Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Diana Makarova · ЯК Я БУДУ З ЦИМ ЖИТИ…

… вони стояли у бою дванадцять годин. Задача була поставлена чітко – втримати барикаду. Бажано дві. Хоча вже зранку стало зрозуміло, що дай боже хоч одну. Ця одна була ключовою, вони це розуміли – і стояли.
Деякі з них розуміли все і прощались назавжди. І це не пафос, це було саме так. Чи ж не було зрозумілим, що це останній бій, особливо після тих клятих БТРів.
Це зараз ті БТРи палив чи не весь Майдан, а місцезнаходження їх особисто я нарахувала аж вісім у один і той же час. Це зараз, кого не візьми, всі стояли на барикадах і саме вони першими кинули той коктейль, що запалив броню. Ну, така вона, проститутка Історія – куди їй накажуть, туди вона й повернеться. Але пройшло не так вже і багато часу, і ми пам’ятаємо істину, чи ні?
Істина була в тому, що ті обидві барикади не втримали. І ту, одну з ключових, не змогли втримати теж. Люди побігли. Людей можна зрозуміти – вони стояли у бою дванадцять годин. Вони і так робили неможливе.

Увечері прийшли сотники. Думки сотників були різними. Кожен пішов зі своєю думкою до своїх. Кожен сказав те, що вважав за потрібне сказати у цей момент. Загалом рішення було – драпати. Рішення було – ми програли, ховаємось, ми всі засвічені. Це теж істина, на жаль.
Істина також в тому, що хтось не став втікати. А хтось побіг. Також істина була в наказі – зняти камуфляж, перевдягнутись в цивільне, пробиратись на окраїни міста, пробиратись до вокзалу. Втікати.
Вони були змученими й втомленими боєм. Вони були контуженими через одного. Серед них були поранені. Нагадую – вони простояли в бою дванадцять годин. Хто їх буде засуджувати, нехай засуджує - лише не я.
Вони почали перевдягатись.
І тут один з них, вже скинувши куртку, застиг. А потім сказав:
- Як я буду з цим жити…
І вдягнув камуфляж.
Вони потім повернулись на Майдан. Це також істина…

… я про правду.
Я про істину.
Про пам’ять Майдану.

«Я не забуду вогонь у центрі столиці,
І мужні навкого лиця – країна сильних людей.
Я пам’ятаю, хто за країну загинув,
Шевронів своїх не скинув. Країна сильних людей»

- Мережу обурив вірш 95 кварталу! – волають ЗМІ
https://espreso.tv/news/2020/02/20/shevroniv_svoyikh_ne_skynuv_merezhu_oburyv_chotyryvirsh_quot95_kvartaluquot_z_nagody_6_kh_rokovyn_rozstriliv_na_maydani
- Про які шеврони йде мова? На Майдані не було шевронів! – кричать фейсбукери.
- Квартал перевершив себе! Вони співали про Беркутів! Ми пойняли! Бо на відміну від Беркутів, в Майдану не було шевронів! – волають читачі.
- От і вскрились консерви! – лунає звичне.

… я замислилась.
Я почала згадувати.
Потім я полізла шукати нашу колекцію шевронів. Я точно пам’ятала, що там були майданівські.
Я точно пам’ятала, що на Майдані були шеврони.
Не треба було мені лізти й шукати нашу колекцію шевронів. Достатньо було просто погуглити. Дивись фото. Так, віват, моя пам’яте, ти не підвела. Були шеврони на Майдані. І були вони нечастими, тоді було трохи не до шевронів. Так, були вони «жиром», тим, чого не кожна сотня змогла собі дозволити. Але вони були, і були вони гордістю Майдана. Як і камуфляж, який ми, волонтери, і ви, люди, викуповували для майданівців. Бо це була наша Самооборона. Бо це була наша гордість на НАШОМУ Майдані.
Бо це була наша пам’ять…

Чому ж тоді про майданівські шеврони не згадав жоден з майданівців? Не пам’ятали?
О, ні. Просто зараз вигідно промовчати. Не сказати. Бо ж обов’язково назовуть зелебобіком. Бо ж обов’язково стануть кричати:
- Ага! То ти заступаєшся за Квартал? То ти консерва?

Ні. Не за Квартал.
За пам’ять Майдану. За істину Майдану.
Майданівці мої – як же ви могли забути про свої шеврони?
Як?

Крім оцього славетного шеврону я пам’ятаю ще один майданівський, шукаю. Хто пам’ятає ще? Га, майданівці?
Істинні майданівці, звісно. А не ті, що стали майданівцями вже по всьому.
І це пост не про Квартал. Він про вас. Тих, хто пам’ятав шеврони своєї гордості – і раптом «забув». Із політичної доцільності.

… І тут один з них, вже скинувши куртку, застиг. А потім сказав:
- Як я буду з цим жити…
І вдягнув камуфляж.
З шевроном на рукаві, братці. З шевроном...Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2295991.html.
Tags: зеленский, история, майдан, свобода змі, україна
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment