Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Скільки коштує кілограм мощів?

Volodymyr Boiko
Поліція Вінницької області повідомила про розкриття «по гарячих слідах» тяжкого злочину: «1 лютого, оперативники затримали 37-річного раніше судимого за вбивство чоловіка, якого підозрюють у викраденні мощів Св. Миколая з Хрестовоздвиженського храму у м. Вінниці. Зловмисник зайшов до храму 31 січня в обідню пору та виніс святиню…За вчинення крадіжки відповідно до ст.185 КК України зловмиснику загрожує до шести років ув’язнення».

https://vn.npu.gov.ua/news/kradizhka/u-vinniczi-policzejski-zatrimali-pidozryuvanogo-u-kradizhczi-svyatix-moshhiv-z-xramu

Поздоровляючи відреформованих поліцейських з черговим трудовим подвигом, тим не менше звертаю увагу на немаловажний нюанс: кримінальна відповідальність за крадіжку наступає лише в тому разі, якщо вартість викраденого перевищує 0,2 неоподаткованого мінімуму доходів громадян, тобто 210 грн. (якщо вартістю буде меншою, то зловмисник притягується до адміністративної відповідальності за дрібну крадіжку згідно зі статтею 51 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Що ж стосується покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років, обіцяного вінницькими поліцейськими, то, насправді, воно наступає лише у випадку крадіжки, поєднаної з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище (у даному випадку такого не було, оскільки культова споруда становить собою публічно доступне місце) або в разі, якщо вартість викраденого майна перевищує 100, але є меншою 250 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Отже, для правильної правової кваліфікації треба спочатку провести судово-товарознавчу експертизу вкраденого на предмет якости мощів, відповідности їх державному стандарту або технічним умовам та ринкової ціни згідно з Інструкцією про призначення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 8 жовтня 1998 року №53/5. Щоправда, досі Мінюст не розробив методику оцінки вартости мощів, тому експерту доведеться послуговуватись, хіба, Методикою товарознавчої експертизи та оцінки колісних транспортних засобів, затвердженою спільним наказом Міністерства юстиції України та Фонду державного майна України від 24 жовтня 2003 року №142/5/2092.

Враховуючи, що наразі в православних храмах налічується одних тільки ребер Св. Миколая в кількості біля 200 штук, встановлення ринкової ціни вкрадених мощів можна провести шляхом направлення запитів та витребування фінансових і товаротранспортних документів, які оформлювались іншими релігійними закладами при придбанні святині. У разі якщо ціна була встановлена за кілограм мощів, для порівняння можна буде також взяти вартість черепів Іоанна Хрестителя, які існують у трьох примірниках (в соборах Амьєна, Рима та Мюнхена), двох голів Іоанна Златоуста (в Москві та на Афоні) чи крайньої плоті Ісуса Христа, якої, як відомо, дві штуки.

Що ж стосується якости мощів та їх відповідности державним стандартам чи технічним умовам, то в ході експертизи підлягають перевірці два параметри: нетлінність і чудотворіння. Тест на чудотворіння вважатиметься позитивним, якщо при вигляді мощів у співробітників поліції Вінницької області з’являться елементарні знання в галузі кримінального права.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2276476.html.
Tags: бесовщина, бойко, дебилы, менты
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment