Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

як можна з нічого зліпити "сенсацію", маніпулюючи магічними словами "розвідка", "розсекретили", "арх

Російські ЗМІ типу "Звєзди" і "Царьграда" видали новину: "Професійний агент Гітлера": ЦРУ розсекретило документи про Степана Бандеру ".

Не те щоб я вважав за потрібне серйозно сперечатися з подібними виданнями, особливо на таку тему. Просто давайте на цьому прикладі розглянемо, як можна з нічого зліпити "сенсацію", маніпулюючи магічними словами "розвідка", "розсекретили", "архів".

Ось документ, про який всі пишуть:
https://www.cia.gov/library/readingroom/docs/BANDERA,%20STEFAN_0018.pdf

Текст "Звєзди" (на яку посилаються всі інші) ви бачите на скріншоті
https://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/20201231825-wdJK4.html (без ВПН з України не зайдеш)

Розберемо по пунктах:

1. “Все они рассекречены еще 15 лет назад. Но в общий доступ попали только сейчас”.

Насправді: Документ, про який йде мова, висить на сайті ЦРУ з 2013-го, тобто близько 7 років. Це неважко перевірити - благо там є розбивка по роках публікації.

2. “Журналисты программы «Специальный репортаж» изучили 4-страничный доклад американской разведки, датированный 1951 годом”.

Насправді: Це ніяка не доповідь ЦРУ, а переклад статті з журналу "Соціалістичний вісник», 1951 рік, № 6. "Соціалістичний вісник" - емігрантський видання РСДРП (меншовиків)))

Так, переклад вивчався кимось із ЦРУ і тому лишився в їхньому архіві. Про всяк випадок додам, що в архівах усіх спецслужб - десятки тисяч перекладів самих різних публікацій самих різних видань про все на світі. З таким же успіхом "звітом КГБ" можна назвати, скажімо, вирізку з газети ОУН "Шлях перемоги", що лежить у чекістської папці.


3. “Под документом стоит подпись: «Рассекречено в соответствии с Законом о разоблачении нацистских военных преступников». Так назвали Бандеру архивисты ЦРУ”.

Насправді: Штамп і згаданий закон, звичайно, нічого не значать. Документи, наприклад, про Левка Лук'яненка в Україні розсекречують у рамках закону "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років". Чи означає це, що архівісти СБУ вважають Лук'яненка частиною репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму?

Більше того. На сайті ЦРУ є величезна архівна колекція Nazi War Crimes Disclosure Act, все з таким самим штампом. Перегорнув пару сторінок колекції в пошуках знайомих імен. Перший, хто трапився - Рауль Валленберг, Праведник народів світу, який врятував тисячі угорських євреїв (так, вивезений СМЕРШем в Москву і зниклий безвісти в радянських тюрмах, але ми зараз не про це). Якщо виходити з цієї логіки, Валленберга в ЦРУ теж вважають нацистським злочинцем.
Ось документи:
https://www.cia.gov/library/readingroom/search/site/WALLENBERG
---

(https://t.me/volodymyrboyko)

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2268592.html.
Tags: бойко, история, подонки, рассея, свобода змі, сша, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment