Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

про те, що буде років за двадцять чи тридцять


Serhiy Dibrov
13 год ·
Друзі та знайомі, які читають мій ФБ, знов обережно питають, чи все зі мною добре.

Все добре, друзі. Зі мною - все добре.
Але просто зараз через мене проходить досить багато досить специфічної інформації, яка, в переважній більшості, не налаштовує на веселі думки. Те, що ви читаєте тут — то таке, дрібниці.

Якщо зовсім коротко: я не люблю ту фразу “а я казав!”. Але що робити, якщо я дійсно казав. Багато років, особливо після 2015го, я чи не постійно казав, що не можна зводити усю протиепідемічну роботу лише до профілактичних щеплень. Що не можна нехтувати санітарно-гігієнічними та карантинними заходами, не можна ліквідувати епідеміологів як клас, не можна з наукового та методологічного забезпечення мати лише погано переведені рекомендації ВООЗ з вакцинації для дітей Африки. Чи не постійно казав, що щеплення роблять проти десяти хвороб, а інфекцій — сотні і тисячі, і якщо така інфекція з’явиться тут, все буде погано. І це було лише питання часу.

Перепрошую, якщо налякав.

Спробуємо відволіктися. Давайте я вам розповім казку — про те, що буде років за двадцять чи тридцять.

А все буде зовсім по-іншому. До того часу ми всі перехворіємо на китайський коронавірус в тій чи іншій формі і отримаємо імунітет (крім тих, хто не виживе, як це не сумно казати — а таких буде один на сто чи двісті). Без імунітету будуть тільки новонароджені діти. І саме вони будуть хворіти, тому що повністю знищити вірус не вдасться.

В перші місяці життя дітей будуть захищати антитіла від матерів, що отримали інфекцію в своєму дитинстві. Коли цей імунітет закінчиться, діти будуть хворіти. На щастя, цю інфекцію вони переносять легко: більшість взагалі не знатиме, що захворіли, а решта перенесе як чергову “легку простуду”. Років до 15 майже усі діти встигатимуть перехворіти у забуватимуть про цю хворобу до кінця життя.

Страшний зараз COVID-2019 стане ще однією звичайнісінькою “дитячою хворобою”, а циркуляція вірусу в дитячому прошарку допоможе підтримувати імунітет дорослих.

Цю ідилію будуть порушувати лише поодинокі неприємні випадки, коли на коронавірус хворітимуть діти з вадами здоров’я, особливо імунної системи. Їх буде дуже, дуже небагато. Але інколи такі випадки траплятимуться траплятимуться, і це буде сумно.

Для виправлення ситуації і рятування дітей вирішать запровадити дитячі щеплення проти цієї хвороби. Батькам пояснять, що цей коронавірус — дуже небезпечна інфекція, лікування від якої немає. Покажуть жахливі кадри і нагадають, як колись давно, в далекому 2020 році (це коли ще не винайшли нуль-транспортацію і мандрували літаками), від неї помирало 3% хворих.

Після цього все піде нашкереберть. Прищепити вразливих не вдасться, тому, щоб отримати “колективний імунітет”, вирішать вакцинувати всіх. Так, вакцина викликатиме у дітей певні проблеми. Але що вони, проти 3 відсотків померлих?

Циркуляція збудника зменшиться. Років через десять несподівано стане зрозуміло, що захист після щеплення не такий потужний, імунітет не пожиттєвий, і чомусь хворіють прищеплені діти у віці 5-10 років. Тому введуть ще одну планову вакцинацію, років в шість.

Циркуляція збудника ще більш зменшиться. Ще років за 10 з’ясують, що створюється прошарок неімунних підлітків у віці 15-20 років, а захворюваність стане циклічною. А ще з’ясують, що цією дитячою хворобою чомусь почали хворіти дорослі. Тому виникне потреба у третьому та четвертому щепленні.

Як бачите, буде цікаво. Так само цікаво, як зараз з кором, вітряна віспа на черзі.

Ось і казочці кінець. Спокійної ночі.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2312640.html.
Tags: dibrov_s.livejournal.com, здоров'я, мировое правительство, щеплення
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments