Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Правду треба захищати, інакше неправда нас знищить

Alexandr Kochetkov
О БЛАГОРОДСТВЕ И ОЖЕСТОЧЕНИИ
Произошел очередной обмен. И хотя в зрелом обществе гуманитарные принципы безусловно перевешивают соображения мести, покарания и даже справедливости, у нас обмен вызывает очередную поляризацию и ломание полемических копий.
Еще раз: спасение наших людей неизмеримо важнее наказания самых виноватых злодеев. Это аксиома любой цивилизационной концепции, начиная с христианства.
Но Украина только начинает движение по цивилизационному пути, причем, как в известной песне: две шаги направа, две шаги налева, шаг вперед и две назад…
Если есть реальное стремление к справедливости, то надо расследовать «южный котел», Иловайск и Дебальцево, находить и карать виновных в тысячах наших погибших военнослужащих. Предметно разбираться с заработками на крови в Укроборонпроме, что тоже повлекло многочисленные неоправданные потери на фронте.
Если непокаранные беркутовцы не дают смотреть в глаза родственниками Небесной сотни, то почему не вызывают гнев непокаранные виновники Иловайска, где тоже погибли участники Майдана?
Беркутовцы — исполнители преступного, но приказа. Исполнителей всегда карают меньше, чем тех, кто приказ отдал. Шесть лет в СИЗО — это серьезное наказание, даже если их персональная вина и была бы доказана. Куда сложнее с отпущенными террористами, обвиняемыми в организации взрывов в Харькове.
У меня нет готовых рецептов выхода из критической общественной ситуации, что сложилась в Украине. Да и в мировой истории аналогов негусто.
При этом надо помнить, что обмен удерживаемыми людьми — это еще не самое острое из того, что нас ждет в 2020 году. «Особый статус Донбасса» и затраты на его восстановление, сходные с репарациями, неминуемо породят протесты и столкновения. Про рынок земли — сами понимаете.
Похвальная настойчивость президента Зеленского в достижении мира, но без учета всех общественных настроений, подрывает не только гражданское спокойствие, но и в экстремальных сценариях ставит под угрозу существование привычной нам Украины.
Разве нам нужен мир без Украины? Хотя рынок украинской земли без Украины — самое то...
Общественное единство — одна из главный категорий, определяющий жизнеспособность страны. Это тонкая материя, с которой следует общаться крайне осторожно. Но главное, чего не хватает нашему обществу и властям за все время независимости — аристократичности, некоего внутреннего благородства. Только при наличие таких качеств мы сможем пережить любые предстоящие потрясения
============
Igor Lutsenko
ВІДПУЩЕНИЙ БЕРКУТ. ЩО РОБИТИ ДАЛІ?
О, несподіванка! Росіяни вкупі з травмованими Майданом регіоналами нас вчора переграли. Виявилося, що зусилля цих реваншистів дають прекрасні плоди на грунті нерозуміння війни і майдану тими, хто зараз при владі. Сюрприз! (іронія).
Змовкають гармати, але пропагандистські динаміки ніколи не змовкають, вони працюють протягом століть, щоб правдою або неправдою тримати ті кордони, котрі були встановлено зброєю. Тому війна пам’яті ніколи не припиняється.
Найближчі цілі Росії у цій війні – це знищити доказову базу по злочинах, котрі вона прямо чи через банду свого Януковича здійснила на Майдані, а відтак і плавно перейти до знищення доказової бази по початку своєї агресії в Криму і на Сході України.
Майдан мають представити злочином проти чинної, легітимної влади, а тим самим і знайти ще одне виправдання російській агресії – росіяни просто рятували окремі регіони від терору Правого сектору та кривавих пасторів.
Нинішня українська влада показала, що готова давати таку можливість Росії. Торг «ми припиняємо встановлювати істину в злочинах Росії в обмін на повернення Росією заручників» цілком прийнятний для нинішніх керівників держави і значної частини її прихильників. Провадженням по Майдану і по злочинах Росії (збитий Боїнг) завдано критичних ударів.
Висновок з учорашнього уроку – що ми маємо розгорнути масштабну боротьбу за правду.
Ми маємо, перш за все, довести до кінця ті справи, котрі лишилися. І ті, котрі в судах, котрі страждають від нинішнього потворного процесуального законодавства, котре зовсім не захищає потерпілих.
Це справи, зокрема, про вбивство Веремія, про викрадення і вбивство Вербицького. І ті, котрі на етапі досудового розслідування – там є ще велика перспектива, в тому числі і для поповнення обмінного фонду, а відтак – визволення українців з полону.
Не все ще втрачено. Через наявний масив ще можна судовим чином встановити істинну картину, хто замовляв терор проти Майдану – ці провадження слід берегти, як зіницю ока.
Ми маємо оточити суспільною увагою справи про військові злочини Росії. Катування і вбивства Стрєлковим-Гіркіним у Словянську, справа Володимира Рибака, вбитого за український прапор, вбивство українського прапорщика Сергія Кокуріна в Криму росіянами, та ж справа про збитий малазійський літак тощо.
На жаль, раніше майданівськими справами цікавився лише вузький прошарок активістів. Мало хто, приміром, розуміє, що слідство по критичним епізодам вже завершено, що насправді в суді вже знаходяться багато справ, і дочекатися вироку – лише справа часу, заважає лише ухвалений ще при Януковичі КПК, котрий так і не спромоглися поміняти у кращу сторону наступники.
Слід добиватися зміни у кримінальний процесуальний кодекс, пояснювати українцям, що нинішній закон не захищає законослухняних громадян, і що якщо вони стають жертвою злочину, то у них практично мало шансів добитися покарання винних законним шляхом.
Необхідно запровадити реальні механізми заочного засудження.
Слід розказувати правду про війну і про Майдан. На жаль, неоковирна державна пропаганда лише відштовхувала від сюжету Майдану нове покоління – зараз виросли вже діти, для котрих Майдан – це щось пафосно-натужне, нудно-формальне.
Правду треба захищати, інакше неправда нас знищить.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2247634.html.
Tags: ато, беспредел, зеленский, история, крим, майдан, менты, порошенко, рассея, україна, х%№ло
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments