Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

Serhiy Dibrov. Чому я в останні тижні такий злий

ЧОМУ Я В ОСТАННІ ТИЖНІ ТАКИЙ ЗЛИЙ
SERHIY DIBROV
Таке питання все частіше ставлять мені друзі. І це сумно.
Відповідаю: тому що я з’ясовую, що у нас сталося внаслідок “реформування”.

Нормальна людина навіть уяви про це не має. Але ж я людина не зовсім нормальна. Вже кілька місяців копирсаюся — зокрема у тому, що у нас накоїли в процесі "ліквідування шляхом реформування" системи епідеміологічного захисту держави. А зараз, через коронавірус, стало дуже актуально.
Це — гумористичне шоу, кримінальна драма з хоррором одночасно.
Я бачив “звичайний бардак”, бачив “повний бардак”, бачив “повнесеньке бордель'єро”. Щиро вважав, що бачив все.
Но ніт.
Нещодавно накопав чергове нашарування. Я досі повірити не можу, що це правда. Але це правда. Задокументована і оприлюднена в “Голосі України”.
Спробую коротенько.
Була у нас така служба - Державна СЕС (ДСЕС). До її складу входили місцеві санепідстанції (СЕС), лабораторії, наукові заклади. Працювали там санітарні лікарі і епідеміологи.
Були два закони: “Про забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя”, який встановлював повноваження ДСЕС, і “Про захист населення від інфекційних хвороб”, який більше торкався саме епідеміології.
Головною функцією ДСЕС, крім збирання хабарів, був “санітарно-епідеміологічний нагляд”. Цей термін охоплює все, що пов’язано з темою санітарії, гігієни та епідеміології. Серед іншого, це моніторинг і прогнозування захворюваності, розслідування випадків хвороб та отруєнь, оголошення карантинів і додаткових щеплень, примусові заходи до хворих у разі потреби і все таке інше. ДСЕС був і залишаеться єдиним у країні органом, який має повноваження і право все це робити.

Всередині ДСЕС були такі собі “санітарно-карантинні підрозділи” (СКП). Ось що казав про них перший закон:
З метою запобігання занесенню в Україну особливо небезпечних (у тому числі карантинних) і небезпечних для людей інфекційних хвороб у прикордонних контрольних пунктах ... створюються і функціонують спеціальні санітарно-карантинні підрозділи, прикордонні інспекційні пости”.
В другому законі було написано, і це важливо:
Санітарна охорона території України забезпечується проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів та санітарно-епідеміологічним наглядом у пунктах пропуску через державний кордон та на всій території України.
Санітарно-епідеміологічний нагляд у пунктах пропуску через державний кордон України здійснюють санітарно-карантинні підрозділи відповідних органів державної санітарно-епідеміологічної служби.
Пропуск через державний кордон України пасажирів, екіпажів, бригад тощо, серед яких є особи з симптомами інфекційних хвороб, дозволяється після проведення медичного огляду цих осіб”.

Ну, ви зрозуміли. СКП — це знайомі всім “будочки” на прикордонних переходах, відділи в портах і в аеропортах. Там сиділи лікарі, які захищали державу від занесення інфекцій. У вільний час, як усі інші, вони займалися корупцією і “кошмарили” бізнес мірою сил та фантазії. Ну і суто теоретично саме воні повинні були захищати країну від коронавірусної навали.
В 2013 році ДСЕС почали вбивати. Спочатку уряд Азарова, потім Яценюка, потім Гройсмана в кілька прийомів “дерибаніли” ДСЕС. Частину функцій, в тому числі “кошмарінгові”, незаконно передали іншій структурі, частину — незаконно передали МОЗу, про деякі просто незаконно забули.
В 2017-му почався спалах кору. Він був цілком прогнозований, зазвичай таке триває півтора роки. У нас вийшло майже три. Чому? Тому що не було, по-перше, кому працювати на місцях (місцеві СЕС з епідеміологами розігнали), а приймати рішення на державному рівні, за законом, повинен був головний держаний санітарний лікар — якого вже кілька років не існувало і без ДСЕС існувати не могло.
Тому вся боротьба з кором була кумедною імпровізацією - я про це писал, як внаслідок недолугої поголовної вакцинації працівників МОЗ отримали кілька десятків хворих.
В травні 2018 року, тобто через рік після початку спалаху, Кабмін вирішив створити “протез державного санітарного лікаря”. Гройсман підписав розпорядження:
“Тимчасово, до внесення змін до законодавства, уповноважити першого заступника Міністра охорони здоров’я ... приймати передбачені законодавством рішення про проведення обов’язкових профілактичних щеплень за епідемічними показаннями, повноваження щодо прийняття яких належить до компетенції головного державного санітарного лікаря України.”
Дуже дивне розпорядження, але протрималося воно недовго. Вже у серпні 2018 року внесли зміни в обидва профільних закони - був ухвалений закон 2530 про зміни до Митного кодексу.
Саме так, я не помилився: закон про зміни до Митного кодексу регулював законодавство про боротьбу з епідеміями.
І як регулював! Зміни були такі:
Санітарна охорона території України забезпечується проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів та санітарно-епідеміологічним наглядом у пунктах пропуску через державний кордон та на всій території України.
Санітарно-епідеміологічний нагляд
у пунктах пропуску через державний кордон України здійснюють санітарно-карантинні підрозділи відповідних органів державної санітарно-епідеміологічної служби”.
Так, так!!! За новим законом саме СКП, саме ці будочки біля шлагбаумів на кордоні і кабінети в аеропортах стали єдиними в Україні уповноваженими здійснювати санітарно-епідеміологічний нагляд на всій її території.

Уявляєте? Припустимо, захворіли на кір діти в дитячому садку десь в Черкасах. І за законом саме лікарі з будочки з якогось прикордонного СКП повинні були приїхати, розслідувати, встановлювати контактних, організовувати карантини і призначити щеплення.
Ну, що робити. Закон дебільний, але він закон. І органи виконавчої влади (як це витікає з назви) повинні забезпечити його виконання. Ну там, не знаю, створити в прикордонних СКП виїздні бригади, дати їм машини, щоб було кому і на чому їздити по дітсадках. А що робити, якщо цього вимагає закон?
Але ніт.
До справи долучився наш безмежно талановитий кабмін Гройсмана, який виконав вимоги закону кардинальним соломоновим рішенням.
У лютому 2019 року, начебто у виконання саме цього закону 2530 Кабмін вніс зміни до "Положення про пункти пропуску через державний кордон та пункти контролю".
Зміни ці виглядають так:
“7. У пунктах пропуску та пунктах контролю в установленому порядку організується і здійснюється прикордонний та митний контроль осіб, транспортних засобів і вантажів, що перетинають державний кордон, а у визначених законодавством випадках здійснюється також санітарно-карантинний, екологічний, радіологічний, ветеринарний і фітосанітарний контроль, ветеринарно-санітарний контроль, державний контроль за дотриманням вимог законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин, контроль за дотриманням автомобільними перевізниками вимог законодавства щодо контроль за переміщенням культурних цінностей через державний кордон, контроль міжнародних автомобільних перевезень, контроль з метою забезпечення безпеки цивільної авіації".
Так, так! Кабмін повністю скасував санітарно-карантинний контроль на кордонах і закрив СКП за ненадобністю. Тобто «здоров’я і благополуччя тварин» — так, це важливо. А здоров'я і благополуччя людей — піхуй.
До чого це все призвело?
Ну, наприклад, в аеропортах “Запоріжжя” і “Львів” контролювати пасажирів (якщо вимірювання температури можна вважати таким) розпочали тиждень тому — лише 26 лютого. Чому так пізно? Тому що нема кому це робити — до справи притягнули працівників місцевих лабораторних центрів. Чи мають вони за законом це робити? Не впевнений, вони не є працівниками СКП.
І це не гірший варіант. В Борисполі і в Жулянах пасажирів контролювали та діагнозували прикордонники. Наскількі законно таке? Теж не впевнений, це мають робити фахівці ДСЕС.
Я навіть не знаю, як назвати всю цю ситуацію.

В цілому по країні ситуація зараз не менш “яскрава”. Так, після того, як на місцях закрили СЕС, головною ударною силою в боротьбі з інфекціями стали сімейні лікарі. Саме вони збирають епідеміологічний анамнез, встановлюють перелік контактних осіб; встановлюють можливі причини виникнення інфекційної хвороби та фактори передачі інфекції.
Раніше це робили профільні лікарі — епідеміологи з районної СЕС. Зараз — педіатри та терапевти. Повноважень у них на все це немає, тому що всі повноваження за законом залишилися у працівників неіснуючої ДСЕС. Допомоги їм чекати не варто: найближчі фахівці — в обласному лабораторному центрі, і у них повноважень теж немає.
Більш того, виходячи з логіки медичної реформи, робити все це сімейні лікарі повинні лише стосовно осіб, які підписали декларацію, і, схоже, без виїзду до хворого.
На державному рівні ситуація більш кумедна. Так, наприклад, в Києві з’явилася така особа — заступник міністра Віктор Ляшко, який називає себе “головним державним санітарним лікарем України”.
Насправді документа про призначення Ляшка на посаду головного державного санітарного лікаря України не існує. Більш того, навіть посади такої теж не існує. Він не “виконуючий обов’язки”, тому що обов’язки на нього ніхто не покладав. Він навіть не “протез головдержсанлікаря”, тому що саме йому нічого не доручали. Тобто він самозванець.
Вчора цей самозванець пригрозив, що буде вводити обмежувальні протиепідемічні заходи. Нагадаю, що згідно з законом обмежувальні протиепідемічні заходи встановлюються місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування за поданням відповідного головного державного санітарного лікаря, тобто головдержсанлікаря району, міста, області. А їх у нас не існує.
Можливо, тому на допомогу летить “Група ВООЗ”. Кажуть, вона буде “допомагати організовувати ПРОТИЕПІДЕМІОЛОГІЧНІ заходи” (так в оригіналі).
Так ось що я вам скажу, люби друзі. «Протиепідеміологічні» заходи, тобто заходи проти епідеміології і епідеміологів, у нас вже запроваджені. Причому, як я бачу, дуже давно і дуже якісно. На диво.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2305060.html.
Tags: dibrov_s.livejournal.com, гройсман, дебилы, зеленский, медицина, подонкики, порошенко, україна, янукович
Subscribe

promo don_katalan Грудень 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments