Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Ніч перемоги: що здобули тайванці та світ після оголошення результатів виборівАртур Харитонов
Наприкінці 2019 року сталася важлива подія, про яку я не встиг написати.

Офіційний шпигун КНР, Вільям Ванг, здався уряду Австралії та злив велику кількість інформації, важливої для регіону та світу.

Зокрема, він розказав про підривну діяльність комуністів у Гонконзі, корупційні наміри відносно демократичних держав, і, звісно, найголовніше – проведення масштабних кампаній для недопущення перемоги Цай Івень на президентських виборах, а DPP – на парламентських.

Тим не менш, демократія перемагає, а мої прогнози – збуваються. Цай Івень удруге стає президенткою Тайваню, а DPP разом з демократичними партнерами здобувають повну більшість у Законодавчому Юані.

Тепер більше цифр.

Законодавчий Юань складається зі 113 місць. 73 депутатських крісел обираються за мажоритарною системою простої більшості (наша стара-добра мажоритарка). 34 місця обираються за пропорційною системою, за закритими списками політичних партій, що подолали 5% бар’єр. Тобто фактично все те, що було в нас до прийняття Виборчого кодексу. З цікавого – не менше половини списку мають становити жінки. Також є 6 крісел для корінних народів Тайваню, які обираються на 2 спеціальних округах за системою єдиного перехідного голосу, що в результаті дають по 3 депутати від кожного (прекрасний елемент системи, який має також бути реалізованим у тій чи іншій формі в Україні).

1) DPP та демократи

Демократична прогресивна партія отримала 61 місце, що складає 54% від складу парламенту. 48 місць їм принесла мажоритарка, і 13 – списки.

Близька до DPP – партія Нової Сили (NPP) отримує 3 місця (за списком) та Фредді Ліма (мажоритарка), який балотувався як незалежний кандидат (він є одним з засновників партії).

Також 1 місце на мажоритарці взяла Партія державного будівництва Тайваню, яка отримала свого першого депутата з 2016 року.

2) Пропекінський Гоміньдан (KMT)

Партія взяла 25 мажоритарних округів та 13 місць за списком, тобто має у сукупності 38 місць. Результати є дещо кращими, ніж у 2016 році, але враховуючи їхню брудну кампанію – це не дивно.

3) Незрозумілі

Тайванська народна партія, створена у серпні 2019 року, взяла 5 місць за списком. Вона називає себе ліберальною, але в той самий час виступає за «третій блок», який має бути незалежним від DPP та KMT.

Також, окрім Фредді Ліма, в парламент проходять ще 4 незалежних кандидати.

Таким чином, можна сказати, що у демократів залишається повнота влади як для продовження реформ, так і для подальшої історичної кампанії про статус Республіки Китай. Важливим є й те, що наступні 4 роки для світу у контексті Тайваню стануть сповненими можливостей для впровадження двосторонніх відносин з острівною державою.

І саме за ці 4 роки Україна має нарешті використати свій шанс та встановити відносини з Тайванем.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2260673.html.
Tags: анализ, вибори, китай
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments