Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Нікого нічого ніколи не вчить

Ольга Даненко‎ до Спротив незаконній забудові на Макарівській
13 березня 1961 року сталася ця страшна Куренівська трагедія, жертвами якої стало більше тисячі людей! І це все було зовсім поряд з нами, як це дуже добре видно на цій карті. Ця трагедія в радянські часи ретельно замовчувалася, і про неї я з великим подивом і страхом дізналася вже тільки коли пішла на свою першу в житті роботу від співпрацівниць, які самі стали свідками цього жаху, їдучи в той страшний ранок на роботу і все це бачили своїми очима. Звісно що той, хто попав в епіцентр, не врятувався і вже не міг нічого розказати, а тим, хто зміг врятуватись надовго закрила рота "рідна і дбайлива комуністична партія". Кількість загиблих була засекречена, й досі ніхто не знає скільки ж там насправді загинуло людей. А директор того заводу потім навіть покінчив з життям. А вже пізніше на отій глині з кістками владою були побудовані ті п'ятиповерхівки - мабуть щоб якомога скоріше забули.

А з протилежного боку, вже на нашій горі був красивий яблуневий сад, який ми називали "полянка". На отій полянці я і виросла!.. Але потім цей сад забрав Водоканал і побудував на ньому величезне підземне водосховище. А ще потім і ще забрав, і ще одне побудував. І тепер там отих водних резервуарів поряд з нами цілих аж два під землею!.. А дерева ці з полянки тоді не спиляли, ні - їх викопали з коренями і кудись вивезли, і я пам'ятаю як йшла до школи і бачила своїми очима велику вантажівку, яка повезла ці дерева кудись, викопані разом з коренями. Отак колись робилося, не те що зараз - вжик, вжик бензопилою і все живе знищене вщент, а якщо щось під ногами ще і залишилося, то й те добите бульдозерами...

Але ж як звісно, нікого нічого ніколи не вчить і люди як навіжені забувши минуле через десятки років знову і знову кидаються на ті ж самі граблі, мріючи про якесь "віртуальне житло в 40 поверхів" на цих же самих небезпечних пагорбах, де більше 3-5 поверхів ніколи будувати не дозволялося, і навіть комісія на чолі з самим Брежневим була тут і дуже хотіла будувати, і нічого не побудувала, а їм все це до лампочки, і готові вони навіть через наші трупи лізти сюди заради грошей, щоб цю свою безглузду мрію здійснити!..

То сьогодні ж 13 березня - 59 років від дня Куренівської трагедії - пам'ятаймо про це!.. І робимо висновки, і боремося, щоб такого ніколи більше не повторилося!
=====
Про Куренівську трагедію 1961


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2311641.html.
Tags: дебилы, київ, кличко, куреневская трагедия, прдоны, піар, рейдеры, траур
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments