Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

американські зв’язки

Volodymyr Boiko,
16 лютого 2020 року телеканал «Прямий» показав інтерв’ю з головою фракції «Слуга Народу» у Верховній Раді Давидом Арахамією, у якому батоні Давид, зокрема, розповів, що він тривалий час жив у Сполучених Штатах і добре знайомий з одним американським дипломатом. І що коли в червні 2019 року Андрій Богдан запропонував Арахамії місце в партійному списку на парламентських виборах, той спочатку відмовився. Але потім Арахамія порадився з отим самим дипломатом і американець умовив його стати народним депутатом від «Слуги народу».

Напевно, Арахамії не варто було так відверто розповідати про свої американські зв’язки, оскільки, як брешуть лихі язики, це вже призвело до заведення щодо нього контррозвідувальної справи. І не тільки через незрозумілий статус, у якому він жив і працював у США – українське громадянство Давид Георгійович набув у лютому 2015 року й тепер запевняє, що не має американського паспорта, але в такому разі було б непогано, щоби він пояснив, яким чином йому вдалось тривалий час працювати за океаном.

Головне, що американський дипломат, з яким Арахамія підтримує дружні та (знову ж таки, як брешуть лихі язики) ділові взаємини, має досить неоднозначну репутацію. І хоча голова правлячої парламентської фракції не назвав його імені, мені достеменно відомо, про кого йдеться – саме завдяки отій контррозвідувальній справі, а також невмінню лейтенанта Баканова тримати язик за зубами.

До речі, злостивці приписують американському куратору Арахамії та заступнику генерального секретаря ООН Александру Вершбоу спільну участь у схемах нелегального продажу вугілля, видобутого на території окупованого Донбасу – але ми в це категорично не віримо, оскільки подібна діяльність було б несумісною з дипломатичним статусом. Однак, чого не можна заперечувати, так це впливу цього високопосадовця Держдепу на втутрішньоукраїнські політичні процеси. Зокрема, як засвідчують «акваріумні записи» розмов, зроблені в кабінеті керівника САП Назара Холодницького, саме цей дипломат, перебуваючи на той час у Києві, викликав до себе директора НАБУ Артема Ситника й не тільки наказав закрити «справу про наплічники Авакова», але й відправив Ситника до Авакова вибачатись за майбутнє затримання сина – за кілька годин до того, як це затримання відбулось.

Щоправда, Аваков Ситника не прийняв попри те, що Артем Сергійович ледь не на колінах стояв перед телефонною слухавкою, запевняючи секретаря міністра внутрішніх справ, що це клятий Порошенко його примушує влаштувати фарс з затриманням Авакова-молодшого. І тоді Ситник, виконуючи розпорядження оцього американського дипломата, який є другом Арахамії, відправив у МВС свого заступника Новака, щоби той зустрівся з заступником Авакова Тахтаєм і запевнив, що НАБУ не буде розслідувати «справу про наплічники Авакова»…

Втім, це вже інша історія. Що ж стосується Арахамії, то після зізнань на телеканалі «Прямий» у співробітників Департаменту контррозвідки СБУ є всі підстави не тільки знімати інформацію з транспортних телекомунікаційних мереж, якими він користується, але й запровадити щодо Давида Георгійовича весь комплекс оперативних заходів – благо завдяки Арахамії та його братам по розуму з фракції «Слуга народу» для цього вже не потрібна згода Верховної Ради.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2291691.html.
Tags: аваков, анализ, бойко, дебилы, зеленский, порошенко, сбу, сша, україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment