Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

здавалося б, про Мазепу ви знаєте ВСЕ

Алі Татар-заде
здавалося б, про Мазепу ви знаєте ВСЕ. Не взагалі, а за останні десятиліття сплило всього такого, що вже не можна здивувати. І про те що йому присвячені романи й поеми провідних романтиків ХІХ століття. І про його життя, схоже на пригодницький роман тих часів, коли такі романи були нарасхват (згадайте літературу, яка захоплювала Донкіхота). І про слід в сучасному мистецтві, і про юзання в політиці і пропаганді, і т.п.
Але цього ви точно не знали.
В Росії 18-20 століть паралельно з царатом існувала тільки одна потужна сила, яка ніколи не ставила в авторитет всю ту поліцейську державу. і яка мала мільйони адептів аж до сталінських часів.
Цей паралельний світ зветься "розбійницьким". У розбійників в Росії були цілі волості, вони мали свій розвинений фольклор, поселення, звичаї, а рекрутизація в Розбій йшла успішніше ніж в царську армію, при чому добровільно.
І от у тому світі існував пантеон героїв - великих, кривавих, лютих як сама смерть розбійників минулого. Чим жорстокішій, безжалісний, без гальм - тим величніший.
Пантеон містив 7 персон, які час від часу змінювались (останнім був Пугачов, який потіснив собою якихось Ваську Кольцо та Сумбура Іванича, нині забутих).
Окрім Пугача, туди входили
- Разін
- Єрмак
- Грішка Отрєпьєв (!)
- Ванька Каін
- Кудеяр
- Мазепа.

Так, Мазепа. У розібйницьких піснях він по правий борт від Єрмака або Разіна, вони разом на Соколі-кораблі патрулюють Росію та чинять криваві подвиги, які оспівуються в кривавих деталях, є там і гвалтування і кровозмішання, не кажучи про банальні вбивства з метою наживи.
Як Мазепа потрапив до пантеону абсолютних злодіїв?
Гадаю, коли ви почули ім'я Грішки Отреп'єва, ви вже дещо здогадали.
Мазепу повсемісно проклинали в церквах.
Кляли його "вором" та "антихристом".
Кращої рекомендації ніж вор, предатель та антихрист, для рускаго розбойника і не треба.
Все інше додала народна фантазія.

Недаремно львівський діяч казав мені:
-- Все, що не некролог, то є піаром.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2296608.html.
Tags: история, піар, рассея, україна
Subscribe

 • Borys Babin · Візити східних варварів

  ===== Голова Радбезу РФ під час чергового "інспекційного візиту" у Севастополь народив чергову промову про козні імперіалістів, які загнивають, але…

 • ДУХ БУНТА

  Байден позвонил Путину. Причем второй раз. Причем по собственной инициативе. Предложил встретиться в третьей стране. Гаага, если что, была бы для…

 • Вам-то какой смысл? В России станет больше гражданских прав и свобод?

  Валерій Пекар Я понимаю, когда российские имперские фашисты с упоением вещают, что российская армия разобьет украинскую за пару дней. Для них в этом…

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment