поліції майже всі, хто серед високої аудиторії був на фронті, а на фронті були – Остальцев, Макарова та Зорян Шкіряк, якщо вірити його словам. Мда… Ні, якщо Золотарьова була на фронті, а я не знаю, то перепрошую. І – ой, ще раз перепрошую, я якось забула про Мирослава Олешко. То ж знаний фронтовик.

7. Поговорили про «захопившись ультранаціоналістичними ідеями і т д» Спитали обережно – а що за таке дивне, цілком радянське формулювання? Чи Сергій Іванов чи Денис Казанцев натякнули, що формулювання взагалі схоже на ДНРівське. На що нам вивели у відповідь пост з фб-сторінки Ріфа, де художник Шикльгрубер в костюмі Санти зазирає до вікна і пустотливо грозить нам подарунками. У коментах явно було видно інших Санта, які відповідають художнику помахом руки від серця до сонця. Нууууууу… - відповіла аудиторія. Це звичайні фейсбучні жарти. Невже у нас за це вже саджають? На що тут же знову вискочив Мирослав Олешко і відповів: «А вот в современной Германии автор уже сідел би в тюрьмє, так-то!» На цьому місці всім знову стало незручно, хтось навіть зашарівся від іспанського сорому.

РЕЗЮМЕ

- У МВС на заарештованих є сукупність побічних доказів. Цього мало. І МВС це чудово розуміє.
- У МВС є кілька доказів, які можна притягнути як прямі. Про парочку з них нам оголосили, але всі розуміють, що цього мало.
- мотиву немає
- МВС сильно налякало самогубство Пістолета. Можливо, ще й тому були ініційовані ці арешти. А можливо, тому, що підходить час строку, оголошеного президентом міністру МВС «Буде до грудня, а там подивимось» А можливо, і тому, й тому.
- МВС впевнене у провині заарештованих Кузьменко, Антоненка та Дугарь. Але особисто мене вони в цьому не впевнили. Гадаю, більшість з запрошених теж. І, зрозуміло, яким би упередженим не був наш суд – «самий справєдлівий суд в мірє, ура!» - він ці докази не прийме.

Усі присутні згодні в одному – що ці суди та арешти дискредитують волонтерський та ветеранський рух. І що з цією дискредитацією щось таки треба робити. Антон Геращенко запропонував дати звіт по резонансних вбивствах, і за допомогою цього звіту довести, що доля ветеранів там мізерна. Слідкуймо та чекаймо на звіт.
У свою чергу натякну, що ветерани та волонтери самі вже досить давно дискредитують свій рух:

- Оголошуючи флешмоб «руки геть від волонтерів та військових!» - я перепрошую, а чому? Ми що, народжуємо касту недоторканих? Чи ми упевнено заявляємо, що волонтери й ветерани за замовчуванням святі? Та наче ж ні (озирається, шукаючи крила, мацає голову у пошуках німба)
- Оголошуючи флешмоб «ачотакова, я теж кажу про гради на Київ, Київ зажрався, по ньому треба вдарити артилерією, бажано реактивною!» - та ви шо? Тобто, кожен, хто це написав, дійсно готовий отак розібратись з негодним, на його погляд, суспільством? Суспільством, яке він, за його словами, захищає? А чи не тхне тут певною неадекватністю, панове?
- А також, народжуючи свого часу флешмоби «нас, ненормальних, 93%» - а, ну чо, вони ж самі зізнаЮться у тому, що вони ненормальні, тому ату їх!
- А Леоніду Остальцеву (власне, про це я й хотіла поговорити з тобою після зустрічі, Льоню) варто прибрати зі свого сайту отой ролик, де він ще років зо два тому виставив ветеранів як потенційних вбивць. А вже прибравши цей ролик, можна й поборотись за чисте ім’я ветеранства. Дуже сподіваюсь, Леонід.
- Бо деякі процеси запустили ми самі, навіть не підозрюючи, що ж саме ми робимо. На голубом глазу своєї екзальтованості

І перепрошую громаду, що багато часу й рядків свого допису присвятила Мирославу Олешко. Чесно – я такого давно не бачила. Цей хлопчик зробив мені вечір. Тому намалювала й пустила рядами шарж. Вибачте, малюю як вмію. Шарж у першому коменті.
Цим шаржем автор наче хоче сказати – не всі ЛОМи дійсно ЛОМи, і не всі ЛСД дійсно ЛСД. Деякі з них м’які як шершавий язичок Олешка. Запорукою цього чверть аудиторії, яка відмовчалась під час цієї зустрічі. Про всяк випадок. Це вам не на сторінці бовкати. Це вам МВС, ууууууууууу…

З ще більшим нетерпінням чекаю на продовження розслідування й на суди над заарештованими.
Повторюю – поки що НЕ ВІРЮ


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2234175.html.
Tags: ато, менты, піар, сбу, свобода змі, україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments