Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Масштаби залякування вражають

Serhiy Dibrov
З інтересом прочитав коментарі до передачі Denys Bihus за участю вакциноскептично налаштованих батьків.Коментарі дозволили пояснити мені дивний феномен - люту ненависть багатьох "пересічних" до таких батьків і їх дітей.

Парадокс: жодна інша соціальна група (національні спільноти; люди с нетрадиційною сексуальною орієнтацію; люди, що хворіють на різні хвороби, наприклад) такої ірраціональної ненависті до себе, схоже, не відчувають.

Як я зараз розумію, це проява архетипічних реакцій на щось жахливе, незрозуміле і невідворотне.

Наприклад, ми не дуже (не "до паніки") боїмося захворіти на ГРВІ. Так, це небезпечна хвороба. Так, це можливі ускладнення. Так, ніхто не хоче захворіти, але така хвороба - це не кінець світу.

Колись так само ставилися до кору. Але в останні роки нам скрізь розповідають, що #кір - це така страшна хвороба, щось по типу чуми або сибірської виразки ("детская чума", ага). Масштаби залякування вражають. Так, я бачив опитування в США: "Чого більше боїтесь для своєї дитини: кору чи аутизму?" Навіть питання таке приголомшує.

Тому зараз кір у свідомості мас - це "страшна хвороба, лікування від якої немає" (тобто "невиліковна"). Тому її треба боятися. Принаймні - її "повинна боятися будь-яка розумна людина".

Першим наслідком цієї паніки, якій піддалися і лікарі, стали масові госпіталізації - при тому, що чинні протоколи вимагають лікувати кір вдома. Госпіталізація потрібна в дуже обмежених випадках. І прикро, що велика кількість летальних випадків в Україні була пов'язана саме з внутрилікарняним інфікуванням нездорових людей.

Ще один зворотній ефект - ставлення до людей, які не бояться. Такі люди чомусь не кидають все і не біжуть щепитися, а починають рахувати якісь там ризики, досліджувати якісь там шанси захворіти та отримати ускладнення щеплень. І - найстрашніше! - вони взагалі припускають можливість захворіти для себе і для своїх дітей, не вбачаючи в цьому катастрофи.

Для "пересічних" така поведінка є незрозумілою і тому дивною і страшною. Ну як, як можна не боятися кору, якщо це невиліковна хвороба?

"Пересічні" в розмовах про щеплення люблять згадувати середньовіччя, і це не дивно. В Середні Віки таких людей, які не панікували і взагалі відрізнялися від інших, виганяли з села або спалювали на вогнищі, сподіваючись, що це допоможе впоратися зі спалахом хвороби.

Тому не дивно, що зараз тих, хто скептично ставиться до щеплень і не боїться кору (припускає можливе захворювання) виганяють зі шкіл та дитячих садків. А судячи з дописів, що я читав - є такі, що навіть не проти того, щоб спалити їх на вогнищі.

Ну і найважче для "пересічних" є визнання того, що щеплені можуть захворіти. Психологічно - це катастрофа, тому виникають "куплені довідки", "неякісні вакцини", "погані холодильники" і навіть "ватки зі спиртом".

Тому корені цієї ненависті - підсвідоме розуміння того, що #щеплення не дають надійного захисту. Так само, як колись люди підсвідомо розуміли, що середньовічні досягнення медицини не допомагають. Наприклад, кровопускання - саме так лікували від кору королівську родину у Франції. На щастя, одного хворого хлопчика вдалося заховати від лікарів. Його родичів лікували, вони померли. Хлопчика не лікували, він вижив. І став королем Людовіком XV.

А інакше, якщо щеплення і справді надійно захищають від кору, як нам розповідає МОЗ - з чого "пересічним", які мають щеплення, взагалі перейматися з цього питання?

=======================================

"Детская чума":
https://alev.biz/news/social-problems/epidemy/detskaja-chuma-xxi-veka-ne-zabytaja-kor/

"Лікування кору не існує":
https://zn.ua/UKRAINE/minzdrav-razvenchalo-mify-o-kori-310876_.html

"Аутизм чи кір?"
https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20080218161005AAx6DrU
"...The reporter was saying that some people were opting out on the MMR, because of the worry about autism..
The newscaster got upset at these concerned parents and said "I would rather my child have autism than get measles!""


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2261799.html.
Tags: #кір, #щеплення, dibrov_s.livejournal.com, беспредел, дебилы, здоров'я, мировое правительство, щеплення
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments