Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

"Мова"

Ярослав Вішталюк
Прибічники великого Порошенка невтомно намагалися і продовжують намагатися доводити, що тільки вони одні є справжніми патріотами України і, відповідно, єдиними гідними втілювачами в життя його передвиборчого гасла "Армія, Мова, Віра", в якому середня частина з'явилась виключно перед виборами - до того офіційним курсом був напрям на "єдіную страну" з двома рівноправними мовами.

Останнє було очевидним також з набору персон в топові порохоботи, яких розкручували, в тому числі, за допомогою алгоритмів, ще з 2014 року - з кількох десятків загальновідомих прізвищ і вигаданих ніків українською мовою писало тільки кілька осіб: різноманітним брєстам, донікам, лєвітовим, богдановим, трєгубовим, бірюковим, моновим і бігданам допомагало "інформаційно воювати" проти українського народу лише пара "відступників" на зразок вовнянка, масоналємбєрга чи павла правого. При цьому показники популярності у них були в рази чи й на порядки нижчі від їхніх російськомовних "колег" - навіть зараз у топових російськомовних порохоботів 90-170 тисяч читачів, тоді як у найпопулярніших україномовних - 20-35 тисяч, що, погодьтесь, досить добре характеризує основну масу прибічників "найпатріотичнішого лідера нації з часів гетьмана Хмельницького".

Гарним прикладом фіктивності мовного гасла для прибічників Порошенка є головна їхня клоака у ФБ, спільнота "А что там у ПАПы" (на українську назву було змінено лише через два місяці), створена під вибори у вересні 2018, щоб слугувати місцем збору методичок - від "перемог" у вигляді "нових відкритих заводів асфальто-бетонної суміші" до проспектів із "закритих зустрічей блогерів з президентом". На сьогодні її читає майже 80 тисяч читачів (зокрема 36 моїх френдів). З вересня до цього дня в ній наплодили трохи більше за 1300 дописів, які по мовному принципу діляться 60%/40%: 770 російською і 530 українською, зокрема за ці вихідні було створено 28 дописів - 17 російською і 11 українською. Оце така вам "Мова!"...

Співвідношення було б ще більшим в сторону мови окупанта, якби більшість дописів там не клепало три україномовні персони - Вовнянко, "Горіха Зерня" і на диво сильно замішаний в мирську суєту у вигляді політики священник Дедюхін, які разом створили п'яту частину всіх дописів спільноти.

Ну а реальну ефективність їхньої пропаганди нібито "80 тисячам читачів" демонструє те, що найпопулярнішим дописом там був текст за жовтень минулого року з показниками 7500 лайків, 4300 репостів і 630 коментарів. Це топ - показники всіх інших дописів зазвичай значно скромніші, лише в сотні реакцій. Найсмішніше тут те, що допис був про ціни на продукти в "Сільпо" - тобто про те саме "зубожіння", з якого своїми "анекдотами" про "піввареника" реготали порохоботи всі п'ять років правління Порошенка, гарний приклад вміння вчасно викрутитись на 180 градусів, коли того вимагає політика партії.

Втім, різниці між українською і російською мовою на тому смітнику нема - там однаково постять брехню обома мовами:
- українською - "Це при Пороху росіяни вилетіли з ПАРЄ коліном під зад "©Тамара Горіха Зерня - насправді делегація окупантів залишила ПАРЄ в квітні 2014 року після резолюції по Криму, за два місяці до інавгурації Порошенка
- чи російською - "В ноябре 2013 года в Санкт-Петербург на переговоры вместе с Николаем Азаровым летал...Владимир Ельченко. Все указанные чиновники, соответственно Закона «Про очищение» власти, должны быть люстрированы. Но...при Зеленском ...Ельченко – посол в США."©той самий священник Дедюхін, якому нібито релігією заборонено брехати. Насправді Єльчєнко займав в часи Януковича посаду посла в країні-окупанті, яка не підпадає під закон про люстрацію, тож при Порошенку він з досить рядової посади посла в країні-агресорі перебрався спочатку спецпредставником України в ООН, а потім - і спецпредставником України в Раді Безпеки ООН, де, власне, і відповідав за політику Порошенка не притягувати агресора і окупанта до відповідальності. Безумовно паскудно, що такі кадри продовжують займати посади - але не порохоботній наволочі, яку п'ять років це не цікавило, про це говорити.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2277703.html.
Tags: анализ, коллективное х%№ло, порошенко, піар, рассея, україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment