Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Ніяких методичних складнощів розслідування «справ Майдану» не становило

Volodymyr Boiko, Naspravdi.Today
Як трапилось, що за перебігом шістьох років слідство так і не встановило повної картини трагічних подій, які розгортались у центрі Києвав січні-лютому 2014-го, а на лаві підсудних опинились лише кілька пересічних виконавців з числа співробітників спецпідрозділу «Беркут»? Хто віддав наказ стріляти в беззбройних учасників акцій протесту, хто й для чого викрадав активістів, хто розстрілював «беркутівців» і солдат-строковиків Внутрішніх Військ, хто оплачував роботу «тітушек» і з якою метою їх звозили до Києва з усієї України, чим на Майдані займались негласні позаштатні співробітники та добровільні помічники СБУ? – Відповіді на ці питання пролунали в ході передачі.
==
Зокрема, Володимир Бойко розповів, як у березні 2014 року тодішній глава Адміністрації президента України Сергій Пашинський розставив на ключові посади в Головному слідчому управлінні Генеральної прокуратури своїх довірених осіб: начальником став Ігор Щербіна (у грудні 2019 року затриманий за підозрою у вимаганні хабаря в інтересах директора ДБР Романа Труби), розслідування «справ Майдану» Пашинський доручив Сергію Горбатюку, а невдовзі Щербіна «підтягнув» собі в заступники прокурора Пустомитівського району Романа Трубу.

Ніяких методичних складнощів розслідування «справ Майдану» не становило тим більше, що в очолюване Горбатюком Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури були вкладені безпрецеденті кадрові та фінансові ресурси. Але внаслідок неспроможності Горбатюка організувати досудове розслідування робота його підлеглих звелась, головним чином, до перекладання паперів, відвідування в робочий день спортзалу й роз’їздах по Києву на мотоциклі та виконанні замовлень Адміністрації/Офісу президента на вчинення провокацій злочинів щодо політичних опонентів чи прослуховування кабінетів суддів Окружного адміністративного суду Києва.

При цьому всі спроби керівництва Генеральної прокуратури України (а Горбатюк розслідував «справи Майдану» з 5-ма генеральними прокурорами) навіть не примусити Сергія Вікторовича працювати, а лише отримати від нього звіт про те, чим він займається в робочий час, призводили до того, що здіймав нелюдський галас фан-клуб Горбатюка в складі «адвокатів Небесної Сотні». Цей фан-клуб – це кілька професійних «громадських активістів» з адвокатськими свідоцтвами, які перетворили «справи Майдану» на власний бізнес, отримують гранти від Фонду «Відродження» за представлення інтересів потерпілих, а, насправді, обслуговують слідчих і прокурорів.

Щоправда, зараз Горбатюк звільнений з органів прокуратури, але за шість років саботажу втрачена доказова база, справи неодноразово продавались і відновити повноцінне розслідування вже неможливо.
==


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2296877.html.
Tags: бойко, история, майдан, менты, сбу, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments