Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Serhiy Dibrov · ПРО ОБМІНИ

Витягнув свій комент до допису головного військового прокурора України Віктор Чумак

Я категорично не проти обмінів. Навіть незважаючи на те, що вони знаходяться поза правового поля.

Але ж я проти того, щоб обмін був індульгенцією.

Індульгенцією не для тих, кого міняють. А для правоохоронних органів, які вважать обмін підставою для припинення розслідування і фактично закриття справ, у яких вони продемонстрували свою повну безпорадність.

Я не так чекаю на покарання, як на вирок. Нехай виправдовувальний. Нехай заочний. Але ж публічний судовий вирок, в якому будуть викладені усі обставини, надана оцінка дій звинувачених і оцінка дій слідства.

Але ж — ні, не буде такого. Відтепер — ніколи. «Його величність обмін», так.

Справи, по яких проходили ті, кого міняють — надважливі не лише з кримінальної, але навіть з історичної точки зору. Розстріли в Києві, події 2 травня в Одесі, теракти в Одесі і Харкові... Досудове і судове слідство по них триває з 2014 року, і я з 2014 року чую: «Навіщо дотримуватися процесуальних норм, навіщо шукати законні докази, навіщо робити експертизи? Все одне на обмін піде!»

Обмін став чудовим способом сховати будь-яку недбалість слідчих і прокурорів. «Нєт тіла — нєт діла», так. І все це — у позазаконний, але дуже ефективний спосіб. Про інтереси потерпілих взагалі мовчу.

Так не повинно бути. Тим більше, що в нас є механізми заочного звинувачення, якими за бажання можна було скористатися.

Але ж бажання тут суто протилежне.

Ось зараз мінятимуть Долженкова — колишнього «Капітана Какао», командира одеського антимайдану. Він за ґратами п'ять з половиною років, а з урахуванням закону Савченко — ще більше. Його справа по подіях 2 травня розсипалася в суді вщент: «слідство не надало жодного доказу», каже суд. Але ж прокурор, що підтримував це ганебне звинувачення в суді, отримав за це не звільнення і навіть не догану, а чергове звання і квартиру. І передає нам всім величезний привіт.

Ще раз: я не проти обмінів. Навпаки, я за обміни. Але я категорично проти закриття через ці обміни розслідування найважливіших та найрезонансніших справ в історії країни.
Tags: dibrov_s.livejournal.com, ато, беспредел, зеленский, майдан, менты, прдоны, рассея, сбу
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment